آخرین مهلت ثبت نام برای سفر نمادین به مارس یا مریخ پایان رسید

مهلت ثبت نام برای سفر نمادین به کره مارس یا مریخ دوشنبه سی ام سپتامبر به پایان رسید.

به گزارش شبکه خبری «کی اس اِی اِل» تاکنون بیش از ده میلیون نفر با مراجعه به سایت سازمان فضایی و هوانوردی آمریکا یا ناسا، در این پروژه نامعارف ثبت نام کردند. اسامی این افراد در میکروچیپ یا حافظه دیجیتالی کاوشگری ذخیره می شود که کمتر از سیصد روز دیگر یعنی تابستان آینده از ایالت فلوریدا به کره مارس پرواز می کند.

انتظار می رود این کاوشگر در فوریه سال ۲۰۲۱ بر سطح مارس فرود بیاید و پس از پایان عملیات پژوهشی خود به زمین باز گردد. از جمله چهره های مشهوری که در این سایت ثبت نام کردند، می توان به برد پیت، بازیگر آمریکایی، و اندی، خواننده ایرانی، اشاره کرد.
بر اساس آمار موجود، حدود یک چهارم متقاضیان از ترکیه هستند و کشورهای هند، آمریکا، چین و ایران در رده های بعدی قرار دارند. از ایران کمی بیش از دویست و هشتاد و پنج هزار نفر در این تارنما ثبت نام کردند.


➕ بیشتر بخوانید:
ضبط اولین مریخ‌لرزه توسط ناسا
تصاویر ارسالی از کاوشگر STEREO-A ناسا
طرح های ارائه شده به ناسا برای مسکونی کردن مریخ


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش