پذیرش بیش از 75 رشته شغل برای اعطا اقامت دائم استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا به تازگی برنامه ای برای اعطا اقامت دائم استرالیا به افرادی که دارای مهارت نسبی در زمینه های کشاورزی، آشپزی و … هستند، ارائه کرده است. برنامه جدید داما (DAMA2) استرالیا مختص مناطق دوردست استرالیا است که بر مبنای آن، مهاجرین نیاز به ارائه سطح نسبتا پایینی از مهارتهای کاری و زبان انگلیسی خواهند داشت.

توجه داشته باشید که این برنامه مهاجرت به استرالیا مختص ایالتهای قلمرو شمالی استرالیا و ویکتوریا و شمال مرکزی نیو ساوت ولز و متطقه شمالی ایالت کویینزلند و مناطق رجینال شمالی ایالت وسترن استرالیا و از آپریل سال جدید Kalgoorlie-Boulder، استرالیای غربی (Goldfields) و مناطق رجینال استرالیای جنوبی SA است و برای اخذ اقامت دایم استرالیا، مهاجرین باید حداقل ۵ سال در مناطق دوردست این ایالتها زندگی کنند.
طبق اعلام وزیر مهاجرت استرالیا، هدف از این برنامه، هدایت هوشمندانه مهاجرین به نواحی دوردست استرالیا است که به مهارت مهاجرین نیاز دارند.
طی دو سال اخیر، دولت استرالیا با محدود کردن لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و نحوه تبدیل ویزاهای کار موقت استرالیا به اقامت دایم، بسیاری از راههای مهاجرت به استرالیا را بسته است. طبق قوانین کنونی مهاجرت استرالیا، افرادی که در استرالیا با ویزای موقت کار میکنند تنها در صورتی میتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند که شغل آنها جزو لیست مشاغل MLTSSL باشد.

با روی کار آمدن برنامه مهاجرتی داما۲، شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا تسهیل میشوند و درهای مهاجرت به روی مهاجرینی که سطح مهارت و زبان انگلیسی نسبتا پایینی دارند باز میشوند.

برنامه داما ۲ برای مناطق رجینال ایالت ویکتوریا Great South Coast, Victoria ) ) که شامل شهرهای : Glenelg, Moyne, Warrnambool, Corangamite, Colac-Otway and Southern Grampians shires میشود. نیاز این منطقه به کارگران، بیشتر در صنایع کشاورزی و خدماتی و بهداشتی است و ممکن است ایالت ویکتوریا استرالیا، شرط حداقل زمان اقامت در این مناطق برای اخذ اقامت دائم استرالیا را به ۵ سال افزایش دهد.
 
➕ بیشتر بخوانید:
هزینه زندگی و تحصیل در کشور استرالیا
خبر خوب برای دانشجویان در حال تحصیل در کشور استرالیا
برنامه دولت استرالیا برای حل بحران کمبود نیروی کار و جذب نیروی کار خارجی

 

1 دیدگاه

 • علی کرباسی
  1398-07-15 18:38:49
  با سلام من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و پژوهشگر هستم همچنین از انجایکه روستازاده هستم کشاورزی و دامداری هم بلدم متقاضی کار در کانادا یا استرالیا هستم چطور می تونم درخواست بدم نیاز به راهنمایی دارم
  • کارشناس ویکی گرام
   1398-07-17 11:13:26
   سلام علی جان روزمه کامل رو برامون به آیدی تلگرام همراه با درخواست ارسال کنید تا کارشناسان راهنماییتون کنن. wikiapplyservice@

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
2 هفته پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
2 هفته پیش

باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 18.17 در رشته مهندسی کشاورزی علوم دامی می باشم و دارای یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه  در زمینه رشته خود ویک مقالهisi می باشم میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که میتوانم در کشور آلمان یا اتریش در مقطع دکتر بورسیه بگیرم و آیا محمدودیت سنی در این زمینه وجود دارد؟ 
ممنون
4 هفته پیش