پاسخ مثبت رئیس سازمان سنجش به خواسته داوطلبان آزمون‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان سامانه فارس من در ارتباط با این سامانه مطرح کردند که عبارت «کان لم یکن» که در اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور از آن استفاده می‌شود برای داوطلبان آزمون‌ها و مراجعان به سایت سازمان سنجش گمراهی و سردرگمی به همراه می‌آورد. این مخاطبان خواستار استفاده از کلمات ساده‌تر در اطلاعیه‌های سازمان سنجش شدند، در این زمینه با ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت‌وگو کردیم.

خدایی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: استفاده از عبارت «کان‌لم یکن» سال‌هاست در اطلاعیه‌ها و دفترچه‌های سازمان سنجش آموزش کشور صورت گرفته و به صورت یک عبارت مصطلح مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی افزود: سعی می‌کنیم در اطلاعیه‌ها از عبارات ساده‌تر استفاده شود تا داوطلبان دچار گمراهی نشوند.

➕ بیشتر بخوانید:
نظر روسای دانشگاهها درباره امتیاز فررندان اساتید در کنکور
عدم استفاده از سهمیه فرصت مطالعاتی خارج به دلیل مشکلات ارزی

مهمترین تغییرات کنکوری سال۹۹/واگذاری پذیرش بدون آزمون به دانشگاه
داوطلب کنکور ۹۸: با دیدن دوباره منابع کنکور یاد ظلمی می‌افتیم که به ما شد

 

1 دیدگاه

  • یک مادر
    1398-07-19 10:25:05
    سهمیه ها وردارید ،جوانان را ناامید نکنید ،با جان مروم بازی نکنید بکذارید هرکس با توجه به توانایی و استعداش با دانشگاهها برتر وارد شود ،این همه خطا پزشکی که در سطح کشور پیش میاید ایا نشانه ان نیست که یک عده از طدیق سهمیه با درصد پایین به مراحل بالاتر رفتند ،باعث فرار مغزها نشوید ،سخن اخر همه سهمیه ها کروارید

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
2 هفته پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
2 هفته پیش

باسلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی با معدل 18.17 در رشته مهندسی کشاورزی علوم دامی می باشم و دارای یک کتاب تالیفی و یک کتاب ترجمه  در زمینه رشته خود ویک مقالهisi می باشم میخواستم بنده را راهنمایی بفرمایید که میتوانم در کشور آلمان یا اتریش در مقطع دکتر بورسیه بگیرم و آیا محمدودیت سنی در این زمینه وجود دارد؟ 
ممنون
4 هفته پیش