یکی از مخترعان اینترنت از استفاده نادرست از آن ابراز نارضایتی کرد

در آستانه پنجاهمین سال اختراع اینترنت، لئونارد کلاین راک، از پیشگامان اینترنت، گفت که این اختراع باید به گسترش دموکراسی و برابری در جوامع کمک کند، درحالیکه به ابزاری در خدمت نفرت‌پراکنی و پخش اطلاعات غلط بدل شده است.

در آستانه  پنجاهمین سالگرد اختراع اینترنت، لئونارد کلاین راک، مهندس آمریکایی و یکی از مبتکران اینترنت، از جنبه‌های منفی اینترنت انتقاد کرد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مهندس ۸۵ ساله گفت اینترنت در واقع اختراعی بود که می‌بایست به دموکراسی خدمت می‌کرد. کلاین‌راک به خبرگزاری فرانسه گفت: «همان‌طور که می‌بینیم اینترنت تبدیل به ابزاری در خدمت نیمه تاریک بشریت شده است.»

مخترعین اینترنت می‌گویند این فناوری در خدمت نیمه تاریک بشریت قرار گرفته است

پروفسور کلاین راک افزود: «در شبکه‌های آنلاین گاه اعتدال و میانه‌روی پس زده می‌شود و به جای آن تندروی برجسته‌ می‌شود.» کلاین راک ابراز نگرانی کرد که این طرز استفاده ناشایست از اینترنت به نفرت‌پراکنی، انتشار اطلاعات غلط و سوءاستفاده دامن بزند.

این مهندس برجسته هم‌چنین گفت: «آن موقع ما مهندسان به جنبه‌های رفتاری ناشایست فکر نمی‌کردیم. من خیلی دلم برای ایجاد ارتباط اجتماعی تنگ شده است. من آن موقع فکر می‌کردم که اینترنت به یاری مردم می‌آید تا با کامپیوتر با هم صحبت کنند یا کمک می‌کند تا کامپیوترها با هم ارتباط برقرارکنند، نه اینکه آدم‌ها با آدم‌ها.»

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

 در ۲۹ اکتبر ۱۹۶۹ پرفسور کلاین راک و تیم همکاران او در دانشگاه کالیفرنیای شهر لس‌آنجلس موفق شدند کامپیوتری بسازند که با ماشین ارتباط برقرار می‌کرد و به قول معروف با آن حرف می‌زد. این گام منجر به پیدایش شبکه‌ای شد که بعدها اینترنت نام گرفت که به گفته پیشگامانش به منظور "گسترش برابری و روشنگری" تولید شده بود.

➕ بیشتر بخوانید:
آیا می‌دانید کودکانتان چه چیزهایی در اینترنت می‌بینند؟
به زودی نسل پنجم اینترنت زندگی بشر را دگرگون می کند​​​​​​​


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش