خودروی برقی شهری تویوتا سال 2020 از راه می رسد

تویوتا مدل جدیدی از یک خودروی برقی خود را تولید کرده که کوچک و منعطف است و برای استفاده در شهرها به منظور کاستن از آلودگی هوا طراحی شده است.

 انگجت، این خودرو که دارای باتری کوچک و فشرده ای است در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش گذاشته می شود. خودروی مذکور که به علت طراحی فشرده می تواند در خیابان های شلوغ شهرهای ژاپن به کمک رانندگان بیاید، ظرفیت حمل دو نفر را دارد و البته تنها برای سفرهای کوتاه قابل استفاده است. خودروی یادشده با یک بار شارژ می تواند تنها 100 کیلومتر را طی کند.

از سوی دیگر حداکثر سرعت خودروی یادشده به 60 کیلومتر در ساعت می رسد و لذا استفاده از آن در جاده های میان شهری و بزرگراه‌ها مناسب نیست.

شرکت تویوتا می گوید استفاده از این خودرو به خصوص برای سالمندان که جمعیت آنها در ژاپن روز به روز در حال افزایش است، مناسب بوده و انتظار می رود عرضه عمومی آن به بازار تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ آغاز شود. در مورد ویژگی های فنی دیگر این خودرو هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

➕ بیشتر بخوانید:
جهان خودرو؛ ماشین پرنده پورشه
جهان خودرو؛ جعبه تویوتا پیتزا را در راه می‌پزد

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام میخواستم بدونم کسی که دانشگاه تربیت معلمی درس میخونه میتونه برای بورسیه تحصیلی به کشورای دیگه اقدام کنه؟
2 هفته پیش

#مهاجرت سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک کاردانی فنی حرفه ای ویزای تحصیلی گرفت بعد اینکه با این مدرک میشه کنکور سراسری در رشته های مثل ریاظی یا انسانی شرکت کرد بعد کنکور در خواست. ویزای تحصیلی داد یا نه بعد محددیت سنی داره مثلا اگه طرف 24 سالش باشه قبول میکنن بازم برای مقطع لیسانس در آلمان یا نه
1 ماه پیش

بنده دو هفته است رزومه را ارسال کرده ام به ایدی تلگرام ولی خبری نشده است چرا؟ 
1 ماه پیش