افراد خودشیفته احتمالا کمتر دچار افسردگی می‌‌شوند

مطالعات جدیدی که در ایرلند شمالی انجام شده نشان می دهد خودشیفتگی ممکن است برای سلامتی مفید باشد. روان شناسان می گویند افراد خودشیفته کمتر در معرض افسردگی قرار دارند؛ چرا که این خصلت آنها باعث ایجاد مقاومت روحی می شود.

بر اساس این تحقیقات، افراد خودشیفته توانایی خاصی برای عبور از چالش ها به منظور دست یافتن به منابعی که حق خود می دانند، پیدا می کنند.

خودشیفتگی در این مطالعه به دو دسته تقسیم شده است؛ افراد به شدت خودشیفته که فاقد فروتنی هستند و دوست دارند بر دیگران غلبه کنند و کسانی که آسیب پذیرند و به دنبال جلب توجه دیگران هستند. نتیجه نشان داد که گروه اول، سرسخت تر هستند و افسردگی در آنها کمتر است.

یکی از پژوهشگران به نشریه نیوزویک گفته است که این مطالعه با تمرکز بر این که برخی از ویژگی‌های اخلاقی افراد خودشیفته در چهارچوب مفاهیم روانشناسی می تواند مفید باشد انجام شده است و هرگز خودشیفتگی را به عنوان یک خصلت مثبت جلوه نمی دهد.

پژوهشگران می گویند یک فرد عادی که خودشیفته نیست نیز می تواند اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتر تقسیم کند و به این ترتیب، مقاومت روحی خود را بالا ببرد. اما در این تمرین باید احساسات خود و دیگری را هم مد نظر قرار دهد.

 ➕ بیشتر بخوانید:
تاثیر افسردگی پدران بر کودکان
آیا  افسردگی می تواند مسری باشد؟

قرص‌های ضد افسردگی 'نتیجه‌بخش است'
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش