افراد خودشیفته احتمالا کمتر دچار افسردگی می‌‌شوند

مطالعات جدیدی که در ایرلند شمالی انجام شده نشان می دهد خودشیفتگی ممکن است برای سلامتی مفید باشد. روان شناسان می گویند افراد خودشیفته کمتر در معرض افسردگی قرار دارند؛ چرا که این خصلت آنها باعث ایجاد مقاومت روحی می شود.

بر اساس این تحقیقات، افراد خودشیفته توانایی خاصی برای عبور از چالش ها به منظور دست یافتن به منابعی که حق خود می دانند، پیدا می کنند.

خودشیفتگی در این مطالعه به دو دسته تقسیم شده است؛ افراد به شدت خودشیفته که فاقد فروتنی هستند و دوست دارند بر دیگران غلبه کنند و کسانی که آسیب پذیرند و به دنبال جلب توجه دیگران هستند. نتیجه نشان داد که گروه اول، سرسخت تر هستند و افسردگی در آنها کمتر است.

یکی از پژوهشگران به نشریه نیوزویک گفته است که این مطالعه با تمرکز بر این که برخی از ویژگی‌های اخلاقی افراد خودشیفته در چهارچوب مفاهیم روانشناسی می تواند مفید باشد انجام شده است و هرگز خودشیفتگی را به عنوان یک خصلت مثبت جلوه نمی دهد.

پژوهشگران می گویند یک فرد عادی که خودشیفته نیست نیز می تواند اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتر تقسیم کند و به این ترتیب، مقاومت روحی خود را بالا ببرد. اما در این تمرین باید احساسات خود و دیگری را هم مد نظر قرار دهد.

 ➕ بیشتر بخوانید:
تاثیر افسردگی پدران بر کودکان
آیا  افسردگی می تواند مسری باشد؟

قرص‌های ضد افسردگی 'نتیجه‌بخش است'
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش