ناسا تائید کرد قصد دارد ۴ فضانورد را برای ۲ هفته در سال ۲۰۳۰ به ماه بفرستد

ناسا اعلام کرد که می خواهد تا سال ۲۰۳۰، چهار فضانورد را برای مدت دو هفته به ماه بفرستد. این مدت ۵ برابر بیش از مدتی است که فضانوردان پیشین در کره ماه سپری کردند.

به گزارش «دیلی میل»، جان کانلی و نیکی وِرکهایزِر، دانشمندان ناسا، در کنفرانسی در شهر واشنگتن، هم در مورد جزئیات مأموریت یک هفته‌ای «آرتمیس» بر روی ماه که برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده و هم از مأموریت دو هفته ای ماه که برای یک دهه بعد تعیین شده، صحبت کردند.

این مأموریت به منظور پایه گذاری زندگی انسان بر روی ماه برنامه ریزی شده است. در مأموریت سال ۲۰۳۰، حداکثر چهار فضانورد می توانند به مدت ۱۴ روز در سطح ماه اقامت کنند.این مأموریت به منظور پایه گذاری زندگی انسان بر روی ماه برنامه ریزی شده است.

آقای کانلی در سخنرانی خود در کنفرانس واشنگتن گفت: «ما قرار است برخی از آزمایش‌های مریخ را روی کره ماه انجام دهیم. ولی در عین حال به دنبال حضور طولانی مدت در سطح ماه نیز هستیم.»

➕ بیشتر بخوانید:
تصویر عجیب ناسا از «خورشید»
تا ۱۲ سال دیگر اولین نوزاد در فضا به دنیا می‌آید!
صداهای عجیب ضبط شده مریخ نورد ناسا در سیاره سرخ
عملیات تعویض باتری های قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش