ویزای ایالات متحده آمریکا ال ۱ (L1)

 
سلام. در برنامه‌ی آموزشی امروز توضیحاتی در مورد برنامه‌ی ویزایال ۱ (L1) در ایالات متحده آمریکا برایتان دارم. 
 
در ابتدا یه روند از خلاصه‌ی کل برنامه را برایتان توضیح می‌دهم. در آخر هم صحبت‌هایم را برایتان جمع‌بندی می‌کنم. صحبتم را این‌طور شروع می‌کنم که ویزای ال ۱ یک ویزای اقامتی نیست. ویزایی است که به فرد خارجی اجازه می‌دهد که به ایالات متحده آمریکا وارد شود، به عنوان فردی که تمایل دارد تجارت یا بیزینس خودش را به آمریکا منتقل کند. نه اینکه کاملاً منتقل کند، بلکه یک شعبه از تجارتی که در کشور خودش دارد را به کشور آمریکا انتقال دهد.👇 حال دو حالت وجود دارد که این فرد می‌تواند خودش را انتقال دهد.

 یا خودش یک شعبه می‌زند و تجارتش را به عنوان فردی که در امور مدیریتی و در کارهای اجرایی و در ظرفیت‌های مدیریتی تخصص دارد، در آمریکا تأسیس می‌کند.
 
 

 یا اینکه یک نفر از افراد بیزینس خودش که در کشور خودش کار می‌کند را به آمریکا می‌فرستد تا بتواند شعبه‌ای را تأسیس کند و برای آن فرد ویزای ال ۱ را درخواست می‌دهد.
 

می‌شود تعریف دیگری برای ویزای ال ۱ داشت. هر چند گرفتن ویزای ال ۱ روش مستقیمی برای گرفتن اقامت در کشور آمریکا نیست ولی می‌شود از این ویزا استفاده‌ی دو منظوره کرد. به تعریف دیگر به این ویزا، ویزای دو منظوره می‌گویند، یعنی شما یا هر فرد دیگری که توسط ویزای ال ۱ وارد آمریکا می‌شود، اگر بعد از اینکه زمان کاریش گذشت، می‌تواند زمان اقامتش را طولانی‌تر کند یا اینکه می‌تواند بعداً برای اقامت دائم درخواستش را بدهد.
👈  ویزای ال ۱ دو جور است. یکی ال A1 و دیگری ال B1 است 

گزینه‌ی اول یعنی ویزای ال A1 را برایتان توضیح می‌دهم. این ویزا برای افرادی که می‌خواهند وارد ایالات متحده آمریکا شوند و سرویس‌هایی از جمله کارهای اجرایی یا ظرفیت‌های مدیریتی را می‌توانند به آن کشور دهند و تمایل دارند یک شعبه از تجارت خودشان را در آمریکا تأسیس کنند. همین‌طور فردی که می‌خواهد یک شعبه از بیزینس خودش را در آمریکا تأسیس کند می‌تواند یکی از کارمندان خودش را بفرستد تا دفتر جدید که شعبه خودش هست را در آمریکا تأسیس کند. در ابتدا این ویزای ال ۱ برای یک سال صادر می‌شود و بعد از آن این ویزا سالیانه قابل تغییر است. زیر مجموعه‌ی ویزای ال A1 شما می‌توانید به عنوان فردی که ویزای ال ۱ دارد، ویزایتان را تا هفت سال تمدید کنید. پس یکبار دیگر برایتان توضیح می‌دهم، شما خودتان می‌توانید ویزای ال ۱ را برای خودتان درخواست دهید و یک شعبه از تجارت خودتان را در کشور آمریکا تأسیس کنید یا اینکه می‌توانید یکی از مدیران ارشدتان را که تجربه‌ی خاصی در مدیریت و در کارهای اجرایی دارد به آمریکا بفرستید که شعبه‌ی تجارت شما را در آن‌جا تأسیس کند و اگر بخواهید فردی را از طرف خودتان بفرستید، برای آن فردی که از طرف شما می‌رود باید ویزای ال ۱ را درخواست دهید.
 
 

گزینه‌ی دوم ویزای ال ۱، ویزای ال B1 است. این ویزا برای افرادی هست که می‌خواهند از طریق انتقال دانش خاص وارد ایالات متحده شوند و تمایل دارند یک شعبه از سرویس منحصربه فردی را در آمریکا داشته باشند. وقتی شما کارمندتان را به آمریکا می‌فرستید که شعبه‌ی شرکت یا تجارت شما را در آمریکا تأسیس کند ویزای آن تا پنج سال قابل تمدید کردن است. هر دو گزینه‌ی ویزا‌ی ال ۱ یعنی هم ویزای ال A1  و هم ویزای ال B1  قابل تمدید است. پس ویزای ال B1 پنج سال قابل تمدید است و ویزای ال A1 هفت سال. 
 


مورد بعدی که می‌خواهم برایتان توضیح دهم، در مورد صلاحیت‌های لازم برای گرفتن ویزای ال ۱ است. 
۱  
اول اینکه فرد متقاضی باید دو تجارت داشته باشد. یعنی تجارت اولش باید در کشور مبدأ خودش باشد و تجارت دومش را شعبه‌ای در ایالات متحده در نظر بگیرد و باید بتواند یک ارتباط مقدماتی را بین شعبه‌ی اول و دوم برقرار کند.
 
۲  
 دوم اینکه در طول مدتی که فرد مورد نظر یا فرد متقاضی ویزای ال ۱ را در ایالات متحده دارد، باید حداقل در یک کشور دیگر ثابت کند که سابقه‌ی کار داشته و باید ثابت کند بیزینس یا تجارتش را در کشور دیگر هم دارد. که این دو شعبه هم در کشور مبدأ و هم در کشور آمریکا ارتباط مقدماتی با هم دارند. این دو بازرگانی از هم جدا نیستند. یکی‌شان هم قرار نیست حذف شود. هردو وجود دارند، یکی در کشور مبدأ و دومی در کشور آمریکا و این دو با هم ارتباط دارند. 
 
۳  
سوم اینکه فردی که می‌خواهد در خواست ویزای ال ۱ را بدهد، باید حتماً یک سال خارج از آمریکا کار کارفرمایی کرده باشد یعنی بتواند ثابت کند که کار مدیریتی کرده است و بتواند ثابت کند که این یک سال متوالی را در سه سال گذشته کار کرده است. 
 
۴  
مورد چهارم این است که فردی که درخواست ویزای ال ۱ را می‌دهد باید در یکی از شاخه‌های مدیریتی، اجرایی یا دانشی خاص قبلاً یک سال سابقه‌ی کاری داشته باشد.  
 
 

مورد بعدی که می‌خواهم برایتان توضیح دهم در مورد شرایط برنامه‌ی ویزای ال ا است. یکی از امتیازات ویزای ال ۱ نسبت به بقیه‌ی ویزاها این است که این ویزا ویزای دو هدفه است و به تعریف انگلیسی به آن می‌گویند Dual intent visa. یعنی شما در ابتدا به عنوان فردی که می‌خواهد شعبه‌ی دوم تجارت خودش را در آمریکا تأسیس کند وارد آمریکا می‌شوید. طبق سال‌هایی که باید، کارتان را انجام می‌دهید و در آینده شرایطی وجود دارد که شما بتوانید ویزا یا وضعیتتان را در آمریکا تغییر دهید و برای اقامت اقدام کنید.
 
 

از محاسن و شرایط دیگر برنامه‌ی ویزای ال ۱ این است که با استفاده از ویزای ال ۱ شما می‌توانید برای گرفتن گرین‌کارت درخواست دهید و اقامت دائم خودتان را بدون در خطر افتادن ویزای ال ۱ تان درخواست دهید ولی مسلماً در ابتدای کار این امکان وجود ندارد. یعنی شما باید یک سال‌هایی را با ویزای ال ۱ بگذرانید. 
 
 

از محاسن دیگر ویزای ال ۱ این است که این ویزا همیشه در دسترس است. این‌طور برایتان توضیح دهم که هر کشور هرگونه ویزایی که صادر می‌کند، تعداد مشخصی ویزا وجود دارد. به فرض آمریکا اعلام می‌کند که امسال ۱۰۰ عدد گرین‌کارت می‌خواهد اعلام کند. اگر شما نفر ۱۰۱ باشید دیگر امسال شامل شما نمی‌شود و باید صبر کنید تا سال بعد گرین کارتتان را دریافت نمایید ولی ویزای ال ۱ این محدودیت را ندارد. ویزایی است که همیشه در دسترس است. هر موقع که شما برایش درخواستتان را بفرمایید این ویزا قابل دسترس است و اگر شرایطش را داشته باشید این ویزا را به شما می‌دهند. 
 
 

از محاسن دیگر ویزای ال ۱ این است که وقتی شما روی ویزای ال ۱ هستید و دارید در آمریکا کار می‌کنید می‌توانید وضعیت یا status خودتان را تغییر دهید، یعنی اگر در خاک آمریکا باشید نیاز ندارد که کشور آمریکا را ترک کنید. می‌توانید در کشور باقی بمانید و با توجه به وضعیت ویزای ال ۱، status ویزایتان را بعدتر تغییر دهید. 
 
 

مورد پنجم از محاسن ویزای ال ۱ این است که برای همسر فردی که ویزای ال ۱ دارد، اجازه‌ی کار صادر می‌شود بدون اینکه آن اجازه‌ی کار هیچ‌گونه محدودیتی داشته باشد. البته باید ثابت کنید همسر شما، همسر قانونی‌تان است. یعنی باید با مدارکی ثابت کنید که ازدواج شما، ازدواج قانونی است.
 


✔️ مورد بعدی که می‌خواهم برایتان توضیح دهم، در مورد کارت اقامت دائم آمریکا یا گرین‌کارت آمریکا است. می‌خواهم برایتان توضیح دهم که شما چگونه می‌توانید ویزای ال ۱ تان را به ویزای گرین‌کارت آمریکا یا به کارت اقامت دائم در کشور آمریکا مبدل کنید. کارمند یا فردی که ویزای ال ۱ را دارد وقتی طبق استانداردهای ویزای ال ۱ در کشور آمریکا کار و زندگی کرده باشد؛ استاندارهای ویزای ال ۱ یعنی آن فرد جزء افراد اجرایی در آن شرکت یا تجارت باشد یا جزء هیئت رئیسه بوده باشد؛ و بعد فکر می‌کند که تمایل به ماندن و زندگی کرده در آمریکا را دارد، ویزال ال ۱ او می‌تواند به ویزای ای بی ۱ سی تغییر کند. می‌توانید به دولت اعلام کنید که شما طبق استانداردهای ویزای ال ۱ کارتان را در آمریکا انجام دادید و الان می‌خواهید ویزایتان را ببرید به زیرمجموعه‌ی ویزای ای بی ۱ سی. 

رده‌بندی ویزای ای بی ۱ سی براساس دادخواست استخدامی برای گرفتن کارت اقامت است. یعنی ویزای ای بی ۱ سی به شما کارت اقامت یا گرین کارت آمریکا را می‌دهد. برای کسانی که در یکی از شاخه‌های هنر، علم، تحصیلات، تجارت و ورزش کار کردند. این یک توضیح کاملاً کلی در مورد ویزای ای بی ۱ سی بود.
 

✔️ مورد بعدی این است که تعداد حدود چهل هزار ویزای ای بی ۱ سی سالیانه وجود دارد. ویزای ای بی ۱ سی یک‌سری نیازمندی‌ها دارد که این‌طور برایتان توضیح دهم که وقتی شما ویزای ال ۱ دارید می‌توانید یک بنیادی را بوجود بیاورید یا یک پیش‌زمینه‌ای را برای ویزای ای بی ۱ سی آماده کنید. فرد متقاضی که برای یک سال در سه سال گذشته زیرمجموعه‌ی ویزای ال 1 و در یکی از شاخه‌ها ی تجاری کار کرده است، زیربنایی را برای ویزای ای بی ۱ سی ساخته است. بنابراین می‌تواند ویزای ال ۱ اش را به ویزای ای بی ۱ سی تبدیل کند یعنی می‌تواند ویزای ال ۱ یا کاری‌اش را به گرین کارت یا اقامت آمریکا تبدیل کند. 

✔️ مورد بعدی این است که فرد متقاضی باید در ایالات متحده به عنوان مدیر، مدیر اجرایی یا هیئت مدیره کار کرده باشد.

✔️  مورد بعدی این است که دو شرکت یا تجارت موردنظر در داخل و خارج از ایالات متحده باید به طور منظم با هم کسب و کار کرده باشند و خدمات انجام داده باشند. و اینکه شرکت موردنظر باید حداقل یک سال در ایالات متحده کار کند. وقتی می‌گویم شرکت مورد نظر، منظورم این است که شما به عنوان فردی که ویزای ال دارید و در یک شرکت موردنظر در کشور آمریکا کار کردید و تجربه‌ی کار مدیریتی دارید.

✔️  مورد بعدی این است که با توجه به اینکه وضعیت ویزای ال ۱ پیش‌نیاز ویزای ای بی ۱ سی نیست ولی شرایط محکم و قوی‌ای را برای شما محیا می‌کند که بعد از اینکه دوره‌ی ویزای ال ۱ تان تمام شد بتوانید برای گرفتن گرین کارت یا کارت اقامت دائم آمریکا یا از طریق ای بی ۱ سی درخواستتان را به دولت آمریکا اعلام بفرمایید.


✔️ و مورد آخر این است که بهترین مزایای روش گرفتن ویزای ال ۱ این است که درخواست دادن بعد از ال ۱ از طریق ای بی ۱ سی، می‌تواند شما را به گرین کارت برساند. اگر شما به طور مستقیم بخواهید درخواستتان را از طریق ای بی ۱ سی اعلام کنید نیاز به صدور گواهی کار دارید. اما وقتی زیرمجموعه‌ی ال ۱ درخواست را برای ای بی ۱ سی می‌دهید دیگر نیاز به صدور گواهی کار از دولت آمریکا وجود ندارد.

✔️ مورد بعدی در مورد مالیات جهانی است. می‌خواهم برایتان توضیح دهم که وضعیت پرداخت مالیات براساس دو نوع ویزای ال ۱ و ای بی ۱ سی به چه صورت است. ویزای ال ۱ همان‌طور که برایتان توضیح دادم یک ویزای مهاجرتی نیست، بنابراین فرد خارجی که به وسیله‌ی ویزای ال ۱ در درون خاک آمریکا وجود دارد باید مالیاتش را براساس درآمدی که در داخل خاک آمریکا دارد پرداخت کند.
 درآمد مالیاتی که باید فردی که ویزای ای بی ۱ سی دارد پرداخت کند به این ترتیب است. ویزای ای بی ۱ سی برخلاف ویزای ال ۱ یک ویزای مهاجرتی است. و فرد خارجی نیاز دارد مالیات خودش را براساس درآمد جهانی داخل و خارج از ایالات متحده پرداخت کند.

 
 

در آخر یک خلاصه‌ی دیگر در مورد روند برنامه‌ی ویزای ال ۱ برایتان می‌گویم. برایتان توضیح دادم که این ویزا، یک ویزای منحصر به فرد است که شرایط ویژه و خاصی را دارد. اول اینکه این ویزا به طور کلی تعریف شده به اینکه یک ویزای غیرمهاجرتی ولی منحصر به فرد است. این ویزا دومنظوره است، یعنی شما به عنوان فردی که یک تجارت یا یک شرکت در کشور مبدأ خودتان دارید و می‌خواهید این تجارتتان را در کشور آمریکا یک شعبه بزنید، می‌توانید خودتان آن فردی باشید که به عنوان مدیر به کشور آمریکا می‌روید یا اینکه می‌توانید یکی از مدیران ارشدتان را به کشور آمریکا بفرستید برای اینکه یک شعبه از تجارت شما در آن کشور تأسیس کنند. به هر طریق، هر فردی؛ که می‌تواند خودتان باشد یا یکی از کارمندان شما؛ وقتی به کشور آمریکا می‌رود، باید شما برای آن فردی که می‌خواهد برود شعبه را در آمریکا تأسیس کند درخواست ویزای ال ۱ کنید. ویزای ال ۱ درابتدا یک ساله صادر می‌شود ولی بعد قابل تمدید است و می‌توانید سالیانه آن را تمدید کنید. همین‌طور به کمک ویزای ال ۱ می‌توانید خودتان اسپانسر خودتان شوید. یعنی بعد از یک مدت که ویزای ال ۱ تان سپری شد و بیزینس یا تجارت خودتان را رونق بخشیدید، این ویزا می‌تواند یک زیرمجموعه یا راه سریعی برای شما شود تا بتوانید برای ویزای ای بی ۱ سی درخواست خودتان را بدهید. که ویزای ای بی ۱ سی به شما کارت اقامت یا گرین کارت آمریکا را می‌دهد.
 

متشکرم که وقتتان را در اختیار ما گذاشتید. امیدوارم که برنامه‌ی امروز مورد توجه شما واقع شده باشد. روزتان بخیر👌

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش