کمبود نیروی کار در بازار کار کانادا / جذب نیروی کار مهاجر

ارزیابی از بازار کار نشان می دهد که مهاجران بیشتری وارد بازار کار شده اند و تعداد کمتری از آنها بیکار هستند و دستمزد آنها رو به افزایش است. در میان نیروی کاربین 25 تا 54 سال، میزان مشارکت افراد تازه وارد کانادا (کسانی که در کانادا برای 5 سال یا کمتر هستند) 78 درصد در سال 2018 در مقایسه با 74 درصد در سال 2006 بوده است.اولین عامل مهمی که می تواند عملکرد بهتر مهاجران را توضیح دهد، کم شدن نیروی کار در بازار کار کانادا است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

با بازنشستگی کارفرمایان کانادایی برای پر کردن سمت های خالی به طور فزاینده ای روی مهاجران حساب می کنند. طبق یک کنفرانس در کانادا، 9.2 میلیون نفر طی یک دهه آینده بازنشسته می شوند و به این معنی است که کارفرمایان نیاز دارند تا مهاجران را وارد کانادا نمایند. سیستم اکسپرس اینتری و برنامه های استانی در سراسر کانادا در بهبود نتایج مهاجرتی بسیار مؤثر بوده اند. با رتبه بندی متقاضیان در برابر یکدیگر بر اساس عواملی مانند سن، تجربه کار، تحصیلات و توانایی زبان، دولت و استان های فدرال به مهاجران با بالاترین امتیاز اولویت می دهند و این نشانه عالی است زیرا سیستم قبلی که فقط افراد می بایست به حداقل امتیاز میرسیدند کنار گذاشته شده است.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

دولت فدرال و استان ها و همه مناطق کانادا برای ادغام تازه واردین در کانادا تسهیلاتی از جمله آموزش زبان و خدمات اشتغال ارائه می دهند. احتمالاً این افزایش سرمایه گذاری به پیشرفت بازار کار کمک می کند که مهاجران اخیراً از آن بهره مند شده اند.

➕ بیشتر بخوانید:
پذیرش 341000 مهاجر جدید در سال 2020 در کانادا
آیا واقعا کشور کانادا برای زندگی ایرانیان مناسب است؟
بورسیه های برتر کانادا در سال تحصیلی۲۰۱۹_۲۰۲۰
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
4 هفته پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
7 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
7 ماه پیش