6 راه‌ مفید برای دریافت فاند (Fund)

فاند (Fund)  منظور از فاند “کمک هزینه تحصیلی” می‌باشد که این کمک هزینه معمولا در ازای انجام کار و تعهداتی خاص (فاند همکاری)، داشتن شرایطی خاص (فاند شایستگی)، یا نیاز مالی متقاضی (فاندهای دولتی) به وی تعلق می‌گیرد. تعهدات معمول برای دریافت فاند اغلب انجام کار یا همکاری در پژوهشی علمی است. همچنین شرایط مورد نیاز برای دریافت فاند هم می‌تواند اثبات عدم بضاعت دانشجو در پرداخت هزینه‌های تحصیل و نیاز به دریافت کمک (انواع گرنت) یا داشتن نمرات بالا، شایستگی‌ای خاص و دارا بودن استانداردهای مورد نظر دانشگاه برای بورسیه شدن باشد (انواع اسکالرشیپ). راه‌های دیگری نیز برای دریافت فاند وجود دارد که در ادامه مطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت

کانال بورسیه و فاند های تحصیلی


1. دریافت فاند Research council grant
اگر از انگلستان یا اتحادیه اروپا هستید، این کمک هزینه تحصیلی باید اولین درگاه تماس شما در هنگام جستجوی هرگونه کمک هزینه تحصیلی باشد. آنها غیرقابل پرداخت هستند و معمولا 3 تا 4 سال تحصیل را پوشش می دهند. بسته به برنامه تحصیلی و عملکرد تحصیلی، دانشجویان می توانند سه یا چهار سال از برنامه پنج یا شش ساله خود را پوشش دهند.

2. دریافت فاند Postgraduate loan
این روش همان وام تحصیلی می باشد که میتواند در زمینه هزینه زندگی و شهریه دوره های دانشگاهی در دوران تحصیل کمک کند. اخیرا برای سال تحصیلی 2018-2019 برای دانشجویان بریتانیایی و دانشجویان ملی اتحادیه اروپا وام تحصیلات تکمیلی به ارزش 25،000 پوند ( 32،467 دلار آمریکا) در نظر گرفته اند. همانند وام کارشناسی ارشد می باشد و شما می توانید هر مقدار تا 25000 پوند بدون در نظر گرفتن زمینه مالی خود، وام بگیرید.

3. دریافت فاند Charities
در این روش برخی از موسسات خیریه هستند که ممکن است کمک مالی برای PhD شما را تامین کنند. اگر چه بعید است این سازمان ها بتوانند همه چیز را پوشش دهند، اما شما می توانید چندین منبع مالی از موسسات خیریه دریافتت کنید و آن را به آنچه که به عنوان «portfolio funding» شناخته می شود، ترکیب کنید.

4. دریافت فاند Crowdfunding
این روش تمرین کمک مالی یک پروژه یا سرمایه گذاری با افزایش مقدار کمی از پول از تعداد زیادی از مردم، به طور معمول از طریق اینترنت می باشد. یعنی یک روش افزایش سرمایه از طریق تلاش جمعی دوستان، خانواده، مشتریان و سرمایه گذاران فردی است.

5. دریافت فاند Employer sponsorship
اگر شما قادر به نشان دادن کارفرمای خود هستید که تحصیلات دکترا فقط به نفع شما نیست بلکه برای آنها و شرکت آنها نیز مفید است، به نوعی می توانید حمایت مالی از کارفرمایان را دریافتت کنید. برای این مورد، شما باید مشخص کنید که طرح و هدف شما برای تحصیل،مدت زمان، هزینه، و بالاتر از همه اینها اینکه چرا شما می خواهید برای دکتری تحصیل کنید چه تاثیری به روی کارفرمای شما داشته باشد را بیان کنید.

6. دریافت فاند Studentship
استیودنت شیپ نامی است که اغلب برای بورس تحصیلی PhD استفاده می شود. این روش یک شکل رایج برای کمک به دانشجویان دکتری در سراسر جهان می باشد تا از دانشجویان هر کشور حمایت کنند. بسیاری از دانشگاه ها تعداد زیادی پیشنهاد برای دانشجویان جهت کمک و کاهش فشار مالی ارائه می دهند. این روش در زمین های علوم، فناوری، مهندسی و پزشکی رایج می باشد.

➕ بیشتر بخوانید
بورس های تحصیلی دانشگاههای معتبر دنیا
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا⁣ ⁣
چگونه کمک هزینه تحصیلی بگیرم و بورسیه شویم؟

بورس های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش