آلمان؟ آمریکا؟ استرالیا؟ کانادا؟ کدام یک بهتر است؟

یکی از چالش های اصلی مهاجرت شاید این باشد که چون برخی دوستان به استرالیا رفتند، ما هم به استرالیا برویم. یا چون همکارمان به کانادا مهاجرت کرده ما هم کانادا برویم. یا اقوام ما آمریکا زندگی میکنند،  و میگویند اصلا آمریکا یه چیز دیگر است! فقط و فقط آمریکا! اما واقعیت چیست؟! و کدام کشور بهتر است؟! هر کشوری مزایا و معایب خودش را دارد و این باز فرد به فرد فرق میکند. از لحاظ جنبه ی عمومی، و مواردی که  برای افراد متفاوت است، چندتا عامل را برای شما بیان میکنیم:

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

دوری و نزدیکی: اینکه کشور مقصد چقدر به کشور مبداء شما نزدیک است از نظر مسافتی، مثلا آلمان تا ایران به مراتب نزدیک تر از آمریکا به ایران است.

آب و هوا: شاید هم این باید مورد اول بود. اما به هر حال یکی از مهم ترین فاکتورهاست و مثلا بعضی ها جاهای سردتر دوست دارند، برخی افراد گرم و بعضی ها هم جاهای خوش آب و هوا.

بازار کار برای اون رشته ی خاص: ممکن است یک کشور از نظر بازار کار برای یک سری رشته ها خوب باشد برای یه سری رشته های دیگه معمولی یا اصلا منناسب نباشد.

دسترسی به سایر نقاط: مثلا شاید شخصی آلمان را ترجیح بدهد چون اهل مسافرت است و میتواند راحت به کشور های اطراف سفر کند در مقایسه با جایی مثل استرالیا.

زبان: نوبتی هم باشد نوبت زبان است. در کشورهایی که بیان کردیم همه زبانشان انگلیسی میباشد، به غیر از آلمان.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

چند ملیتی بودن: این هم یک فاکتور اصلی است. یعنی یک سری کشورها مهاجر کمتری دارند، یا جمعیت کمتری دارند و مهاجرها بیشتر به چشم میاند، در مقایسه با یک سری کشورها که مهاجر زیاد دارند. مثلا آلمان بعد از آمریکا مهاجرپذیرترین کشور در دنیاست. همه شهرها حتی شهرهای کوچک رستورانها و مغازه های ترک و عرب و ایرانی... دیده میشود.

مساله دیگه امنیت شغلی است مثلا در آمریکا که کشوری سرمایه دار میباشد قوانین به نفع صاحبان مشاغل مثلا صاحب کار شما خیلی راحت میتواند بگوید کلید اتاقتان را تحویل دهید و از فردا دیگر  به شما نیازی نیست. ولی برعکس در مورد آلمان امنیت شغلی خیلی بیشتر است و قراردادها مثلا برای شغلهای مهندسی نامحدود و مادام العمره می باشد.

مساله خیلی مهمتر ویزا میباشد. در دولت  ترامپ درصد ریجکت شدن ویزا برای ایرانیان که قصد ورود به آمریکا را دارند بیشتر شده است،  ولی در آلمان بدلیل ترکیب پیر جمعیت اخیرا تقاضا برای نیروی کار مخصوصا تحصیل کرده افزایش پیدا کرده است.

➕ بیشتر بخوانید:
بهترین قوانین مهاجرت در دنیا
مقایسه مهاجرت به کانادا ، استرالیا و نیوزلند نسبت به اروپا 

اعلام آمار مهاجرت‌های اقتصادی، کاری، اجباری، پناهجویی و دانشجویی ایرانیان

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش