سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی با واقعیت مجازی

به لطف یک فناوری واقعیت مجازی، مردم سراسر جهان می‌توانند به "ایستگاه فضایی بین‌المللی" قدم بگذارند.به نقل از اسپیس، این پروژه "کاوشگران فضا" نام گرفته و با کمک یک دوربین ۳۶۰ درجه ساخته شده است.

این دوربین که به "ایستگاه فضایی بین‌المللی" فرستاده شده است، توسط فضانوردان مستقر در این آزمایشگاه فضایی استفاده می‌شود تا نشان دهند که علم و زندگی بر فراز ۴۰۰ کیلومتری از زمین هم جریان دارد.

استودیوهایی که در این پروژه با ناسا همکاری کرده‌اند، "Felix" و "Paul" نام دارند که دوربین‌های با کیفیتی داشتند ولی ناسا اعلام کرد که یک دوربین معمولی در این استودیوها حدود ۱.۲ متر طول داشت که برای ایستگاه فضایی بلند بود. به این ترتیب در دسامبر  ۲۰۱۸ میلادی یک دوربین جمع‌وجورتر به فضا فرستاده شد که هم‌اکنون هم توسط فضانوردان برای فیلمبرداری استفاده می‌شود.

این دوربین تاکنون لحظات زیبایی در فضا را ثبت و ضبط کرده است. از غذا خوردن فضانوردان گرفته تا انجام آزمایش‌های علمی. از میان این آزمایش‌ها می‌توان به رشد گیاه و یا استفاده از ربات در فضا اشاره کرد. مدیر شرکت "Felix" گفته که هدف ما تهیه دوربینی بود که وقتی مخاطب تصاویر آن را می‌بیند، در آن غوطه‌ور شود.

در این تصاویر برخلاف فیلم‌های هالیوود، فضانوردان هم ستاره‌های فیلم هستند و هم خود در پشت دوربین قرار دارند. گرچه که هنوز این پروژه منتشر نشده، ولی می‌تواند تجربه‌ای باورنکردنی را برای بینندگان منتقل کند. چالش بعدی فیلمبرداری در این پروژه گرفتن فیلم پیاده‌روی فضایی است که هنوز تاریخ اجرای آن مشخص نشده است.

➕ بیشتر بخوانید:
بررسی امکان پرورش رگ‌های خونی در فضا
تا ۱۲ سال دیگر اولین نوزاد در فضا به دنیا می‌آید!
پیاده‌روی فضایی «زنانه» ناسا پنجشنبه انجام می‌شود

​​​​​​​

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش