اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی(سفینه فضایی سایوز در مدار)

اگرچه رفتن به فضا با کمک راکت‌ها در کم‌تر از ۱۰ دقیقه امکان پذیر است اما ساعت‌ها و حتی بعضا روزها طول می‌کشد تا به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسید و به آن متصل شوید!
سرعت حرکت ایستگاه فضایی بین‌المللی حدود ۷/۶ کیلومتر بر ثانیه است!

در اینجا گام های دیوانه وار گرفته شده است:
ابتدا ، فضانوردان به محض رسیدن به فضا ، موشك ها را به موازات زمین شلیك می كنند تا فضاپیمای خود را وارد مدار كنند
فضانوردان به محض رسیدن به فضا ، موشك ها را به موازات زمین شلیك می كنند تا فضاپیمای خود را وارد مدار كنند- ویکی گرام

در مرحله بعد ، آنها باید دورتر از زمین و به ISS نزدیک شوند. آنها فقط نمی توانند فضاپیمای خود را از گوشه و کنار مسلح کنند و موتورها را مسلح کنند ، زیرا این امر به سرعت آنها را از محدوده ISS و به فضای عمیق خارج می کند.
در عوض ، آنها با تکمیل آنچه که ترانسفر هوهمان نامیده می شود ، از مدار دایره ای پایین منتقل می شوند. برای انجام این کار ، فضاپیما موتورهای خود را دو بار می سوزاند: یک بار فضاپیما را به فاصله دورتر فضا و یک بار دیگر برای نگه داشتن فضاپیما در آن مدار مدور دوم:
گردش یک بار فضاپیما را به فاصله دورتر فضا و یک بار دیگر برای نگه داشتن فضاپیما در آن مدار مدور دوم- ویکی گرام

از آنجا که هر فضاپیما و سیستم موتور متفاوت است ، فضانوردان نمی توانند دقیقاً بدانند که مدار مدور دوم در کجا قرار دارد.
رید ویزمن ، فضانورد ناسا، به Sandlin گفت: "ما می توانیم قد کمی بلند باشیم ، می توانیم کمی پایین ، کمی سریع ، کمی آهسته باشیم." بنابراین ، فضانوردان مجموعه ای از سوختگی های کوتاه ، کوتاه و تصحیح را شلیک می کنند (که در زیر نشان داده شده است) تا آنها را در مکانی مناسب در مدار قرار دهند که در آن هر 86 دقیقه یک مدار را در اطراف زمین می گذرانند - 4 دقیقه سریعتر از ISS. این تفاوت کوچکترین چیز مهم است!
 هر 86 دقیقه یک مدار را در اطراف زمین می گذرانند- ویکی گرام

مرحله آخر اجرای یک انتقال دوم هوهمان درست است زیرا فضاپیما بر ISS پیشی می گیرد. آخرین انتقال آن به 250 مایل بالاتر از سطح ، درست در مقابل ISS می رسد. تعقیب ناگهان تعقیب شده است. در این مرحله ، فضانوردان چرخش U را به فضا می کشند ، آخرین بار موتورهای فضاپیما را به آتش می کشند تا سرعتشان کند شود و ISS اجازه بگیرند:
موتورهای فضاپیما را به آتش می کشند تا سرعتشان کند شود- ویکی گرامپس از آن ، فقط موضوع این است که این دو فضاپیما را به بالا بکشید:
دو فضاپیما را به بالا بکشید- ویکی گرام

📚 منبع:
اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی بسیار پیچیده است و تعجب آور است که ما همیشه آن را به درستی دریافت کرده ایم


 ➕ بیشتر بخوانید:
عملیات تعویض باتری های قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد
۵ روش مشاهده آنلاین فضا ، تماشا زنده زمین و دیدن پخش زنده ایستگاه فضایی ناسا
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش