ناسا در حال افزودن ابزاری به فضاپیمای آریل فضایی اروپا است.

هفته گذشته ناسا اعلام كرد كه به یك مأموریت آژانس فضایی اروپا كه قرار است در سال 2028 پرتاب شود ، كمك خواهد كرد.
در طول مأموریت اصلی خود که حدود چهار سال به طول انجامید ، ARIEL جو تقریباً هزار سیارات را فرا خواهد گرفت. سهم ناسا، ابزاری به نام CASE ، به ستاره شناسان می گوید که آیا آسمان این سیارات فراخورشیدی ، مبهم یا واضح است. این نتایج به اخترشناسان کمک می کند تا درک کنند که چگونه سیارات و جو آنها در طول زمان شکل می گیرد و تغییر می کند.

هزاران آسمان
تاکنون ستاره شناسان هزاران سیاره سیاره را کشف کرده اند که از دیدگاه ما در مقابل ستاره های خود عبور می کنند. ستاره شناسان با ابزار مناسب می توانند نور ستاره های میزبان را که از جوهای سیارات عبور می کنند ، مطالعه کنند. این می تواند اطلاعاتی مانند ترکیب شیمیایی و دمای این جو و همچنین واکنشهای شیمیایی در آنجا را نشان دهد.

تلسکوپ فضایی جیمز وب که در حال حاضر قرار است در سال 2021 پرتاب شود ، می تواند جوهای سیارات فراخورشیدی را مطالعه کند. اما از آنجا که JWST زمان خود را بین چندین پروژه تقسیم می کند ، فقط به بررسی جو چند سیاره سیاره سیاره ای متمرکز خواهد شد. با این وجود ، آریل آسمان حدود 1000 سیاره زمین را از سیارات سنگی گرفته تا غول های گازی شبیه مشتری مشاهده خواهد کرد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

مارک سواین ، اخترفیزیکولوژیست در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا که در حال تولید تولید ابزار CASE است ، می گوید: "من واقعاً مشتاقانه منتظر توانایی قرار دادن سیارات جداگانه در یک زمینه آماری هستیم." "این کاری است که شما باید یک بررسی بزرگ از سیارات سیارات برای انجام آن انجام دهید."

ابری، یا احتمال مه؟
CASE ، که مخفف Contribution to ARIEL Survey of Exoplanets است ، طول موج های مرئی و مادون قرمز را ضبط می کند که شواهدی برای ابرها و خطرات موجود در آسمان سیارات وجود دارد. چه چیزی چیزی را ابر یا مه می کند؟ ابرها از اتمسفر متراکم می شوند ، مانند قطرات آب که ابرهای آسمان آسمان را تشکیل می دهند. مه ها مولکول هایی هستند که اغلب در اثر تعامل نور با مولکولهای موجود در جو، از طریق فرآیندهای شیمیایی شکل می گیرند.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

دانستن اینکه آیا سیارات سیاره ای دارای ابر یا خطر است ، به ستاره شناسان کمک می کند تا سایر اطلاعات مربوط به جو سیاره مانند آرایش شیمیایی و دما را بهتر تفسیر کنند ، و بدانید که چه فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی روی می دهد. همچنین، درک ترکیبات شیمیایی جوهای سیارات فراخورشیدی ممکن است به تصمیم گیری در مورد کدام یک از دو تئوری برجسته برای نحوه شکل گیری سیارات کمک کند. یک نظریه نشان می دهد که سیارات تمایل دارند کسری از عناصر سنگین مانند ستاره های میزبان خود داشته باشند ، در حالی که دیگری دلالت دارد که بخش های عناصر سنگین می توانند کاملاً متفاوت باشند.

سرانجام ، مطالعه جو 1000 سیاره باید به ستاره شناسان کمک کند تا آنچه را که معمولی است کشف کنند و موارد جالب برای کشف آنها را انتخاب کنند. سواین می گوید: "وقتی سیاره ی واحدی را می بینیم ، یک سوال بزرگ این است:" آیا این نوع مانند دیگران است یا اتفاق خاصی در اینجا رخ داده است؟ " "و این یک توانایی اساسی است که ARIEL به ما می دهد."

📚 منبع:
This spacecraft will detect if exoplanet skies are cloudy, hazy, or clear


 ➕ بیشتر بخوانید:
تا ۱۲ سال دیگر اولین نوزاد در فضا به دنیا می‌آید!
عملیات تعویض باتری های قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد
۵ روش مشاهده آنلاین فضا ، تماشا زنده زمین و دیدن پخش زنده ایستگاه فضایی ناسا


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش