ترفندهایی برای قبولی در آزمون آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار میشود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی میکند و چهار توانائی Writing ،Reading ،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار میدهد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

آزمون آیلتس بسیار سخت است شما باید در طی آزمون سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ دهید. در در هر بخش نمره بین صفر تا نه می باشد. نمره کل در این امتحان با یک معدل گیری از نمره چهار بخش مختلف محاسبه می شود. برنامه ی پولی که شما کسب می کنید هر بخش نیست نمرات به صورت جداگانه ذکر می شود و تعابیر مختلفی دارد.

ترفند های آزمون آیلتس Writing 
برای دریافت نمره کامل در این بخش، ابتدا لازم است سبک درست اعم از رسمی ، نیمه رسمی و غیر رسمی را انتخاب کنید. تا جای امکان سعی کنید از لغات، اصطلاح و عباراتی استفاده کنید که به موضوع مرتبط باشد. این موضوع را در نظر داشته باشید که صحیح یا غلط بودن تفکر شما در متن بررسی نشده و تنها باید از لحاظ لغت، گرامر و شاکله و چهارچوب متن صحیح باشد. جهات مختلف یک موضوع مانند درست و غلط بودن و علت معمولی را به طور کامل بررسی نمایید و جنبه تحلیلی خود را با تسلط بر نگارش نشان دهید.
 
 ترفند های آزمون آیلتس Reading
 مدیریت زمان و  بررسی جز به جز متون مهم ترین قسمت برای اداره این بخش است. معمولا ۲ متن اول کمی آسان تر هستند پس سعی کنید این بخش ها را سریع تر به اتمام برسانید تا برای بخش بعدی زمان کافی داشته باشید. ابتدا سوالات را مرور کنید سپس به متن بازگردید. تا جای ممکن هیچ سوالی را بی جواب نگذارید.

ترفند های آزمون آیلتس Listening 
پیش از شروع فایل شنیداری، زمانی را تحت عنوان زمان چک کردن سوالات به شما میدهند. در این زمان سوالات را روخوانی کرده و کلمات کلیدی را به خاطر سپارید. سپس در زمان شروع فایل شنیداری سعی کنید آن کلمات کلیدی را با تمرکز بیشتری بشنوید. در مواردی حتی اگر نتوانستید به درستی عبارت گوینده را بشنوید، سعی کنید آن را حدس بزنید.

ترفند های آزمون آیلتس  Speaking 
 در زمان صحبت کردن سعی کنید شمرده اما با سرعت مناسب صحبت کنید. ادای درست کلمات و تلفط صحیح تسلط شما را نشان میدهد تا تند صحبت کردن و بی دقت. به صحبت کردن تا جایی ادامه ندهید تا مصاحبه گر شما را متوقف کند. از طرفی در حین صحبت کردن کمتر به حواشی به پردازید و سعی کنید مطالب مرتبط به موضوع را بیان کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش