اولین تاثیری که از صورت فردی غریبه در ذهن شما نقش می‌بندد، تنها پس از ۱۰۰ میلی ثانیه، ایجاد می‌شود!

افراد غالباً از ظاهر چهره افراد دیگر استنتاجهای صوتی را ترسیم می کنند. ما حداقل شرایطی را که تحت آن افراد چنین استنتاج می کنند بررسی کردیم. در پنج آزمایش، هر یک با تمرکز بر روی یک قضیه صفت خاص، ما زمان قرار گرفتن در معرض چهره های ناآشنا را دستکاری کردیم. داوری های انجام شده پس از قرار گرفتن در معرض 100 میلی ثانیه با قضاوت های صورت گرفته در صورت عدم محدودیت زمانی در ارتباط است، نشان می دهد که این زمان قرار گرفتن در معرض برای شرکت کنندگان برای ایجاد تصور کافی بود.

در حقیقت، برای همه داوری ها جذابیت، دوست داشتن، اعتماد به نفس، شایستگی و پرخاشگری افزایش زمان قرار گرفتن در معرض باعث افزایش معنی داری همبستگی نمی شود. هنگامی که زمان قرار گرفتن در معرض از 100 به 500 ms افزایش یافت، داوری شرکت کنندگان منفی تر می شود، زمان پاسخ برای داوری کاهش می یابد، و اعتماد به نفس قضاوت ها افزایش می یافت. هنگامی که زمان قرار گرفتن در معرض از 500 به 1.000 ms افزایش یافته است، احکام صفت و زمان پاسخ به طور قابل توجهی تغییر نمی کند (با یک استثنا)، اما اعتماد به نفس برای برخی از احکام افزایش یافته است. این نتیجه نشان می دهد که زمان اضافی ممکن است اعتماد به نفس را در مورد قضاوت ها تقویت کند. با این حال، افزایش زمان قرار گرفتن در معرض منجر به تصورات متمایزتر از افراد می شود.

➕ بیشتر بخوانید:
هفت منتقد درونمان را بشناسیم تا به آرامش برسیم
افراد خودشیفته احتماا کمتر دچار افسردگی میشوند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش