انسانها ۹۹.۹ درصد ژن‌شان مشترک است

دانشگاه استانفورد ضمن بررسی اطلاعات دی ان ای بیش از هزار انسان از ۵۲ منطقه جمعیتی زمین، به این نتیجه قطعی دست یافت که همه انسان های سیاره ما از مغولستان تا افریقا تا اروپای شمالی و خاورمیانه، از نظر ژنتیک بسیار شبیه به هم هستند.

شباهت ژنتیک فقط محدود به انسانها نیست. ما  با سگ ۹۴ درصد و با گربه ها ۹۰ درصد ژن مشترک داریم. ما همین شباهت را در حد ۶۰ درصد  با پشه داریم. دلیلش هم این است که ژن های موجود در همه موجودات زنده تقریبا کارهای مشابه انجام می دهند. درست مثل شباهت یک خانه با یک قصر با داشتن مشخصات مشابه نظیر در اصلی، پله ها، آشپزخانه، اتاق خواب و دستشویی است…..

یک دهم درصد تفاوت بین انسانها نیز به خاطر تاثیرات ۵ نوع آب و هوا و جغرافیای مختلف در سیاره ما می باشد. تحقیق علمی فوق که در فصلنامه «علم » منتشر شده است امیدوار است با اطلاعات جمع آوری شده بتواند مسیر مهاجرت های بشری را مشخصتر از قبل توضیح دهد.

➕ بیشتر بخوانید:
تفاوت استعداد ریاضیات در دختران و پسران
بکار گیری هوش مصنوعی برای تشخیص سرطان

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
4 ماه پیش