آشنایی با سطوح زبان فرانسه

فرانسوی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد، یکی از دو زبان کاری این سازمان (همراه با انگلیسی) و زبان کاری یا رسمی سازمان‌های متعدد بین‌المللی یا محلی از جمله اتحادیه اروپا است. فرانسوی زبانی است کاملا علمی و دانشگاهی، و امروزه همچنان، در کنار انگلیسی، یکی از مهم‌ترین زبان‌های دیپلماتیک به شمار می‌رود. در حدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند، و ۲۰۰ میلیون نفر دیگر هم آن را به عنوان یک زبان دوم اکتسابی استفاده می‌کنند.

آشنایی با سطوح زبان فرانسه برای افرادی که در حال یادگیری این زبان هستند بسیار اهمیت دارد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

سطح زبان A1:
این سطح از زبان فرانسه بسیار ابتدایی بوده و در حد گفتگوی روزمره، ارائه مشخصات فردی و احوال‌پرسی است. به کسانی که در این سطح از زبان قرار دارند، به اصطلاح “Beginner” گفته می‌شود.

سطح زبان A2:
زبان‌آموزان با سطح زبانی A2، توانایی درک جملات و عبارات رایج در مورد مسائل پیچیده‌تر (نسبت به سطح زبانی A1) مانند مشخصات فردی جزئی‌تر، اطلاعات خانوادگی، موضوعات مربوط به خرید‌کردن و... را دارند.

سطح زبان B1:
این سطح معادل سطح “Intermediate” است. افراد با این سطح زبانی می‌توانند نکات اصلی جملاتِ مربوط به موضوعی خاص را درک کرده و به طور خلاصه درباره تجارب، آرزوها و خواسته‌های خود، دلیل و توضیح ارائه دهند.

سطح زبان B2:
این سطح زبانی با عنوان “Upper Intermediate” شناخته می‌شود و زبان‌آموزان با این سطح می‌توانند ایده‌های اصلی یک متن دشوار (درخصوص موضوعات انتزاعی(abstract) و یا انضمامی(concrete)) را تشخیص دهند و بسیار روان به زبان فرانسوی صحبت کرده و ارتباطی صحیح (بدون وقفه و تلاش بسیار) با افراد فرانسوی زبان برقرار کنند.

سطح زبان C1:
این سطح، سطحی پیشرفته بوده و زبان‌آموزان با این سطح زبانی توانایی درک رِنج بسیار گسترده‌ای از موضوعات و متن‌های طولانی و پیچیده‌تر را دارند. آنها معانی و مفاهیم پنهان در متون مختلف را درک می‌کنند و می توانند به صورت بسیار روان درباره خود و ایده‌هایشان توضیح بدهند و احساسات و عقاید خود را ابراز کنند.

سطح زبان C2:
این سطح را می‌توان به عنوان بالاترین سطح زبان در نظر گرفت. افراد با این سطح زبانی می‌توانند تمامی آنچه را که می‌شنوند و یا می‌خوانند به آسانی متوجه شوند و همچون زبان مادری به فرانسوی صحبت کرده و بنویسند.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
11 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش