افزایش درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان

به گزارش ویکی گرام ، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۴۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی خبر داد. بهروز رحیمی در نشست خبری معاونت فرهنگی- دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  که به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در کنار افزایش ۴۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان، امسال به شرکت کنندگان در مراسم اربعین حسینی نیز وام اربعین پرداخت شد. وی افزود: اگر خروجی صندوق رفاه دانشجویان نتیجه ای برای دانشجو نداشته باشد، محلی از اشکال است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  


رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه بودجه این صندوق با بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۲۰ میلیارد تومان وام دانشجویی توزیع شد.

رحیمی با تاکید بر اینکه تمرکز بودجه این صندوق برای ساخت خوابگاه است، یادآور شد: وزارت بهداشت دارای ۴۸ خوابگاه با ظرفیت بیش از ۲۰ هزار دانشجو در سراسر کشور است. وی در ادامه از توافق این صندوق با بانک های ملت و رفاه برای دریافت وام های ۲۰۰ و ۵۰۰ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: با توافق های انجام شده با بانک های ملت و رفاه مبلغ مناسبی برای ساخت خوابگاه‌های نیمه کاره اختصاص می دهیم به گونه ای که با پرداخت وام از سوی این دو بانک بخشی از سود آن از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت پرداخت می‌شود. این وام ها دو سال تنفس دارند و فرصت مناسبی برای بهسازی خوابگاه ها در اختیار می گذارند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به پرداخت وام دستیاری به دانشجویان ورودی این دوره برای نخستین بار اشاره کرد و اظهار داشت: برای اولین بار در وزارت بهداشت ردیفی برای پرداخت وام به دستیاران تعریف شد. همچنین ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای این اقدام در نظر گرفته شد که ۱۵ میلیارد آن از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۱۵ میلیارد دیگر از سوی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود.

➕ بیشتر بخوانید:
رتبه دانشگاه های علوم پزشکی در «وبومتریک» اعلام شد
نوع مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری

درخشش 35 دانشگاه ایران میان برترین دانشگاه‌های جهان 2020
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت من میخوام به آلمان مهاجرت کنم.
3 سال پیش

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
3 سال پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
3 سال پیش