معرفی چند سایت برای یافتن اسکالرشیپ در کشور بلژیک

به گزارش ویکی گرام ، دانشجویانی که مایل به تحصیل در بلژیک می باشند، باید بدانند که بلژیک با دانشگاه های مشهور جهانی و مقر سازمان های بین المللی نظیر اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شناخته می شود. دانشجویان علاقه مندان مهاجرت به بلژیک با سپری کردن مقطعی در این کشور می توانند با شانس بالاتر مشغول به کار شده و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند.
 
به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

سیستم آموزش عالی در بلژیک بر اساس زبان اصلی کشور به دو گروه فلانی (هلندی) و فرانسوی تقسیم شده است. هر دو این جوامع دانشگاهی ساختار مشابه با کشور انگلستان کار می کنند. دانشگاه ها دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند، اما کالج های دانشگاهی مقطع دکترا را ارائه نمی دهند. در حالی که هلندی و فرانسوی زبان های آموزش استاندارد در هر یک از این جوامع هستند، برنامه های مختلف نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

 تحصیل رایگان در بلژیک و گرفتن بورسیه های تحصیلی دانشگاههای این کشور نیز ممکن است. گرفتن بورسیه تحصیلی معمولا برای مقطع دکتری راحت و آسانتر از مقاطع دیگر است که البته خود دشواری هایی را دارد. به طور کلی تحصیل در کشور بلژیک ولو با هزینه های کم همراه با پرداخت شهریه می باشد ولی امکان تحصیل در مقطع دکتری در کشور بلژیک به صورت رایگان به وسیله ی بورسیه تحصیلی امکان پذیر می باشد.

حال گرفتن این بورسیه های تحصیلی خود داستان های جدا دارد. قبل از هر چیز برای گرفتن بورسیه تحصیلی بلژیک باید فرد متقاضی رزومه ی علمی قوی را ارائه دهد که هر فرد به نسبت رزومه ای که ارائه می دهد بورسیه ی تحصیلی متفاوتی از لحاظ ارزش مالی دریافت خواهد کرد. به طور کلی میزان بورس اهدایی از 800 یورو تا 2600 یورو در ماه است که این مقدار به ارزش و اندازه ی رزومه ی فرد متقاضی بستگی مستقیم دارد. این گونه که هر چقدر رزومه قوی تر و با رنک علمی بالاتری باشد، مبلغ بورس نیز بیشتر و بالاتر خواهد بود. نکته ی جالب دیگر این است که رزومه ی قوی می تواند فرد متقاضی برای مقطع دکتری را در حین تحصیل در جایگاه دستیار استاد مشغول به فعالیت کند که این خود می تواند برای رزومه ی کاری فرد متقاضی برای بعد از فارغ التحصیلی بی نظیر باشد و امکان همکاری در دانشگاههای اروپا را به وجود بیاورد . در ادامه به معرفی چند سایت برای یافتن اسکالرشیپ در کشور بلژیک میپردازیم:

 این سایت برای اسکالرشیپ هایی است که مختص کشورهای در حال توسعه آفریقایی و آسیایی می باشد: 
https://www.vliruos.be/en/scholarships/6

 اگر در مقطع کارشناسی ارشد هستید حتما سری به این سایت بزنید:
https://www.ares-ac.be/en

 اگر دانشجوی دانشگاه GHENT بلژیک هستید سایت زیر را در نظر داشته باشید. این اسکالرشیپ برای دوره های انگلیسی زبان و مختص کشورهای در حال توسعه می باشد: 
https://www.ugent.be/en/research/funding/devcoop/grants-scholarships/top-up-grants/overview.htm

اگر قصد تحصیل در دانشگاه KU LEUVEN و کار با اساتید علوم را دارید در سایت زیر برای شما اسکالرشیپی در نظر گرفته شده که به مقطع مستر تعلق میگیرد: 
https://wet.kuleuven.be/english/scienceatleuvenscholarship

اگر در مقطع دکتری همین دانشگاه و از اهالی کشورهای در حال توسعه هستید به سایت زیر سر بزنید: 
https://www.kuleuven.be/english/international/funding/iro 


 ➕ بیشتر بخوانید:
6 راه‌ برای دریافت فاند (Fund)
بورس های تحصیلی دانشگاههای معتبر دنیا
نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا⁣ ⁣
چگونه کمک هزینه تحصیلی بگیرم و بورسیه شویم؟

بورس های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش