⁠⁣چگونه در اتریش کار پیدا کنیم؟

 مهاجرت کاری به کشور اتریش همواره یکی از بهترین راه های ورود به اروپا محسوب می شود. امروزه بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری، گزینه کار در اتریش و اخذ ویزای کار در این کشور را به عنوان راهی برای اقامت دائم اروپا میدانند تا بواسطه آن آزادانه در حوزه ی اتحادیه ی اروپا سفر، زندگی و کار کنند. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

ویزای کاری اتریش را می توان به دو دسته تقسیم نمود. دسته اول به افرادی تعلق می گیرد که دارای یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی مورد تایید در اتریش می باشند. در واقع ویزاهای کاری اتحادیه اروپا معمولا در این قالب ارائه می شوند. ویزای کاری از طریق پیشنهاد شغلی مستلزم آن است که کارفرما در ابتدا آن شغل را در کشور مورد نظر به مدت ۳ ماه آگهی داده باشد و ۳ ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی داده باشد. در صورتی که شخصی را برای شغل مورد نظر پیدا نکرده باشند، می توانند شخصی را از خارج از اتحادیه اروپا به عنوان نیروی کلیدی استخدام کنند.

نوع دیگر، ویزای جستجوی کار می باشد و در زمره ویزاهایی می باشد که با توجه به شرایط مناسبی که دارد بسیار پرطرفدار می باشد. این نوع ویزا در کشورهای اروپایی همچون آلمان و اتریش ارائه می شود. ویزای جستجوی کار اتریش این امکان را برای فرد به وجود می آورد که وارد خاک کشور اتریش شده و برای استخدام در فرصت های شغلی موجود درخواست دهد. مدت اعتبار ویزای جستجوی کار اتریش 6 ماه می باشد که به صورت Point Based System یا امتیاز بندی می باشد.  در صورتی که شخص از 100 امتیاز، 70 امتیاز را کسب نماید می تواند برای این نوع ویزا اقدام نماید.

نکته قابل توجه در مورد این سیستم امتیاز بندی این است که در صورتی که شخصی امتیازات لازم را کسب نماید اما افسر پرونده درخواست ویزای جستجوی کار اتریش را رد کند، شخص می تواند وکیل استخدام کند و طرح دعوی نماید. دادگاه رسیدگی خواهد کرد و در نهایت رأی دادگاه به نفع متقاضی صادر خواهد شد.

کار در کشور اتریش و ویزای کاری کشور اتریش از طریق پیشنهاد کار (Job Offer)
همان گونه که ذکر شد، برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش از طریق پیشنهاد کار، شغل مربوطه باید به مدت 6 ماه در اتریش و اتحادیه اروپا آگهی شده باشد و در صورتی که شخص مورد نظر برای کار یافت نشد، کافرما می تواند شخصی را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید. در صورتی که شخص امتیازات لازم را از سیستم امتیاز بندی اخذ نماید می تواند برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش درخواست دهد. مدت اعتبار این کارت ابتدا دو ساله می باشد، که قابل تمدید است.همان گونه که ذکر شد، برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش از طریق پیشنهاد کار، شغل مربوطه باید به مدت 6 ماه در اتریش و اتحادیه اروپا آگهی شده باشد و در صورتی که شخص مورد نظر برای کار یافت نشد، کافرما می تواند شخصی را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید. در صورتی که شخص امتیازات لازم را از سیستم امتیاز بندی اخذ نماید می تواند برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش درخواست دهد. مدت اعتبار این کارت ابتدا دو ساله می باشد، که قابل تمدید است.

سازمان خدمات کاریابی اتریش (AMS): (Arbeitsmarktservice) یک سازمان وابسته به دولت اتریش است که به افراد خواهان کار در یافتن کار کمک میکند . شرکت ها و موسساتی که نیاز به نیروی کار دارند درخواست خود را برای AMSمیفرستند و AMS نیز در پاسخ , لیست نیرو های کار مناسب با هر موقعیت شغلی را به آنها ارایه میدهد تا ترتیب مصاحبه کاری با آنها داده شود .حتی افراد خارجی که خواستار کاریابی در اتریش هستند نیز میتوانند رزومه و درخواست خود را به صورت آنلاین در سیستم AMS ثبت نمایند .

جستجوی اینترنتی برای کار در اتریش:
کاریابی از طریق اینترنت بسیار ساده، سریع و ارزان است . اما یک نکته کار شما را سخت خواهد کرد. اکثر سایت های کاریابی در کشور اتریش به زبان آلمانی هستند . پس به خاطر داشته باشید که برای این کار یا از قبل زبان آلمانی را تمرین کنید و یا همراه یک فرد که به زبان آلمان تسلط کافی دارد به مطالعه ی این سایت ها بپردازید .

حال سوال همیشگی: آیا میتوان به سایت های اینترنتی اعتماد کرد؟ در این قسمت سایت های معتبر و محبوب کاریابی در اتریش را مورد بررسی قرار میدهیم:

www.jobpilot.at یکی از پر بازدیدترین و بهترین سایت های کاریابی در کشور اتریش است که بعد از دریافت رزومه ی شما, هر هفته موقعیت های جدید شغلی را به شما معرفی میکند.
www.derstandard.at/stellenmarkt سایت کاریابی روزنامه DER STANDARD که از موتور جستجوی قوی برخوردار است.
www.dermarkt.at یک درگاه اینترنتی برای یافتن شغل, خانه و اتوموبیل مورد علاقه برای انواع سلیقه ها.
www.ams.or.at سایت رسمی سازمان خدمات کاریابی کشور اتریش

➕ بیشتر بخوانید:

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش