دسترسی رایگان و آنلاین به نسخه های خطی کمیاب به زبان فارسی کتابخانه کنگره آمریکا

به گزارش ویکی گرام، کتابخانه کنگره آمریکا شمار زیادی از نسخه های خطی کمیاب به زبان فارسی را به صورت رایگان و آنلاین در اختیار مخاطبان قرار داده است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

بخش آفریقا و خاورمیانه کتابخانه کنگره آمریکا پس از برگزاری نمایشگاه «هزار سال کتاب فارسی» در سال ۲۰۱۵ و استقبال از آن، پروژه دیجیتالی کردن گنجینه نسخه های کمیاب خطی و چاپ سنگی و چاپ اولیه را به مناسبت نوروز آغاز نمود. این گنجینه ارزشمند آثار ادبی، تاریخی، علمی، فلسفی و دینی مختلفی را در بازه زمانی سده ۱۳ میلادی تا عصر حاضر در بر میگیرد. تنوع جغرافیایی این آثار نادر از ایران،افغانستان ،آسیای_میانه ، هند ، عثمانی گردآوری شده اند. علاوه بر نسخه های خطی و ‌دستنویس کمیاب، شمار زیادی از آثار چاپ سنگی و چاپ های اولیه فارسی که در اروپا و دیگر مناطق بچاپ رسیده است نیز در این مجموعه وجود دارد.

علاقه مندان برای دسترسی رایگان آنلاین به این آثار از این آدرس استفاده کنند.

➕بیشتر بخوانید:
اپل در کتابخانه اش را بر روی همه باز کرد
همه کتاب‌های الکترونیکی دانشگاه تهران رایگان شد

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 هفته پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش