بعد از برنده شدن لاتاری گرین کارت 2021 چکارهایی انجام دهیم؟

پس  از این که در لاتاری 2021 برنده شدید، پیش از دریافت Green Card خود باید چندین مرحله را در سریع‌ترین زمان ممکن طی کنید. در ادامه، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری 2021مورد بررسی قرار میدهیم.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

1. پرکردن فرم درخواست ویزای آمریکا
در ابتدای کار فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنید. در این فرم که به زبان انگلیسی پر میشود مواردی از جمله اطلاعات شخصی، محل کار یا تحصیل، سوابق کیفری، وضعیت تأهل و.. از شما سوال پرسیده خواهد شد. در صورتی که از زمان ثبت‌نام در قرعه‌کشی لاتاری 2021 تغییری در ترکیب خانواده شما به وجود آمده است، مثلا ازدواج کرده‌اید یا صاحب فرزند شده‌اید، حتما باید این موارد را در فرم مذکور اعلام کنید زیرا در غیر این‌صورت ممکن است رد صلاحیت شوید.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

این نکته را در نظر داشته باشید که برای هر یک از اعضای خانواده باید یک فرم DS-260 جداگانه پر شود.  در صورتی که برای کل اعضای خانواده فقط یک فرم را تکمیل کنید خیلی زود برای اخذ گرین کارت آمریکا حذف میشوید. پس از این که فرم درخواست ویزای آمریکا را پر کردید صفحه مربوطه ذخیره کنید و از آن پرینت بگیرید. برای حضور در مصاحبه، علاوه بر مدارک دیگر باید این فرم را هم همراه خود داشته باشید.

تاریخ مصاحبه پس از پر کردن فرم DS-260 برای شما ارسال خواهد شد.

2.انتظار برای جواب لاتاری 2021 گرین کارت آمریکا
در ابتدا نامه‌ای را با متن زیر دریافت می‌کنید:
«Has been received and routed to the appropriate group»
این یک نامه استاندارد است که نشان می‌دهد درخواست ویزای شما دریافت شده است. سپس در طی ۷ الی ۱۰ روز کاری نامه دیگری به شما خواهد رسید که ممکن است موارد زیر در آن نوشته شده باشد:

KCC to begin the processing of your case: این متن نشان می‌دهد که سیستم پردازش متمرکز ویزا در انتظار پرسش‌نامه‌های شماست اما هنوز آن‌ها را دریافت نکرده است.

The information: این متن حاکی از آن است که اطلاعات ارائه شده توسط شما با آن‌چه هنگام پرکردن فرم شرکت در لاتاری 2021 عنوان کرده‌اید، متفاوت است.

The DS 230 Part 1 You submitted for the principal was incomplete: این متن نشان می‌دهد که در پرسش‌نامه‌های شما موارد نادرستی وجود دارد که باید اصلاح شوند.

Your forms have been processed: این بدان معناست که پرسش‌نامه‌های شما در مرحله پردازش قرار دارد که ممکن است تا ۴ ماه ادامه داشته باشد.

It will not affect the processing of your case: این بدان معناست که در زمان پرکردن پرسش‌نامه مواردی را مشخص نکرده‌اید اما با این وجود درخواست شما وارد مرحله پردازش شده است.

It received a copy of the amount of mail processed at a time
It is acceptable for your visa processing

اگر نامه‌ای را دریافت کرده‌اید که یکی از دو عبارت بالا در آن آمده می‌توانید خودتان را برای مصاحبه آماده کنید. این عبارات نشان می‌دهد که پرسش‌نامه‌های شما دریافت و بررسی شده و طی چند هفته تاریخ مصاحبه به شما داده خواهد شد.

3. جمع کردن مدارک لازم برای دریافت گرین کارت
بهتر است که به هیچ عنوان وقت را تلف نکنید و قبل از تعیین تاریخ مصاحبه مدارک لازم برای گرین کارت راجمع آوری و آن‌ها به انگلیسی ترجمه کنید . مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

ترجمه مدارک

◾️پاسپورت
◾️شناسنامه
◾️مدرک تحصیلی
◾️سابقه کار
◾️مدارک عدم سوءپیشینه 
◾️مدارک ازدواج یا طلاق
◾️اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی
◾️اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات
◾️مدارک لازم برای اخذ گرین کارت
◾️مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید
◾️مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند

4. معاینات پزشکی گرین کارت
بعد از این که زمان مصاحبه برای شما مشخص شد باید معاینه پزشکی انجام دهید. دقت داشته باشید که انجام معاینات پزشکی گرین کارت فقط در برخی مراکز خاص و معتبر امکان‌پذیر است. هزینه انجام معاینات به طور متوسط برای هر یک از اعضای خانواده که قصد مهاجرت را دارند ۲۱۵ دلار است. البته ممکن است این عدد در برخی کشورها کمی متفاوت باشد و در ضمن هزینه واکسیناسیون به طور جداگانه پرداخت خواهد شد. بعد از گذراندن معاینات پزشکی گرین کارت یک پاکت مهر و موم شده دریافت خواهید کرد که باید آن را در زمان مصاحبه به کنسولگری تحویل بدهید.

5. مصاحبه گرین کارت آمریکا
بعد از گذراندن مراحل بالا اکنون زمان مصاحبه گرین کارت رسیده است. در هنگام مصاحبه همراه داشتن تمام مدارک گرین کارت به صورت اصل و ترجمه انگلیسی، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه لازم است.

در محل سفارتخانه باید هزینه ویزا را که برای هر نفر ۳۳۰ دلار است پرداخت کنید. اما این بدان معنا نخواهد بود که به طور قطعی ویزای آمریکا را گرفته‌اید زیرا اهمیت مرحله مصاحبه گرین کارت کمتر از آماده‌سازی مدارک و انجام معاینات پزشکی نیست. سوالات مصاحبه گرین کارت یک سری سوال استاندارد شخصی و خانوادگی خواهد بود.  به طور کلی اهداف اصلی مصاحبه گرین کارت آمریکا این است که افراد مراجعه‌کننده برای مصاحبه با اطلاعات ثبت شده مطابقت داده شوند و از آن‌ها اثر انگشت گرفته شود. هم‌چنین نتایج مربوط به کمیسیون پزشکی و سایر مدارک بررسی خواهند شد.

بهتر است که چند روز پیش از وقت سفارت به کشور مورد نظر برای انجام مصاحبه سفر کنید و چند روز بعد در آن کشور بمانید. علت این موضوع هم به فرآیند اخذ ویزا مربوط می‌شود که بعد از طی شدن مراحل و انجام مصاحبه معمولا چند روزی طول خواهد کشید تا در پاسپورت شما ثبت شود. در این مدت هم پاسپورت شما در سفارت‌خانه مربوطه باقی خواهد ماند.
 
بعد از انجام مصاحبه یک ویزای semi-annual به شما داده می‌شود که بر اساس آن ۶ ماه زمان دارید تا وارد خاک آمریکا شوید؛ در غیر این صورت ویزای شما به طور خودکار لغو خواهد شد. هم‌چنین پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده به شما داده می‌شود که باید آن را در فرودگاه تحویل افسر مهاجرت بدهید.
 

➕ بیشتر بخوانید:


زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ تغییر کرد
هزینه های تقریبی بعد از قبولی در لاتاری آمریکا
کدام مشاغل واجد شرایط برنامه لاتاری گرین کارت 2021 هستند؟ 
چگونگی بالا رفتن شانس قبولی در لاتاری گرین کارت (DV-2021) آمریکا

چگونگی انتخاب متقاضیان در  برنامه لاتاری گرین کارت (DV-2021) آمریکا

37 دیدگاه

 • محمد
  1399-02-16 00:29:16
  سلام جواب قرعه کشی چه تاریخی است؟
 • مهرسا
  1399-02-16 14:19:24
  سلام. جواب های لاتاری کی میاد؟
 • ساناز
  1399-02-18 11:32:04
  سلام روزتون بخير در قسمت توجمه مدارك بك مورد نوشتيد مدارك لازم براي اخذ گرين كارت من متوجه نشدم منظورتون دقيقا چي هست؟ بعد صدور ويزا در كدام ايالت ميتونيم سكونت داشته باشيم انتخاب دولته يا شخصي كه برنده شده؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-02-27 22:29:05
   سلام دوست عزیز مدارکی که ذکر شده رو شما باید به سفرات ارائه بدین. در مورد محل سکونت هم سفارت با توجه به شرایط شما تعیین میکنه.
 • ياسر
  1399-02-27 13:37:43
  سلام بعد از صدور ويزا ،،به كدام شهر يا ايالت بايد سفر كنيم ؟؟و چه مدت ميتونيم براي بار اول بمونيم
  • خانم اسفندیاری
   1399-02-27 22:30:43
   سلام دوست عزیز . شما بعد از طی کردن مراحل و اخذ ویزا 6 ماه فرصت دارین به محلی که سفارت با توجه به شرایط شما براتون تعیین کرده برین.
 • خانم گلی
  1399-02-31 08:49:46
  سلام ببخشیدمعاینات پزشکی شامل چیست؟ وبه چه مشکلات پزشکی گیر می دهند و رد می شوند؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-02-31 21:41:44
   سلام دوست عزیز. اینکه شما سالم باشید و بیماری خاصی نداشته باشید. معلولیت- بیماری های خاص و.. باعث رد شدن پرونده میشه.
 • دانیال
  1399-03-05 12:50:23
  سلام وقت بخیر،من دیپلم فنی حرفه ای در هنرستان رو دارم و موقع ثبت نام مدرک تحصیلی رو دیپلم زدم ولی دیپلم مورد قبول آمریکا یکسال بیشتر هستش چون هنرستان پیش دانشگاهی نداره،همچنین دوره مکانیک هم دیدم و دیپلمش رو از سازمان فنی حرفه ای گرفتم خواستم بدونم موقع مصاحبه مشکلی پیش نمیاد؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-05 22:27:38
   سلام دوست عزیز . بله متاسفانه شما به مشکل بر میخورید. دیپلم فنی حرفه ای هم تاثیری نداره. شما باید در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار در مشاغلی که اعلام شده داشته باشید در این صورت میتونید این مورد رو جبران کنید.
 • احمد
  1399-03-06 19:55:25
  سلام وقتتون بخیر من دیپلمم کارودانش هست ولی تو سازمان کشتی رانی کشور کار میکنم میتونم از سابقه کاریم استفاده کنم؟ و همین شغل رو اونجا ادامه بدم؟؟ اخه شغلم بین المللی هستش با مدارک کاریم
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-06 21:58:05
   سلام دوست عزیز. در سایت https://www.onetonline.org/ ببینید شغل شما در درج شده است. البته معمولا مشاغل شما بسیار مورد تقاضاست. باز هم بررسی کنید . مطلب( مشاغل واجد شرایط برنامه لاتاری گرین کارت) رو مطالعه کنید اونجا راهنمایی کردیم. موفق باشید
 • عرفان
  1399-03-06 20:27:17
  سلام در مورد مدارک میخواستم بدونم ایا معدل مدرک تحصیلی و یا رشته تحصیلی هم مهم هست ینی ممکنه معدل پایین باشه رد شد؟ سوال بعدی هم اینکه حتما باید سابقه کاری داشت؟ کسی مثل بنده که استخدام جایی نبوده و شغل آزاد داشته مغازه دار بوده چی میشه جریانش؟ چون نوشته شده مدارکی که ثابت کند کارمند هستید یا صاحب شرکت هستین. ممنون میشم اگر جواب بدین
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-06 22:00:57
   سلام دوست عزیز شما باید دیپلم کامل ( 12 سال تحصیل ) داشته باشید و مدرک تحصیلی بالاتر تاثیری نداره. اگه دیپلم ندارید باید در 5 سال اخیر دو سال سابقه کار در مشاغلی که در سایت https://www.onetonline.org/ اعلام شده داشته باشید.
 • محمد عالی
  1399-03-06 21:40:27
  سلام وقت بخیر بنده دیپلم فنی حرفه ای دارم و بعد از گذروندون حدود ۳ ترم از دانشگاه انصراف دادم هنگام ثبت نام هم گذینه ای مربوط به گذروندن پارتی از دانشگاه را انتخاب کردم این موضوع مشکلی نداره برای بنده؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-06 22:03:37
   سلام دوست عزیز. خیر مشکلی نیست . دیپلم کار و دانش 11 سال تحصیله و شما 1سال هم دانشگاه بودید شما 12 سال تحصیل کردین پس شرط دیپلم رو دارین . اگه قبول شدید باید همراه ترجمه دیپلمتون ریز نمرات اون 3 ترم رو هم همراه داشته باشید.
 • بابک
  1399-03-07 12:32:01
  با سلام و احترام / ضمن تشکر از اطلاعات خوبی که در سایت گذاشته اید لطفا بفرمایید معاینات پزشکی در ایران انجام میشود یا خارج از ایران؟ همچنین فرم DS-260 رادر کجا باید تکمیل کنیم؟آیا بصورت مکانیزه ارسال میشود؟ که پس از آن دعوت نامه مکانیزه برایمان ارسال میشود؟ همچنین جهت فرزند محصل آیا گواهی اشتغال به تحصیل باید از مدرسه اخذ گردد و سپس ترجمه شود؟ همچنین منظور شما از اسناد مربوط به ارزیابی املاک این است که گزارش کارشناس رسمی در خصوص املاک باید اخذ گردد؟ از صبر و پاسخگویی شما متشکر خواهم شد.
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-07 21:43:50
   سلام دوست عزیز. پر کردن فرم DS-260 مثل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام میشه تاکید ما اینه در پرکردن اون خیلی دقت کنید. اگر فرزندتون زیر 18 ساله بله گواهی اشتغال رو از مدارس تهیه میکنید. ازمایشات و واکسیناسیون در ایران انجام میشه بعد نامه ای به شما داده میشه در نهایت برای تایید نهایی باید یک پزشک معتمد سفارت امریکا در محل مصاحبه تون اون رو تایید کنه. در مورد املاک هم بله باید ارزش دارایی توسط کارشناس معتبر تایید بشه.
 • مهرداد
  1399-03-12 11:50:36
  سلام ، من موقع ثبت نام مجرد بودم و‌مجرد هم ثبت نام‌کردم ، ولی نامزد دارم‌و هنوز قانونیش نکردیم . به نظر شما بعد از قبولی اول فرم DS-260 رو‌مثل قبل مجرد بزنم و بعد ازدواج کنم ، یا بعد از پر کردن این فرم دیگه مهلتی ندارم برای تغییر اطلاعات ؟ کدومش بهتره ؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-12 22:30:24
   سلام دوست عزیز. قبل از پر کردن فرم ds- 260 ازدواج کنید.
 • رضا
  1399-03-12 23:53:58
  باسلام موقع گرفتن پاسپورت یک گواهی موقت 1ماهه دادند که برای ثبت نام در لاتاری تاریخ انقضا را قبول نمیکرد ولی رفتم پرسیدم گفتند تا ۵ سال پاسپورت اعتبار میخورد پس به جای ۲۰۱۹ عدد ۲۰۲۴ وارد کردم بعد که پاسپورت امد مشخصاتش تغییر کرد ایا مشکلی پیش میاد باتشکر
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-13 22:40:56
   سلام دوست عزیز. ممکنه در مراحل بعدی به مشکل بربخورید.
 • نارين
  1399-03-14 15:01:38
  سلام ببخشيد من الان ٢٨ سالمه و توى ٢٣ سالگى دچار بيمارى سرطان شدم الان كاملا خوبم و داروهام تموم شده اگر لاتارى برنده شم اين موضوع باعث ريجكت شدنم ميشه؟؟
 • پریسا
  1399-03-18 03:55:14
  سلام دوست عزیز من شوهرم بیماری تشنج دارن ممکنه توی سفارت بخاطر همین رد بشیم ؟ در صورتی که مورد برنده من باشم که خداروشکربیماری ندارم ؟ ممنون میشم جواب بدین ..
 • بهاره
  1399-03-18 11:01:37
  سلام خسته نباشین. جواب ها ینی دیروز اومدن؟
 • بهاره
  1399-03-18 11:01:37
  سلام خسته نباشین. جواب ها ینی دیروز اومدن؟
 • وحید
  1399-03-18 22:20:49
  سلام. از کجا میتونم جواب سوال هایی که در هنگام ثبت نام در لاتاری وارد نمودیم را پیدا کنم؟ من یادم نیست مدرک تحصیلی رو چی زدم؟ دنبال کارهای فارغ التحصیلی فوق لیسانس نرفتم، ولی دفاع کردم و تموم شدم. حالا چون نمیدونستم تاریخ مدرک را چه سالی میزنند، مطمین نبودم که جواب سوال را چه بدهم و لذا یادم نیست چی زدم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
 • Armin
  1399-03-19 02:21:03
  Salam man emsal ghabul shodm Vali vasam e-mail nayoomade Bayad chikar konm?
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-23 22:47:40
   سلام دوست عزیز. هیچ ایمیلی برای قبول شدن ارسال نمیشه.
 • شیوا رحیمی
  1399-03-19 12:34:01
  سلام موقع پر کردن فرم اولیه اشتباها مدرکم فوق لیسانس خورده در صورتی که کارشناسی دارم .. موقع پر کردن DS-260 اگه بزنم کارشناسی و بعدا سفارت هم توضیح بدم که اشتباه شده به نظرتون قبول میکنن؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-23 22:47:03
   سلام دوست عزیز. در این فرم تمامی مشخصات و مدارکتون رو با دقت و صحیح وارد کنید. احتمال هست بپذیرن.
 • رضا
  1399-03-20 02:31:56
  سلام من موقع دریافت فرم ۲۶۰ بعد وارد کردن شماره پرونده وعیره با این پیام مواجه شدم Your request cannot be processed at this time برای رفع مشکل چیکار باید انجام بدم با تشکر
 • مریم
  1399-03-24 13:15:29
  سلام مامانم امسال برنده شده و سنش ۶۵ سال آیا امیدی به گرفتن ویزا هست و اینکه فرم ds260 در کدوم فرم هست ؟
 • مجید
  1399-03-27 13:31:39
  سلام . برادرم لاتاری امسال رو برنده شده . مشکل اینجاست که الان دانشجو هستن و سه سال دیگه درسشون تموم میشه . امکان انصراف هم ندارن . پزشک متخصص هستن . بعد از اینکه مصاحبه سفارت ok شد . 6 ماه وقت دارن به امریکا بروند . آیا این مدت قابل تمدیده ؟ و اگر بروند مثلا میشه یک ماهه برگشت و درسش اینجا رو تموم کنه و بعد از یکی دو سال بره ؟ چقدر باید تو امریکا اقامت داشته باشند . و بستگان درجه یک در امریکا داریم و اسپانسر می شوند . با قانون جدید ترامپ آیا امکان گرفتن ویزا برای فردی که اینجا دانشجوعه وجود داره ؟ باتوجه به اینکه در این فرصت چندماهه امکان اینکه الان اقدام برای گرفتن پذیرش تحصیلی در امریکا نیست
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-27 22:18:50
   سلام دوست عزیز. بعد از صدور ویزا فقظ 6 ماه فرصت ورود به خاک امریکاس و این مهلت قابل تمدید نیست. برای اخذ اقامت باید در طی 5 سال حداقل 30 ماه در امریکا زندگی کنید.
 • مهران یا
  1399-03-27 15:04:47
  سلام من برای تکمیل فرم ds260 در بخش پرسشهای امنیتی و بک گراند مفهوم سوال زیر را نمیدونم آیا می خواهید مشغول به کار تخصصی یا غیرتخصصی در امریکا بشید قبل از اینکه تایید اداره کار بگیرید؟ جواب yes یا no هست
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-27 22:19:35
   سلام دوست عزیز این بستگی به شرایط خودتون داره که چه پاسخی بدین.
 • بدیعی
  1399-03-28 15:39:49
  سلام امسال دخترم ۱۹ ساله هست تو لاتاری برنده شده . سوال اول اینکه احتمال گرفتن ویزا چند درصد هست ؟ و سوال دوم اینکه ؛ می خواستم بدونم امکان رفتن یکی از والدین بصورت همراه با ایشون هست یا خیر ؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-28 22:32:28
   سلام دوست عزیز. احتمال اخذ ویزا به شرایط فرد بستگی داره . خیر نمیتونن والدین رو همراه ببرن.
 • Hashimi
  1399-03-28 16:23:24
  سلام . می خواستم بدانم که کسی که کار شخصی داشته طی این مدت صرف همون یک کار را داشتم در فرم 260همون بنویسم درست واسکن اسناد ها بعد از پر کردن 260چه وقت ضرورت است. سوال دوم اگر درفرم 5501 ماه روز تولد واسپل نام اشتباه شده باشد در فرم 260 قابل اصلاح است.
  • خانم اسفندیاری
   1399-03-28 22:33:40
   سلام دوست عزیز. بله همون شغل خودتون رو وارد کنید. در فرم 260 تمام اطلاعات رو به طور صحیح وارد کنید.
 • مجید
  1399-03-29 08:56:45
  با سلام و عرض ادب . از پاسختون متشکرم خانم اسفندیاری ، بهتره سوالم رو اینطوری مطرح کنم . برندگان لاتاری . بعد از گرفتن ویزا ، به محض ورود به امریکا گرین کارت دریافت میکنند؟ یا اونجا باید کارهای خاصی انجام بدهند . مثلا شغل پیدا کنند و .... اگر به محض ورود گرین کارت دریافت نمیکنند و اخذ گرین کارت مستلزم طی مراحل دیگری هست ، این مراحل چی هستند و چقدر طول میکشه و بعد از ورود به امریکا چه مدت بعد اجازه دارند از امریکا خارج بشوند و به کشورشون برگردند و مثلا تحصیلشون رو تموم کنند ؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-04-01 22:30:45
   سلام دوست عزیز. بله به محض ورود گرین کارت در یافت میکنن. برندگان ایرانی قبل از مصاحبه باید یک جاب افر داشته باشن تا به محض ورود به امریکا دارای شغل باشن. اجازه ورود و خروج هست اما باید طی 5 سال اول حداقل 30 ماه در خاک امریکا حضور داشته باشین.
 • هادی
  1399-04-01 00:02:17
  سلام وقتتون بخیر در مورد شماره تامین اجتماعی راهنمایی کنین که چیه
  • خانم اسفندیاری
   1399-04-01 22:27:30
   سلام دوست عزیز. اگر بیمه هستید شماره اون رو وارد کنید در غیر این صورن بنویسید ندارم.
 • Sogol
  1399-04-01 17:21:39
  سلام خسته نباشید من مدرک پیشدانشگاهی و دیپلم خودمو که برنده لاتاری هستم پیدا نمیکنم و تمام مراکزی که فکر میکردم پرسیدم اما گواهی موقتشونو دارم به نظرتون مشکلی دیش میاد برام چون المثنی نمیدن برای این مدارک چیکار کنم ؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-04-10 22:47:26
   سلام دوست عزیز. بله مشکل ایجاد میشه باید در سفارت این مدارک همراهتون باشه
 • قطره
  1399-04-03 10:54:39
  باسلام واحترام اگر جاب آفر مطابقت با رشته تحصیلی و سابقه کارمون درایران نداشته باشد قابل قبول هست یا باید درزمینه کاری خودمون باشه؟ من ۳۰ سالمه و ۷سال سابقه فیزیوتراپی درایران دارم ولی چون لایسنس آمریکاراندارم نمیتونم جاب آفر توزمینه خودم دریافت کنم.چیکارکنم؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-04-10 22:48:40
   سلام دوست عزیز. معمولا باید شغل مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص تون باشه. اونور شرکت ها از شما رزومه میخان تا به شما کار پیشنهاد بدن
 • قطره
  1399-04-03 10:56:05
  اگر محلی راکه برای دریافت green card معرفی میکنیم بعد ورودبه خاک آمریکابخوایم تغییربدیم امکانپذیرهست؟
 • حامد کانادا
  1399-04-05 02:41:19
  من و همسرم از برندگان 2021 هستم.با قانون تراول بن ترامپ چقدر شانس داریم که گرین کارت بگیریم؟؟؟؟؟؟؟.هر دو ارشد معماری داریم. من لیسانس نرم افزار هم دارم.هر دو سابقه کار داریم.تمکن مالی 75000 دلار. سربازی معاف کفالت هستم و برای هیچ ارگان نظامی و دولتی کار نکردیم.هیچ اسپانسرس هم نداریم در امریکا. لطفا با صراحت بگین چقدر شانس داریم ممکنه برای بقیه هم مفید باشه....
 • قطره
  1399-04-10 10:02:18
  باسلام و احترام، من لاتاری ۲۰۲۱ پذیرفته شدم ،و لیسانس فیزیوتراپی و۷سال سابقه کار مرتبط دارم.چون شنیدم ویزابه افرادی میدن که جاب آفر دارند، دنبال جاب آفر از دوستانی که درامریکادارم میگردم حتی دریک زمینه دیگر ، آیا جاب آفر خیلی موثرهست در دریافت ویزا؟ و جاب آفر مرتبط با رشته کاری و تحصیلیم نباشدباز هم فایده دارد؟ باتشکر
 • مهدی
  1399-04-10 14:48:50
  سلام من فرم ۲60را فرستادم میخاستم بدونم 1- آیا مدارکی که باید ترجمه کنیم نیاز به مهر قوه قضایی و امور خارجه دارد. 2-از نظر سفارت ترجمه ها تاریخ انقضاء دارد و اگر داره چه مقدر است.
  • خانم اسفندیاری
   1399-04-10 22:50:22
   سلام دوست عزیز. مدارکتون باید ترجمه شده یک دارالترجمه رسمی معتبر باشه. خیر نیازی به اون مهر ها نیست
 • مهدی
  1399-04-11 14:42:19
  ممنون از جوابتون، ببخشید دوباره سوال دوم را تکرار میکنم تاریخ انقضایی برای ترجمه های مدارک هست از نظر سفارت اگر هست کدوم مدارک
 • مهدی
  1399-04-11 14:43:50
  سلام عذر میخام از نظر سفارت ترجمه مدارک تاریخ انقضاء داره؟
 • آب
  1399-04-13 10:33:43
  با سلام و تشکر فراوان، آیا سند ملک و ماشین نیاز به قیمت گذاری کارشناس مربوطه هست یا خیر؟
 • علی
  1399-04-18 18:31:00
  سلام خسته نباشید ،میشه لطف کنید به من بگید که چقدر بعد از ارسال فرم ۲۶۰ معمولا جواب برای زمان مصاحبه برنده لاتاری میاد

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش