بعد از برنده شدن لاتاری گرین کارت 2022 چکارهایی انجام دهیم؟

پس  از این که در لاتاری 2022 برنده شدید، پیش از دریافت Green Card خود باید چندین مرحله را در سریع‌ترین زمان ممکن طی کنید. در ادامه، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری 2022مورد بررسی قرار میدهیم.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

1. پرکردن فرم درخواست ویزای آمریکا
در ابتدای کار فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنید. در این فرم که به زبان انگلیسی پر میشود مواردی از جمله اطلاعات شخصی، محل کار یا تحصیل، سوابق کیفری، وضعیت تأهل و.. از شما سوال پرسیده خواهد شد. در صورتی که از زمان ثبت‌نام در قرعه‌کشی لاتاری 2022 تغییری در ترکیب خانواده شما به وجود آمده است، مثلا ازدواج کرده‌اید یا صاحب فرزند شده‌اید، حتما باید این موارد را در فرم مذکور اعلام کنید زیرا در غیر این‌صورت ممکن است رد صلاحیت شوید.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای هر یک از اعضای خانواده باید یک فرم DS-260 جداگانه پر شود.  در صورتی که برای کل اعضای خانواده فقط یک فرم را تکمیل کنید خیلی زود برای اخذ گرین کارت آمریکا حذف میشوید. پس از این که فرم درخواست ویزای آمریکا را پر کردید صفحه مربوطه ذخیره کنید و از آن پرینت بگیرید. برای حضور در مصاحبه، علاوه بر مدارک دیگر باید این فرم را هم همراه خود داشته باشید.

تاریخ مصاحبه پس از پر کردن فرم DS-260 برای شما ارسال خواهد شد.

2.انتظار برای جواب لاتاری 2022 گرین کارت آمریکا
در ابتدا نامه‌ای را با متن زیر دریافت می‌کنید:
«Has been received and routed to the appropriate group»
این یک نامه استاندارد است که نشان می‌دهد درخواست ویزای شما دریافت شده است. سپس در طی ۷ الی ۱۰ روز کاری نامه دیگری به شما خواهد رسید که ممکن است موارد زیر در آن نوشته شده باشد:

KCC to begin the processing of your case: این متن نشان می‌دهد که سیستم پردازش متمرکز ویزا در انتظار پرسش‌نامه‌های شماست اما هنوز آن‌ها را دریافت نکرده است.

The information: این متن حاکی از آن است که اطلاعات ارائه شده توسط شما با آن‌چه هنگام پرکردن فرم شرکت در لاتاری 2022 عنوان کرده‌اید، متفاوت است.

The DS 230 Part 1 You submitted for the principal was incomplete: این متن نشان می‌دهد که در پرسش‌نامه‌های شما موارد نادرستی وجود دارد که باید اصلاح شوند.

Your forms have been processed: این بدان معناست که پرسش‌نامه‌های شما در مرحله پردازش قرار دارد که ممکن است تا ۴ ماه ادامه داشته باشد.

It will not affect the processing of your case: این بدان معناست که در زمان پرکردن پرسش‌نامه مواردی را مشخص نکرده‌اید اما با این وجود درخواست شما وارد مرحله پردازش شده است.

It received a copy of the amount of mail processed at a time
It is acceptable for your visa processing

اگر نامه‌ای را دریافت کرده‌اید که یکی از دو عبارت بالا در آن آمده می‌توانید خودتان را برای مصاحبه آماده کنید. این عبارات نشان می‌دهد که پرسش‌نامه‌های شما دریافت و بررسی شده و طی چند هفته تاریخ مصاحبه به شما داده خواهد شد.

3. جمع کردن مدارک لازم برای دریافت گرین کارت
بهتر است که به هیچ عنوان وقت را تلف نکنید و قبل از تعیین تاریخ مصاحبه مدارک لازم برای گرین کارت راجمع آوری و آن‌ها به انگلیسی ترجمه کنید . مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

ترجمه مدارک

◾️پاسپورت
◾️شناسنامه
◾️مدرک تحصیلی
◾️سابقه کار
◾️مدارک عدم سوءپیشینه 
◾️مدارک ازدواج یا طلاق
◾️اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی
◾️اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات
◾️مدارک لازم برای اخذ گرین کارت
◾️مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید
◾️مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند

4. معاینات پزشکی گرین کارت
بعد از این که زمان مصاحبه برای شما مشخص شد باید معاینه پزشکی انجام دهید. دقت داشته باشید که انجام معاینات پزشکی گرین کارت فقط در برخی مراکز خاص و معتبر امکان‌پذیر است. هزینه انجام معاینات به طور متوسط برای هر یک از اعضای خانواده که قصد مهاجرت را دارند ۲۱۵ دلار است. البته ممکن است این عدد در برخی کشورها کمی متفاوت باشد و در ضمن هزینه واکسیناسیون به طور جداگانه پرداخت خواهد شد. بعد از گذراندن معاینات پزشکی گرین کارت یک پاکت مهر و موم شده دریافت خواهید کرد که باید آن را در زمان مصاحبه به کنسولگری تحویل بدهید.

5. مصاحبه گرین کارت آمریکا
بعد از گذراندن مراحل بالا اکنون زمان مصاحبه گرین کارت رسیده است. در هنگام مصاحبه همراه داشتن تمام مدارک گرین کارت به صورت اصل و ترجمه انگلیسی، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه لازم است.

در محل سفارتخانه باید هزینه ویزا را که برای هر نفر ۳۳۰ دلار است پرداخت کنید. اما این بدان معنا نخواهد بود که به طور قطعی ویزای آمریکا را گرفته‌اید زیرا اهمیت مرحله مصاحبه گرین کارت کمتر از آماده‌سازی مدارک و انجام معاینات پزشکی نیست. سوالات مصاحبه گرین کارت یک سری سوال استاندارد شخصی و خانوادگی خواهد بود.  به طور کلی اهداف اصلی مصاحبه گرین کارت آمریکا این است که افراد مراجعه‌کننده برای مصاحبه با اطلاعات ثبت شده مطابقت داده شوند و از آن‌ها اثر انگشت گرفته شود. هم‌چنین نتایج مربوط به کمیسیون پزشکی و سایر مدارک بررسی خواهند شد.

بهتر است که چند روز پیش از وقت سفارت به کشور مورد نظر برای انجام مصاحبه سفر کنید و چند روز بعد در آن کشور بمانید. علت این موضوع هم به فرآیند اخذ ویزا مربوط می‌شود که بعد از طی شدن مراحل و انجام مصاحبه معمولا چند روزی طول خواهد کشید تا در پاسپورت شما ثبت شود. در این مدت هم پاسپورت شما در سفارت‌خانه مربوطه باقی خواهد ماند.
 
بعد از انجام مصاحبه یک ویزای semi-annual به شما داده می‌شود که بر اساس آن ۶ ماه زمان دارید تا وارد خاک آمریکا شوید؛ در غیر این صورت ویزای شما به طور خودکار لغو خواهد شد. هم‌چنین پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده به شما داده می‌شود که باید آن را در فرودگاه تحویل افسر مهاجرت بدهید.
 

➕ بیشتر بخوانید:


زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲2
هزینه های تقریبی بعد از قبولی در لاتاری آمریکا
کدام مشاغل واجد شرایط برنامه لاتاری گرین کارت 2022 هستند؟ 
چگونگی بالا رفتن شانس قبولی در لاتاری گرین کارت (DV-2022) آمریکا

چگونگی انتخاب متقاضیان در  برنامه لاتاری گرین کارت (DV-2022) آمریکا


 

115 دیدگاه

 • محمد
  1399-02-16 00:29:16
  سلام جواب قرعه کشی چه تاریخی است؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-16 21:45:42
   سلام دوست عزیز. نتایج 6 جون-17 خرداد اعلام میشه
 • مهرسا
  1399-02-16 14:19:24
  سلام. جواب های لاتاری کی میاد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-16 21:46:27
   سلام دوست عزیز. نتایج 17 خرداد-6جون- اعلام میشه.
 • ساناز
  1399-02-18 11:32:04
  سلام روزتون بخير در قسمت توجمه مدارك بك مورد نوشتيد مدارك لازم براي اخذ گرين كارت من متوجه نشدم منظورتون دقيقا چي هست؟ بعد صدور ويزا در كدام ايالت ميتونيم سكونت داشته باشيم انتخاب دولته يا شخصي كه برنده شده؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-27 22:29:05
   سلام دوست عزیز مدارکی که ذکر شده رو شما باید به سفرات ارائه بدین. در مورد محل سکونت هم سفارت با توجه به شرایط شما تعیین میکنه.
 • ياسر
  1399-02-27 13:37:43
  سلام بعد از صدور ويزا ،،به كدام شهر يا ايالت بايد سفر كنيم ؟؟و چه مدت ميتونيم براي بار اول بمونيم
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-27 22:30:43
   سلام دوست عزیز . شما بعد از طی کردن مراحل و اخذ ویزا 6 ماه فرصت دارین به محلی که سفارت با توجه به شرایط شما براتون تعیین کرده برین.
 • خانم گلی
  1399-02-31 08:49:46
  سلام ببخشیدمعاینات پزشکی شامل چیست؟ وبه چه مشکلات پزشکی گیر می دهند و رد می شوند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-02-31 21:41:44
   سلام دوست عزیز. اینکه شما سالم باشید و بیماری خاصی نداشته باشید. معلولیت- بیماری های خاص و.. باعث رد شدن پرونده میشه.
 • دانیال
  1399-03-05 12:50:23
  سلام وقت بخیر،من دیپلم فنی حرفه ای در هنرستان رو دارم و موقع ثبت نام مدرک تحصیلی رو دیپلم زدم ولی دیپلم مورد قبول آمریکا یکسال بیشتر هستش چون هنرستان پیش دانشگاهی نداره،همچنین دوره مکانیک هم دیدم و دیپلمش رو از سازمان فنی حرفه ای گرفتم خواستم بدونم موقع مصاحبه مشکلی پیش نمیاد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-05 22:27:38
   سلام دوست عزیز . بله متاسفانه شما به مشکل بر میخورید. دیپلم فنی حرفه ای هم تاثیری نداره. شما باید در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار در مشاغلی که اعلام شده داشته باشید در این صورت میتونید این مورد رو جبران کنید.
 • احمد
  1399-03-06 19:55:25
  سلام وقتتون بخیر من دیپلمم کارودانش هست ولی تو سازمان کشتی رانی کشور کار میکنم میتونم از سابقه کاریم استفاده کنم؟ و همین شغل رو اونجا ادامه بدم؟؟ اخه شغلم بین المللی هستش با مدارک کاریم
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-06 21:58:05
   سلام دوست عزیز. در سایت https://www.onetonline.org/ ببینید شغل شما در درج شده است. البته معمولا مشاغل شما بسیار مورد تقاضاست. باز هم بررسی کنید . مطلب( مشاغل واجد شرایط برنامه لاتاری گرین کارت) رو مطالعه کنید اونجا راهنمایی کردیم. موفق باشید
 • عرفان
  1399-03-06 20:27:17
  سلام در مورد مدارک میخواستم بدونم ایا معدل مدرک تحصیلی و یا رشته تحصیلی هم مهم هست ینی ممکنه معدل پایین باشه رد شد؟ سوال بعدی هم اینکه حتما باید سابقه کاری داشت؟ کسی مثل بنده که استخدام جایی نبوده و شغل آزاد داشته مغازه دار بوده چی میشه جریانش؟ چون نوشته شده مدارکی که ثابت کند کارمند هستید یا صاحب شرکت هستین. ممنون میشم اگر جواب بدین
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-06 22:00:57
   سلام دوست عزیز شما باید دیپلم کامل ( 12 سال تحصیل ) داشته باشید و مدرک تحصیلی بالاتر تاثیری نداره. اگه دیپلم ندارید باید در 5 سال اخیر دو سال سابقه کار در مشاغلی که در سایت https://www.onetonline.org/ اعلام شده داشته باشید.
 • محمد عالی
  1399-03-06 21:40:27
  سلام وقت بخیر بنده دیپلم فنی حرفه ای دارم و بعد از گذروندون حدود ۳ ترم از دانشگاه انصراف دادم هنگام ثبت نام هم گذینه ای مربوط به گذروندن پارتی از دانشگاه را انتخاب کردم این موضوع مشکلی نداره برای بنده؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-06 22:03:37
   سلام دوست عزیز. خیر مشکلی نیست . دیپلم کار و دانش 11 سال تحصیله و شما 1سال هم دانشگاه بودید شما 12 سال تحصیل کردین پس شرط دیپلم رو دارین . اگه قبول شدید باید همراه ترجمه دیپلمتون ریز نمرات اون 3 ترم رو هم همراه داشته باشید.
 • بابک
  1399-03-07 12:32:01
  با سلام و احترام / ضمن تشکر از اطلاعات خوبی که در سایت گذاشته اید لطفا بفرمایید معاینات پزشکی در ایران انجام میشود یا خارج از ایران؟ همچنین فرم DS-260 رادر کجا باید تکمیل کنیم؟آیا بصورت مکانیزه ارسال میشود؟ که پس از آن دعوت نامه مکانیزه برایمان ارسال میشود؟ همچنین جهت فرزند محصل آیا گواهی اشتغال به تحصیل باید از مدرسه اخذ گردد و سپس ترجمه شود؟ همچنین منظور شما از اسناد مربوط به ارزیابی املاک این است که گزارش کارشناس رسمی در خصوص املاک باید اخذ گردد؟ از صبر و پاسخگویی شما متشکر خواهم شد.
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-07 21:43:50
   سلام دوست عزیز. پر کردن فرم DS-260 مثل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام میشه تاکید ما اینه در پرکردن اون خیلی دقت کنید. اگر فرزندتون زیر 18 ساله بله گواهی اشتغال رو از مدارس تهیه میکنید. ازمایشات و واکسیناسیون در ایران انجام میشه بعد نامه ای به شما داده میشه در نهایت برای تایید نهایی باید یک پزشک معتمد سفارت امریکا در محل مصاحبه تون اون رو تایید کنه. در مورد املاک هم بله باید ارزش دارایی توسط کارشناس معتبر تایید بشه.
 • مهرداد
  1399-03-12 11:50:36
  سلام ، من موقع ثبت نام مجرد بودم و‌مجرد هم ثبت نام‌کردم ، ولی نامزد دارم‌و هنوز قانونیش نکردیم . به نظر شما بعد از قبولی اول فرم DS-260 رو‌مثل قبل مجرد بزنم و بعد ازدواج کنم ، یا بعد از پر کردن این فرم دیگه مهلتی ندارم برای تغییر اطلاعات ؟ کدومش بهتره ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-12 22:30:24
   سلام دوست عزیز. قبل از پر کردن فرم ds- 260 ازدواج کنید.
 • رضا
  1399-03-12 23:53:58
  باسلام موقع گرفتن پاسپورت یک گواهی موقت 1ماهه دادند که برای ثبت نام در لاتاری تاریخ انقضا را قبول نمیکرد ولی رفتم پرسیدم گفتند تا ۵ سال پاسپورت اعتبار میخورد پس به جای ۲۰۱۹ عدد ۲۰۲۴ وارد کردم بعد که پاسپورت امد مشخصاتش تغییر کرد ایا مشکلی پیش میاد باتشکر
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-13 22:40:56
   سلام دوست عزیز. ممکنه در مراحل بعدی به مشکل بربخورید.
 • نارين
  1399-03-14 15:01:38
  سلام ببخشيد من الان ٢٨ سالمه و توى ٢٣ سالگى دچار بيمارى سرطان شدم الان كاملا خوبم و داروهام تموم شده اگر لاتارى برنده شم اين موضوع باعث ريجكت شدنم ميشه؟؟
 • پریسا
  1399-03-18 03:55:14
  سلام دوست عزیز من شوهرم بیماری تشنج دارن ممکنه توی سفارت بخاطر همین رد بشیم ؟ در صورتی که مورد برنده من باشم که خداروشکربیماری ندارم ؟ ممنون میشم جواب بدین ..
 • بهاره
  1399-03-18 11:01:37
  سلام خسته نباشین. جواب ها ینی دیروز اومدن؟
 • بهاره
  1399-03-18 11:01:37
  سلام خسته نباشین. جواب ها ینی دیروز اومدن؟
 • وحید
  1399-03-18 22:20:49
  سلام. از کجا میتونم جواب سوال هایی که در هنگام ثبت نام در لاتاری وارد نمودیم را پیدا کنم؟ من یادم نیست مدرک تحصیلی رو چی زدم؟ دنبال کارهای فارغ التحصیلی فوق لیسانس نرفتم، ولی دفاع کردم و تموم شدم. حالا چون نمیدونستم تاریخ مدرک را چه سالی میزنند، مطمین نبودم که جواب سوال را چه بدهم و لذا یادم نیست چی زدم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
 • Armin
  1399-03-19 02:21:03
  Salam man emsal ghabul shodm Vali vasam e-mail nayoomade Bayad chikar konm?
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-23 22:47:40
   سلام دوست عزیز. هیچ ایمیلی برای قبول شدن ارسال نمیشه.
 • شیوا رحیمی
  1399-03-19 12:34:01
  سلام موقع پر کردن فرم اولیه اشتباها مدرکم فوق لیسانس خورده در صورتی که کارشناسی دارم .. موقع پر کردن DS-260 اگه بزنم کارشناسی و بعدا سفارت هم توضیح بدم که اشتباه شده به نظرتون قبول میکنن؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-23 22:47:03
   سلام دوست عزیز. در این فرم تمامی مشخصات و مدارکتون رو با دقت و صحیح وارد کنید. احتمال هست بپذیرن.
 • رضا
  1399-03-20 02:31:56
  سلام من موقع دریافت فرم ۲۶۰ بعد وارد کردن شماره پرونده وعیره با این پیام مواجه شدم Your request cannot be processed at this time برای رفع مشکل چیکار باید انجام بدم با تشکر
 • مریم
  1399-03-24 13:15:29
  سلام مامانم امسال برنده شده و سنش ۶۵ سال آیا امیدی به گرفتن ویزا هست و اینکه فرم ds260 در کدوم فرم هست ؟
 • مجید
  1399-03-27 13:31:39
  سلام . برادرم لاتاری امسال رو برنده شده . مشکل اینجاست که الان دانشجو هستن و سه سال دیگه درسشون تموم میشه . امکان انصراف هم ندارن . پزشک متخصص هستن . بعد از اینکه مصاحبه سفارت ok شد . 6 ماه وقت دارن به امریکا بروند . آیا این مدت قابل تمدیده ؟ و اگر بروند مثلا میشه یک ماهه برگشت و درسش اینجا رو تموم کنه و بعد از یکی دو سال بره ؟ چقدر باید تو امریکا اقامت داشته باشند . و بستگان درجه یک در امریکا داریم و اسپانسر می شوند . با قانون جدید ترامپ آیا امکان گرفتن ویزا برای فردی که اینجا دانشجوعه وجود داره ؟ باتوجه به اینکه در این فرصت چندماهه امکان اینکه الان اقدام برای گرفتن پذیرش تحصیلی در امریکا نیست
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-27 22:18:50
   سلام دوست عزیز. بعد از صدور ویزا فقظ 6 ماه فرصت ورود به خاک امریکاس و این مهلت قابل تمدید نیست. برای اخذ اقامت باید در طی 5 سال حداقل 30 ماه در امریکا زندگی کنید.
 • مهران یا
  1399-03-27 15:04:47
  سلام من برای تکمیل فرم ds260 در بخش پرسشهای امنیتی و بک گراند مفهوم سوال زیر را نمیدونم آیا می خواهید مشغول به کار تخصصی یا غیرتخصصی در امریکا بشید قبل از اینکه تایید اداره کار بگیرید؟ جواب yes یا no هست
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-27 22:19:35
   سلام دوست عزیز این بستگی به شرایط خودتون داره که چه پاسخی بدین.
 • بدیعی
  1399-03-28 15:39:49
  سلام امسال دخترم ۱۹ ساله هست تو لاتاری برنده شده . سوال اول اینکه احتمال گرفتن ویزا چند درصد هست ؟ و سوال دوم اینکه ؛ می خواستم بدونم امکان رفتن یکی از والدین بصورت همراه با ایشون هست یا خیر ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-28 22:32:28
   سلام دوست عزیز. احتمال اخذ ویزا به شرایط فرد بستگی داره . خیر نمیتونن والدین رو همراه ببرن.
 • Hashimi
  1399-03-28 16:23:24
  سلام . می خواستم بدانم که کسی که کار شخصی داشته طی این مدت صرف همون یک کار را داشتم در فرم 260همون بنویسم درست واسکن اسناد ها بعد از پر کردن 260چه وقت ضرورت است. سوال دوم اگر درفرم 5501 ماه روز تولد واسپل نام اشتباه شده باشد در فرم 260 قابل اصلاح است.
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-28 22:33:40
   سلام دوست عزیز. بله همون شغل خودتون رو وارد کنید. در فرم 260 تمام اطلاعات رو به طور صحیح وارد کنید.
 • مجید
  1399-03-29 08:56:45
  با سلام و عرض ادب . از پاسختون متشکرم خانم اسفندیاری ، بهتره سوالم رو اینطوری مطرح کنم . برندگان لاتاری . بعد از گرفتن ویزا ، به محض ورود به امریکا گرین کارت دریافت میکنند؟ یا اونجا باید کارهای خاصی انجام بدهند . مثلا شغل پیدا کنند و .... اگر به محض ورود گرین کارت دریافت نمیکنند و اخذ گرین کارت مستلزم طی مراحل دیگری هست ، این مراحل چی هستند و چقدر طول میکشه و بعد از ورود به امریکا چه مدت بعد اجازه دارند از امریکا خارج بشوند و به کشورشون برگردند و مثلا تحصیلشون رو تموم کنند ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-01 22:30:45
   سلام دوست عزیز. بله به محض ورود گرین کارت در یافت میکنن. برندگان ایرانی قبل از مصاحبه باید یک جاب افر داشته باشن تا به محض ورود به امریکا دارای شغل باشن. اجازه ورود و خروج هست اما باید طی 5 سال اول حداقل 30 ماه در خاک امریکا حضور داشته باشین.
 • هادی
  1399-04-01 00:02:17
  سلام وقتتون بخیر در مورد شماره تامین اجتماعی راهنمایی کنین که چیه
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-01 22:27:30
   سلام دوست عزیز. اگر بیمه هستید شماره اون رو وارد کنید در غیر این صورن بنویسید ندارم.
 • Sogol
  1399-04-01 17:21:39
  سلام خسته نباشید من مدرک پیشدانشگاهی و دیپلم خودمو که برنده لاتاری هستم پیدا نمیکنم و تمام مراکزی که فکر میکردم پرسیدم اما گواهی موقتشونو دارم به نظرتون مشکلی دیش میاد برام چون المثنی نمیدن برای این مدارک چیکار کنم ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-10 22:47:26
   سلام دوست عزیز. بله مشکل ایجاد میشه باید در سفارت این مدارک همراهتون باشه
 • قطره
  1399-04-03 10:54:39
  باسلام واحترام اگر جاب آفر مطابقت با رشته تحصیلی و سابقه کارمون درایران نداشته باشد قابل قبول هست یا باید درزمینه کاری خودمون باشه؟ من ۳۰ سالمه و ۷سال سابقه فیزیوتراپی درایران دارم ولی چون لایسنس آمریکاراندارم نمیتونم جاب آفر توزمینه خودم دریافت کنم.چیکارکنم؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-10 22:48:40
   سلام دوست عزیز. معمولا باید شغل مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص تون باشه. اونور شرکت ها از شما رزومه میخان تا به شما کار پیشنهاد بدن
 • قطره
  1399-04-03 10:56:05
  اگر محلی راکه برای دریافت green card معرفی میکنیم بعد ورودبه خاک آمریکابخوایم تغییربدیم امکانپذیرهست؟
 • حامد کانادا
  1399-04-05 02:41:19
  من و همسرم از برندگان 2021 هستم.با قانون تراول بن ترامپ چقدر شانس داریم که گرین کارت بگیریم؟؟؟؟؟؟؟.هر دو ارشد معماری داریم. من لیسانس نرم افزار هم دارم.هر دو سابقه کار داریم.تمکن مالی 75000 دلار. سربازی معاف کفالت هستم و برای هیچ ارگان نظامی و دولتی کار نکردیم.هیچ اسپانسرس هم نداریم در امریکا. لطفا با صراحت بگین چقدر شانس داریم ممکنه برای بقیه هم مفید باشه....
 • قطره
  1399-04-10 10:02:18
  باسلام و احترام، من لاتاری ۲۰۲۱ پذیرفته شدم ،و لیسانس فیزیوتراپی و۷سال سابقه کار مرتبط دارم.چون شنیدم ویزابه افرادی میدن که جاب آفر دارند، دنبال جاب آفر از دوستانی که درامریکادارم میگردم حتی دریک زمینه دیگر ، آیا جاب آفر خیلی موثرهست در دریافت ویزا؟ و جاب آفر مرتبط با رشته کاری و تحصیلیم نباشدباز هم فایده دارد؟ باتشکر
 • مهدی
  1399-04-10 14:48:50
  سلام من فرم ۲60را فرستادم میخاستم بدونم 1- آیا مدارکی که باید ترجمه کنیم نیاز به مهر قوه قضایی و امور خارجه دارد. 2-از نظر سفارت ترجمه ها تاریخ انقضاء دارد و اگر داره چه مقدر است.
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-10 22:50:22
   سلام دوست عزیز. مدارکتون باید ترجمه شده یک دارالترجمه رسمی معتبر باشه. خیر نیازی به اون مهر ها نیست
 • مهدی
  1399-04-11 14:42:19
  ممنون از جوابتون، ببخشید دوباره سوال دوم را تکرار میکنم تاریخ انقضایی برای ترجمه های مدارک هست از نظر سفارت اگر هست کدوم مدارک
 • مهدی
  1399-04-11 14:43:50
  سلام عذر میخام از نظر سفارت ترجمه مدارک تاریخ انقضاء داره؟
 • آب
  1399-04-13 10:33:43
  با سلام و تشکر فراوان، آیا سند ملک و ماشین نیاز به قیمت گذاری کارشناس مربوطه هست یا خیر؟
 • علی
  1399-04-18 18:31:00
  سلام خسته نباشید ،میشه لطف کنید به من بگید که چقدر بعد از ارسال فرم ۲۶۰ معمولا جواب برای زمان مصاحبه برنده لاتاری میاد
 • کیا
  1399-05-07 23:11:30
  با سلام با توجه به دستور اجرایی 9645 ترامپ که شامل ایرانی ها میشه، شانسی برای پذیرفته شدن در 2021 هست؟ من کارشناسی مکانیک دارم و سابقه کارم خوب هست ولی اسپانسر در امریکا ندارم به نظر شما شانسی دارم؟
 • مهسا
  1399-05-17 08:16:52
  _در رابطه با بیمه درمانی افراد ناتوان جسمی با توجه به شرایط جسمانی و ناتوانی که دارن بیمه ای شامل حالشون مبشه که در امریکا بخوان درمان کنن؟ واینکه اگر اسپانسر نداشته باشن وهیچ ادرسی یرای ارسال گرین کارت در امریکا نداشته باشن چه باید کرد؟ و اگر ایشون قبل از پر کردن فرم ۲۶۰ مزدوج بشن ایا به همسرشون ویزا و گرین کارت نعلق میگیره؟
 • سمانه
  1399-05-24 11:26:58
  سلام من نمیتونم وارد فرم 260 بشم همش خطای عدم انطباق اطلاعات میده. شکم به تاریخ تولد هستش. چطور میتونم به تاریخ تولدی که موقع ثبت نام وارد کردم دسترسی داشته باشم؟
 • مجید
  1399-06-10 12:05:08
  با سلام و تشکر بابت پاسخ گویی هاتون . بنده فرم 260 را پر کردم الان ایمیلی آمده که passport Biographic page و birth certificate و police certificate می خواد . اولیش که صفحه اول پاسپورته . دومیش میشه ترجمه شناسنامه ؟ و سومی همون گواهی عدم سوپیشینه است ؟ گفته این مدارک رو باید اسکن کنیم بفرستیم . من شنیده بودم امریکا عدم سوپیشینه ایران رو قبول نداره که .
 • رضا
  1399-06-15 10:13:44
  سلام وقت بخیر. بعضی از سایت ها و آژانس های مسافرتی میگن که ویزا برای ایرانیان حتی اگر در لاتاری هم بنده بشیم صادر نمیشه آیا این درسته؟
 • فاطمه رفیعی
  1399-06-17 09:38:49
  سلام من موقع ثبت نام اشتباها اسم کوچیک خودم رو به جای همسرم نوشتم ولی تمام مشخصات همسرم درست هستش الان که برنده شده میخواستم بدونم چیکار کنم؟ فرم DS-260 رو پر کنم؟ ی ایمیل به KCC هم دادم بهشون توضیح دادم ولی هنوز جوابی ندادن می ترسم مهلت تکمیل فرم تموم بشه میشه راهنمایی کنید
 • عسل
  1399-06-22 23:24:37
  سلام من برنده شدم با شوهرم اما سه ماه شده که فورم خانه پری کردیم پس چرا ایمیل نیامد که دیگر مدارک از ما بخاهد
 • سحر
  1399-06-27 17:13:31
  برای من هم ایمیل اومده که مدارک رو با ترجمه بفرستم ولی برای همسر و دخترم ایمیلی نیومده
 • حامد
  1399-06-28 22:49:10
  سلام آیا داشتن جاب آفر الزامیست؟ و راه حل مشکلات تراول بن چیست؟
 • الهه
  1399-07-01 22:32:24
  با سلام و وقت بخیر وقتی مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر داریم بازم باید مدرک دیپلم رو ارسال کنیم؟ یا همون مدرک لیسانس کافیه؟
 • لیلا
  1399-07-04 19:25:37
  اگر مجرد باشی و بعد از برنده شدن ازدواج کنی تکلیف همسر چی میشه
 • محمد
  1399-07-05 19:54:47
  ببخشيد اگه كسي پنج سال پيش سابقه ميفرستم داشته واي بعد اون جرمي مرتكب نشده قبول ميكنن
 • محمد
  1399-07-05 19:54:47
  ببخشيد اگه كسي پنج سال پيش سابقه ميفرستم داشته واي بعد اون جرمي مرتكب نشده قبول ميكنن
 • محمد
  1399-07-06 21:55:56
  سلام من تازه دیپلم تجربی گرفتم و معافیت تحصیلی دارم و میخوام برای تحصیل و زندگی برم میتونم با این شرایط میتونم برم؟ و این که خیلی پول و اموال ندارم کسی هم اونور نیست میتونم ایا؟
 • مجید
  1399-07-07 19:59:45
  سلام خسته نباشید ببخشید ما الان که حدود ۵ ماه از اعلام نتایج گذشته از برنده شدنمون مطلع شدیم ایا شانسی برای گرفتن ویزا داریم ؟
 • منانه
  1399-07-07 21:14:07
  ایا برای کسی که لیسانس دارد ارایه دیپلم الزامی است؟؟و من دیپلم هنرستان (فنی حرفه ای) دارم و پیش دانشگاهی نخوانده ام ایا این دیپلم قابل قبول است؟؟ در حال حاضرهم مدرک لیسانس دارم
 • علی
  1399-07-09 13:59:24
  ببخشید اگر طرف دیابت داشته باشه مردود میشه توی مراحل پزشکي؟
 • علی
  1399-07-09 14:00:13
  بیماری ديابت رد میشه تو مراحل پزشکي؟
 • Atena talashan
  1399-07-16 00:40:10
  سلام من تحقیق کردم میشه درمورد اسپانسر که ساکن امریکا باید باشه مالیات ۳ سال کشور پرداخت کرده و حامی مالیمونه موقع رفتن به سفارت معرفی کنیم بگید یا باید یه حساب مالی که بالاتر از خط فقر رو نشون بدیم توضیح بدید قطعا حتی برنده هم بشی چون تابعیت ایرانی داری رئیس جمهور امریکا منع کرد ورود به خاک امریکا رو حتی با برنده شدن در لاتاری . واقعا چقدر صحت داره ؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-20 22:53:34
   سلام . بله متاسفانه سختگیری هایی برای برندگان ایرانی هست. اما به این معنا نیست که کلن ویزا نمیدن.
 • ABOLFAZL
  1399-07-18 01:30:49
  سلام وقت بخیر، جسارتا یک سوالی داشتم در خصوص پاسپورت که اینکه بنده برای لاتاری ثبت نام کردم و پاسپورت بنده نه ماه دیگر انقضا می کند درصورت برنده شدن و ... مشکلی پیش می آید؟ باتشکر از شما خانم اسفندیاری
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-20 22:52:37
   سلام . خیر . فعلا برای ثبت نام پاسپورت اعتبار داشته باشه کافیه . بعدا تمدید میکنید
 • فرناز
  1399-07-19 18:31:30
  سلام خسته نباشید دختر من لاتاری ۲۰۲۱ برنده شده ما فرم ۲۶۰ را پر کردیم و یک ایمیل برای ما اومده خواستم بپرسم ایمیلی که از ما مدارک بخوان یا وقت مصاحبه بدن چه مدت بعد از ایمیل اول میاد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-20 22:51:55
   سلام . معمولا یکی دو ماه با توجه به کیس نامبرتون طول میکشه
 • امید
  1399-07-20 10:55:46
  سلام . بعد از برنده شدن فقط سرپرست خانواده به تنهایی میتونه وارد آمریکا بشه؟ و بعد واسه بردن همسر و فرزندان اقدام کنه یا باید همه با هم وارد بشن؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-07-20 22:51:24
   سلام . خیر همه اعضای خانواده باید با هم وارد امریکا بشن
 • فرشید
  1399-07-21 08:35:27
  ما چگونه می‌توانید پس از برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزا به ایالت و شهری که تمایل داشته باشیم برویم
 • محمد
  1399-07-22 09:33:58
  سلام من اقامت کانادا رو دارم ، ولی تو سپاه خدمت کردم ، سوالم اینه که آیا از من مدرکی مثل کارت پایان خدمت میخوان و سوال میپرسن ؟ با توجه به اینکه در کانادا زندگی میکنم و از کانادا میخوام اقدام کنم ؟
 • راحله
  1399-07-23 00:03:46
  سلام وقت بخیر من جزو برندگان ۲۰۲۱ هستم و ۳ ماه فرم Ds فرستادم و کیس نامبرمم ۱۰۰۰۰ به بالاست و هیچ ایمیلی تا الان دریافت نکردم به نظرتون روال طبیعی هستش یا باید پیگیری کنم ممنون از وقتی که میذارید و اطلاعات خوبتون
 • صادقی
  1399-07-23 10:42:53
  سلام.سوال من اینه که من شخصا خانه دارم و همسرم شاغل و دیپلم پیراپزشکی از دانشگاه ارتش با 15 سال سابقه.متاسفانه ارتشی ها اجازه خروج از ایران ندارند و باید تا بازنشستگی صبر کنند.آیا صرفا خودم میتونم برای ثبت نام خودم اقدام کنم و مشکلی در پرونده پیش نیاد؟منظورم اینه که مشکلی نداره که همسرم ارتشی باشه و در پرونده قید بشه برای ثبت نام شخص خودم؟آیا بعد از قبولی..همسرم میتونه بعد از بازنشستگی مهاجرت کنه...یا کلا نمیتونه بیاد با من؟چون تا زمانی که شاغله حق خروج از کشور نداره یا باید از ارتش خارج بشه یا بازنشسته.یعنی امکان این هست که خودم با فرزندم برم و ایشون دیرتر بیاد؟
 • پوریان
  1399-07-23 15:46:53
  سلام وقت بخیر. سوالی که من دارم این هستش که به محض ورود به آمریکا گرین کارت دریافت میشه؟ و اینکه شرط ماندگاری گرین کارت و ویزا این هستش که ساکن امریکا بشی یا بعد از دریافت گرین کارت میشه به کشور خودت برگردی و‌گرین کارت و ویزا رو‌حفظ کنی؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:22:27
   سلام . بعد از 5 سال گرین کارت اعطا میشه. بله میتونید برگردید
 • parinaz.miri
  1399-07-24 10:12:16
  سلام وقت به خیر این سال رو خیلی جاها پرسیدم اما جواب درست و دقیق دریافت نکردم میخواستم بدونم کسی که لاتاری ثبت نام کرده چه برنده بشود چه برنده نشود روی ویزای تحصیلیش تاثیر منفی داره ؟؟؟؟؟؟لطفا بگیید برام مهمه
 • ناشناس
  1399-08-12 02:24:38
  اگه سالقه کار نداشته باشیم چی؟ ولی تمکن مالی اکی باشه
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:21:29
   سلام. دیپلم یا به جای اون سابقه کاری از شروط اصلیه
 • Arta
  1399-08-12 17:20:32
  سلام میخواستم بدونم اگر کسی مدرک دیپلم رو نداشته باشه ولی سابغه کاری زیاد داشته باشه به مشکل بر نمیخوری؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:20:53
   سلام . اگر سابقه کاری در مشاغلی که ذکر کردن باشه خیر مشکلی نیست
 • نوشین
  1399-08-14 14:25:41
  سلام.بعد از ثبت نام در لاتاری باید فرم ds260 رو پر کنیم؟ یا بعد از اینکه در لاتاری برنده شدیم؟ ممنونم.
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:20:22
   سلام . بعد از قبولی در لاتاری فرم 260 رو پر میکنن
 • Meli
  1399-08-15 12:29:26
  سلام خسته نباشید ممنون میشم سوال منو پاسخ بدید اگر زمان پر کردن فرم لاتاری مجرد باشیم و بعد ک برنده میشیم ازدواج کنیم و بعد فرم ۲۶۰ را پر کنیم رد میشیم؟ و اینکه نامزد من خدمت نرفتن مشکلی پیش میاد وصلاحیت ما رد میشه؟ ایشون در حال تحصیل هستن .باسپاس از شما
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:19:58
   سلام . شمااگر قبل از تکمیل فرم 260 ازدواج کنید میتونید اطلاعات همسرتون رو وارد کنید و همراهتون باشن
 • bardia
  1399-08-17 03:25:23
  سلام ببخشید من یه سوال داشتم اگر لاتاری شانسمون گرفت و در قرعه کشی در اومدیم و به امریکا مهاجرت کردیم میتونیم از اونجا به کشور دیگه ای مثل کانادا.هلند.اسپانیا... راحت تر مهاجرت کنیم یا باید حتما چند وقت در کانادا بمونیم یا اینکه اصلا امکانش نیست؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:19:00
   سلام . شما برای گرفتن گرین کارت حداقل 5 سال باید در امریکا ساکن باشید . بعد از اون بله میتونید
 • fatima
  1399-08-18 16:07:56
  سلام خدمت شما.. املاکی تو ایران ندارم که ترجمه کنم واسه جبران نداشتن اسپانسر و این چیزا ولی تو حساب بانکیم ششصدمیلیون پول هست... پرینت موجودی حسابمو قبول میکنن؟! یا باید حتما اسپانسرباشه؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:18:20
   سلام . نامه تمکن مالی داشته باشین کافیه و نیازی به املاک و اسپانسر مالی نیست
 • sara
  1399-08-19 10:54:01
  سلام وقت بخیر هنگام قبولی از لاتاری ممانعتی برای رفت امد به ایران وجود نداره ؟!
 • سارا
  1399-08-19 19:41:04
  سلام خسته نباشید ببخشید من ۲۱ سال دارم ، میخواستم بدنم اگر در لاتاری برنده بشم ایا میتونم مادرمم همراه خودم ببرم ؟
 • امین
  1399-08-20 10:34:10
  سوال داشتم اگر در سبت نام کارت سبز برنده شویم میتوانیم از دیگر کشور مراحل بعدی را انجام بدیم میخواهم برم ترکیه کار های بعدی را انجام بدم مثلا مصاحبه در ویزه بلیت هوا پیما اینهارا ممنون
 • Evil boy
  1399-08-20 15:22:45
  سلام ميخاستم بدونم واسه لاتاري افراد مجرد و دانش امورز هم ميتونن شركت بكنن ؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:16:50
   سلام . خیر باید دیگلم داشته باشید و بالای 18 سال سن
 • رزیتا
  1399-08-23 00:11:39
  سلام ببخشید من یکی از دوستانمون لاتاری ۲۰۱۸ رو برد اما تو سفارت بهشون گفتن که به دلیل اینکه اقای ترامپ اجازه نمیده نمیتونن برن الان که اقای بایدن اومده امکانش هست که بتونن برن؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-30 22:02:26
   سلام . بله اقای بایدن گفتن این ممنوعیت ها رو لغو میکنن و شرایط راحت تر میشه
 • Alireza
  1399-09-05 15:16:46
  سلام چه بیماری هایی موجب میشه ویزا نگیریم؟ مثلا انحراف ستون فقرات هم جزو هست؟ ممنون
 • الهه
  1399-09-09 12:24:18
  سلام همسرم در لاتاری شرکت کرده در صورت قبولی مدارک تحصیلی من وبچه ها الزامی است؟
 • mostafa
  1399-09-09 21:59:04
  سلام وقت بخیرپس از برنده شدن ایا ویزا میدن؟ یا ن شرایط دار؟ میشه به کسی که لاتاری برنده بشه ویزا ندن.رد کن ممنون ازشما
 • پريسا
  1399-09-18 16:41:54
  سلام،همسرم لاتاري برنده شده ولي متاسفانه بنده نتونستم ديپلم كامل بگيرم،آيا امكانش هست ويزا ندن يا قبول نكنن...؟ممنون ميشم جواب بدين
 • نسيم
  1399-09-22 16:39:29
  سلام ممنون از وقتي كه ميذاريد تمكن مالي چقدر بايد باشه اگر كه اسپانسر نداشته باشيم؟!
 • احمد
  1399-09-30 15:27:59
  سلام من هشت سال پلیس بودم خانم من برنده شد رفتیم ابوظبی برای مصاحبه زمانی که دلار سه هزاربود ده میلیون خرج کردیم به همسر و فرزندان ویزا دادند به خودم ندادند هنوز هم اف بی آی مرا تایید نکرده . البته اونها هم بدون من نرفتند می خواستم بدونم علت ریجکتی من چه بوده وآیا قابل اعتراض هست یا نه.لطفا جواب را به ایمیل من بفرستید
 • نگین
  1399-10-17 17:44:02
  ببخشید برای ثبت نام لاتاری سن باید تا ۲۰۰۸باشه درستع؟
 • مَقلی
  1399-11-01 18:01:19
  سلام توی تست پزشکی برای لاتاری اگه مصرف کننده تریاک باشیم مشکلی پیش نمیاد یا حتما باید ترک کنم؟
 • علی
  1399-11-10 15:45:26
  سلام همسرم خانه داره و شغلی نداره و دیپلم آرایشگری فنی و حرفه ای داره آیا تو سوابق شغلی و یا مدرک تحصیلی براش مشکل پیش میاد
 • مریم رفیع
  1399-11-21 14:11:04
  سو پیشینه لازمه؟ برای خود متقاضی و همراهانش؟
 • محمدعلی
  1399-11-22 11:43:57
  سلام من مدرک تحصیلی دارم و شغل آزاد دادم که هچ مدرکی نیست
 • محمدعلی
  1399-11-22 11:43:57
  سلام من مدرک تحصیلی دارم و شغل آزاد دادم که هچ مدرکی نیست
 • Shahin
  1399-12-10 21:19:07
  دیپلم من حدود پونزده سال پیش در محل کارم گم شد آیا نداشتن این مدرک برایم مشکل به وجود میاره چند بار هم برای آن اقدام کردن متاسفانه انجام نشد ودر حال حاضر در ترکیه زندگی میکنم و برایم مقدور نیست به ایران برگردم
 • ناشناس
  1399-12-12 02:07:35
  سلام من ديپلم تجربي نظام قديم دارميعني ١١سال خوندم در موقع ثبت نام زدم ديپلم ١٢ساله نظام قديم ولي ١١سال درس خوندم مدرك پيش دانشگاهيم شهريور ١٤٠٠ صادر ميشه من اگه در ارديبهشت ١٤٠٠ا قبول بشم ايا مدرك من رو قبول ميكنن يا خير؟
 • محسن
  1399-12-26 22:32:58
  سلام یه سوال داشتم اگه برنده قرعه کشی لارتری شیم ولی سرباز باشیم و اجازه خروج از کشور رو در اون تایم نداشته باشیم آیا میشه مصاحبه رو عقب انداخت یا نه..؟ با سپاس
 • مبینا
  1400-01-06 21:51:26
  سلام اگر برنده لاتاری 2020 باشیم فرم 260 رو به صورت ناقص پر کرده باشیم الان می توانیم فرم را کامل کنیم؟
 • سارا
  1400-01-14 01:47:29
  سلام من ۲۲ سالم هست و مجردم ، برای فرم DS260 فقط باید یک فرم برای خودم پر کنم ؟ در صورتیکه فقط خودم قصد رفتن دارم جداگانه برای خانواده هم باید فرم را پر کنم؟
 • سارا
  1400-01-14 01:47:52
  سلام من ۲۲ سالم هست و مجردم ، برای فرم DS260 فقط باید یک فرم برای خودم پر کنم ؟ در صورتیکه فقط خودم قصد رفتن دارم جداگانه برای خانواده هم باید فرم را پر کنم؟
 • نیما
  1400-01-18 15:50:22
  سلام میخواستم بدونم اگه بعد از برنده شدن بچمون ب دنیا بیاد چ کار باید کرد چون تقریبا ۲ماه بعدش. بدنیا میاد وما باید فرم درخاست ویزا پرکنیم لطفا راهنمایی کنید
 • مهدی
  1400-01-21 10:55:39
  سلام
 • مهدی
  1400-01-21 11:00:06
  سلام، وقت بخیر در صورت برنده شدن زن یا شوهر بایستی همه اعضای خانواده برای مصاحبه به سفارت برن یا فقط فرد برنده شده به تنهایی بره کافیه، ممنون
 • سید مهدی
  1400-01-27 14:40:56
  سلام بنده دانشجوی ترم چهارم مقطع کارشناسی هستم که در لاتاری ثبت نام کردم.در صورت برنده شدن به مشکل نخواهم خورد؟ برای ادامه تحصیل چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟
 • N.s
  1400-01-31 05:21:06
  سلام.من دیپلم دارم اما همسرم زیر دیپلم هست.میخواستم بدونم اگر در لاتاری برنده بشم و مدارکم کامل باشه ایرادی نداره که همسرم مدرک تحصیلی نداشته باشه؟
 • علی رجبی
  1400-01-31 13:47:33
  سلام. کسانی که غیر از ایران توی کشور دیگه ای زندگی کردن. از اون کشور هم باید عدم سو سابقه بگیرن؟ممنون از راهنماییتون
 • فرناز اسماعیلی
  1400-02-02 14:36:57
  سلام خسته نباشید. من سال ۲۰۱۸ لاتاری برنده شدم به همراه خانواده. به دلیل قوانین مهاجرتی پرزیدنت ترامپ در سفارت انکارا ریکجت شدیم اما افیسر بهمون گفت شما خیلی مورد خوبی هستین و شرایط خیلی خوبی دارین و اینکه بعد از تمام شدن این قوانینی ایمیل بزنید به سفارت. ایا باز بهمون وقت میدن و شانسی داریم؟ یا دیگه مهره سوختست؟
 • Bita
  1400-02-05 16:44:58
  سلام اگر کسی یکبار لاتاری برنده بشه و به سفارت مراجعه نکنه امکان شرکت کردن و برنده شدن مجدد توی لاتاری های دوره بعد رو داره یا خیر؟
 • علی
  1400-03-15 00:14:41
  سلا م خسته نباشین من لاتاری ثبت نام کردم مدرکمم پزشکی هسته ای که دو سال ثابقه کار تو یه بیمارستان دارم ۱سالم بیمارستان دیگه میخواستم بدونم اگه قبول بشم احتمال داره تو رشته خودم به من اونجا کار بدن؟ کار میدن چطوره
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 16:38:11
   سلام. بله شما با داشتن گرین کارت حق کار هم دارید
 • سیامک
  1400-05-20 01:56:37
  با سلامسوال من این هستش: کسی که در مرحله اول اسمش انتخاب شده باشه، فرم DS-260 , مدارک مورد نیاز برای روز مصاحبه رو چه زمانی باید ارسال کنه؟ در جای از سایت مربوطه دیدم که نوشته درخواست ویزا برای لاتاری 2022 از اول اکتبر 2021 شروع میشه. آیا ارسال مدارک همون درخواست ویزا تلقی میشه یا درخواست زمان مصاحبه؟ نهایتاً آیا قبل از اول اکتبر 2021 میشه مدارک رو ارسال کرد یا نه؟ پیشاپیش ممنون از اینکه راهنمایی می کنین
  • سحر اسفندیاری
   1400-05-23 16:37:27
   سلام. بعد از تکمیل فرم به شما ایمیل میزنند که مدارکتون رو ایمیل کنید. البته این زمان با توجه به کیس نامبر شما چند ماه طول میکشه. مصاحبه ها از اکتبر 2021 شروع میشه
 • آقای مرادی
  1400-06-14 16:32:06
  اگه کسی دربیاید و دانشجو باشه و بخواد بعد اتمام تحصیل برده مثلا ۵ سال بعد امکانش هست برای مصاحبه بقره و نیاز نباشه بهر آمریکا? یا شانسش میسوزه؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-06-20 17:58:15
   سلام. شما بعد از ویزا شدن 6 ماه فرصت دارید وارد خاک امریکا بشید فقط برای چند روز کافیه. بعد میتونید سریع به ایران برگردید و درستون رو با خیال راحت تموم کنید. و بعد دو باره به امریکا برید
 • ندا شاپوری
  1400-06-21 15:01:00
  سلام روزتون به خیر.بنده تازه متوجه شدم که نتایج وزدن و چک کردم دیدم برنده شدم آیا هنوز فرصتی هست برای پرکردن فرم ds-260؟؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
 • علیرضا
  1400-07-17 21:28:02
  سلام.میخواستم بدونم برای دریافت ویزا باید چند روز در امریکا بمونیم؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-19 20:46:39
   سلام. ویزا رو در سفارت دریافت میکنید. شما میتونید یک هفته در امریکا باشید و برگردید. گرین کارت شما به ادرسی که دادید ارسال میشه
 • صدرا
  1400-07-21 16:33:24
  با سلام.درصورت برنده شدن در لاتاری ایا امکان گرفتن اسکالرشیپ برای ادامه تحصیلی هست؟ایا برای پذیرش در دانشگاهای امریکا باتوجه به اینکه فرد گرین کارت میگیرد ایا هنوز نیاز به ارائه مدرک ایلتس هست ؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-22 09:56:24
   سلام. بله مشکلی نیست. برای پذیرش دانشگاه نیاز به مدرک زبان هست
 • سمیرا
  1400-07-22 11:15:43
  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم در قسمت ترجمه مدارک نوشتن مدرک سابقه کار این به چه صورت است؟ چون من تو شرکت هایی که کار کردم بیمه نبودم و ایا اگه بیمه باشم باید مدرک بیمه رو ترجمه کنم. اینو درست متوجه نشدم اگر می شود توضیح بدید همین طور قسمت صورت حساب بانکی .
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-26 18:41:54
   سلام. نامه شرکت با سربرگ رسمی برای ارائه به سفارت مورد قبوله.
 • علی
  1400-08-02 01:05:57
  خانم اسفندیاری عزیز میخواستم بدونم کارمند دولت درصورت برنده شدن در لاتاری شانسی برای دریافت ویزا دارد؟ چون دو مورد کارمند دیدم که ریجکت شدن و دیگه اینکه داشتن سمعک محدودیت ایجاد می‌کند؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-04 18:55:31
   سلام. کارمند دولت بودن بستگی داره در چه اداره ای کار میکنید و شغلتون چی هست اونم مستقیم ریجکت نمیشن اف بی ای چک میشن. صرفا کارمند بودن دلیل ریجکت شدن نیست. خیر در مورد سمعک هم مشکلی نیست.
 • محمد امین
  1400-08-02 22:21:09
  سلام خسته نباشید سوالم اینه که من دانشجو ام و مدرک دیپلمم دست دانشگاهه اگه لاتاری رو برنده شدم و سفارت از من مدرک خواست باید چیکار کنم؟ میتونم کارت دانشجویی نشون بدم یا چیکار کنم؟
 • غلامرضا جدیداسلام
  1400-08-08 13:37:04
  1. آیا اسکن سند باید بلافاصله پس از ارسال فرم DS-260 برای KCC ارسال شود یا باید منتظر ایمیل KCC باشیم؟ 2. آیا عکس های استفاده شده برای ثبت نام اولیه در این مرحله بعد از قبولی در لاتاری قابل قبول هستند؟ 3. کارت واکسیناسیون هم توسط انستیتو پاستور تهران و هم توسط سازمان هلال احمر تبریز صادر می شود. آیا هر دو معتبر هستند یا فقط کارت انستیتو پاستور قابل قبول است؟ 4. آیا تاریخ مصاحبه علاوه بر اعلام در ویزا بولتن از طریق ایمیل اعلام می شود؟ 5. آیا ارائه گواهی تمکن مالی در روز شرکت در مصاحبه الزامی است؟ و در صورت لزوم آیا ارائه سند مالکیت کافی است؟ (چون در ایران به دلیل عدم ثبات مالی سعی می کنیم وجه نقد نگهداری نکنیم) و در صورت وجود سند مالکیت نیاز به قیمت گذاری توسط کارشناس دارد یا ترجمه خود سند کافی است؟
 • غلامرضا جدیداسلام
  1400-08-08 13:39:06
  سلام اگر میشود اسم من در سوال قبلی به نام رضا قید شود و نام کامل استفاده نشود
 • پرهام
  1400-08-09 13:06:50
  با سلام. کسانی که شغل دولتی دارند و خواسته باشند پس از قبولی در لاتاری و طی کردن تمامی مراحل اخذ ویزا تا موعد بازنشتگی همچنان به کار خودشان در ایران ادامه دهند ( مثلا در رفت و آمد باشند) ولی خانواده بتوانند از امکان گرین کارت در خاک آمریکا استفاده کنند و همان جا اقامت داشته باشند آیا این گونه افراد شانسی برای گرفتن ویزا دارند؟
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-13 18:45:58
   سلام. مشکلی نیست . شما بعد گرفتن گرین کارت میتونید ایران بمونید و هر وقت خواستید برید.
 • افشین
  1400-09-10 05:02:38
  سلام وقت بخیر ممنون بابت اطلاعات کافی من لاتاری ثبت نام کردم سوال اول> من لیسانس برق دارم و کارم ازاده و سابقه بیمه کاری ندارم شغلم برق ساختمان و برق صعنتی ایا ایراد میگیرند سابقه بیمه ندارم ؟ سوال دوم > میتونم این شغل برق تجربه دارم در امریکا مشغول بکار شوم سوال سوم > در امریکا باید کار پیدا کنم یا مسئولان پیدا میکنند؟ سوال چهارم > ایا بما خونه موقت میدند که پناه داشته باشیم؟ سوال پنجم > مدارکات لازم کجا میتونم ترجمه کنم ؟ سوال ششم > من سی چهل درصد ضعیفی شنوایی دارم این رو باید تجرمه باشه ؟ ایا با این شرایط گوشم قبول میکنند یا نه ؟ سوال هفتم > حداقل چقدر پول لازمه ؟ برای پاسخ دادن به سوالات بصورت اعداد پاسخ بدید ممنون اول ... دوم ... ...
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-16 20:35:03
   سلام . سابقه کاری اگه در شرکتی کار میکنید با نامه اون شرکت قابل ارائه هست. خودتون باید در امریکا کار پیدا کنید و تمامی هزینه های زندگی و اجاره خانه به عهده خودتونه. مدارک رو در دارالترجمه های معتبر میتونید ترجمه کنید. ضعف شنوایی شما مشکلی ایجاد نمیکنه. مقدار پول هم بستگی به تعداد افرادی که همراه شما هستند داره . در سایت مطالب زیادی راجب به هزینه های بعد قبولی در لاتاری هست.

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش