سربازی و مهاجرت دغدغه مشترک همه پسرها

در این مطلب به صورت کوتاه به مسئله "سربازی و مهاجرت" که دغدغه مشترک همه پسرها است می پردازیم. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

شما از لحظه فارغ التحصیلی در واقع در فرجه یک ساله قبل از اعزام به سر می برید و تا زمانی که مشمولید نمی تونید دانشنامه خود را اخذ کنید و حتی گواهی موقت مدرک هم متاسفانه معمولاً به این افراد داده نمی شود.

بعد از فارغ التحصیلی، نامه ای از دانشگاه به عنوان پایان معافیت تحصیلی دریافت میکنید که این نامه مجدداً صادر نمی شود و به خاطر همین از آن چندین کپی تهیه کنید و مواظب باشید آن را گم نکنید. برای پلیس + 10 به آن نیاز دارید.

البته بدون کارت پایان خدمت هم می شود اپلای کرد؛ البته با گذاشتن وثیقه ۲۰ میلیونی بصورت نقد یا ضمانت نامه بانکی و یا سند ملکی. اینکه قبل مهاجرت، سربازی بروید یا نه هم کاملا به نظر شخصی شما بستگی دارد ولی اگر بروید، بسیاری از محدودیت ها برای شما برداشته می شود. مانند گذاشتن وثیقه، رفت و آمد های بعدی شما به ایران و ... 

شما تا زمانی که دانشجو هستید و معافیت تحصیلی دارید می توانید در کمال آرامش و بدون دردسر، آزادانه به کشور رفت و آمد کنید؛ ولی بعد از اتمام تحصیل اگر به کشور برنگردید از نظر سازمان نظام وظیفه غایب محسوب می‌شوید. 

نکته مهمی که باز وجود دارد این است که میتوانید با وجود غیبت هم به کشور رفت و آمد داشته باشید ولی به مدت محدود، ۲ بار در سال و حداکثر به مدت ۳ ماه. برخی از افراد بخاطر همین مساله، برای خروج به مشکل بر میخورند، پس دقت داشته باشید که به این مشکلات بر نخورید.

حداکثر مدت معافیت هم برای کارشناسی ارشد ۳ سال و برای دکتری ۵ سال و برای فرصت مطالعاتی ارشد ۶ ماه و برای فرصت مطالعاتی دکتری ۱۲ ماه است.

تجربه برخی افراد نشان داد که خدمت سپاه امکان ‌دارد برای مهاجرت تحصیلی به بعضی کشورها مشکل ساز بشود علی الخصوص ممکن است سخت‌گیری های سفارت آمریکا و استرالیا را به دنبال داشته باشد و به هر حال ممکن است. مخصوصا اگر پروژه کار کرده باشید.

➕ بیشتر بخوانید:
چه کسانی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف‌اند؟
خروج از کشور رایگان برای دانشجویان ولی سنگین برای دیگران  

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش