هزینه آزمون آیلتس (IELTS) 2020

همانطور که می‌دانید هزینه آیلتس IELTS یکی از دغدغه‌های شرکت کنندگان در این آزمون است. در ایران، سازمان سنجش تنها مرجع رسمی صدور مجوز تمامی امور مربوط به برگزاری آزمون‌های  IELTS است. به همین دلیل، مبلغی که متقاضیان باید برای ثبت نام در آزمون آیلتس IELTS بپردازند توسط سازمان سنجش محاسبه و تعیین می‌شود.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  

از تیرماه سال ۹۸ هزینه آزمون آیلتس IELTS در ایران ۳۰٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال معادل با سه میلیون و پنجاه هزار تومان تعیین شده است که این مبلغ در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷، افزایش قیمت دو میلیون تومانی داشته است.

از آنجایی که هزینه آزمون آیلتس IELTS مبلغ اندک و غیرقابل توجهی نیست، شرکت در این آزمون برای بسیاری از افراد به نوعی ریسک به حساب می‌آید. به همین خاطر، افرادی که در آزمون آیلتس IELTS شرکت می‌کنند باید پیش از جلسه آزمون، دوره‌های آموزشی و آمادگی شرکت در آن را پشت سر گذاشته باشند تا بتوانند نتیجه دلخواه خود را به دست آورند.

در بعضی موارد پیش می‌آید که متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس IELTS مبلغی را به عنوان علی‌الحساب به حساب مراکز مربوطه واریز می‌کنند اما پیش از جلسه آزمون مبلغ نهایی آن افزایش یا کاهش پیدا می‌کند. در چنین شرایطی پس از اعلام هزینه آیلتس IELTS توسط سازمان سنجش، در صورت افزایش قیمت، داوطلبان مبلغ مابه‌التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واریز می‌کنند و در صورت کاهش قیمت، مراکز باید مابه‌التفاوت را به متقاضیان شرکت در آزمون بازگردانند.

البته این تغییرات هزینه، دائمی نیستند و در بسیاری از موارد همان مبلغی که به عنوان علی‌الحساب اعلام شده است هزینه نهایی و قطعی آزمون خواهد بود. توجه داشته باشید که تغییرات در قیمت آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، پیرو تغییرات در قیمت ارز اتفاق می‌افتند. در واقع در صورت افزایش یا کاهش قیمت ارز، تغییر در هزینه آزمون آیلتس IELTS و تافل نیز اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
 ثبت‌نام رایگان در آزمون آیلتس
هزینه آزمون آیلتس  -wikigeram.jpg
هزینه آزمون آیلتس IELTS در کشورهای دیگر
با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان برای شرکت در آزمون آیلتس IELTS به کشورهای همسایه سفر می‌کنند، بد نیست نگاهی به هزینه آزمون آیلتس IELTS در کشورهای دیگر داشته باشیم.

اما ممکن است بپرسید علت سفر کردن به کشورهای دیگر برای شرکت در آزمون آیلتس IELTS چیست؟ محدودیت دفعات برگزاری آزمون در کشور است. از آنجایی که آزمون آیلتس IELTS در هر سال به تعداد محدودی در کشور برگزار می‌شود، بسیاری از افرادی که موفق نشده‌اند نمره مطلوب را در آزمون کسب کنند، به منظور از دست ندادن فرصت برای اقدام جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور، ترجیح می‌دهند به کشورهای همسایه سفر کنند تا بتوانند در کم‌ترین زمان دوباره در آزمون آیلتس IELTS شرکت کنند.

به طور کلی هزینه آزمون آیلتس IELTS در تمامی کشورهای جهان یکسان نیست اما به طور متوسط از ۲۱۰ دلار تا ۲۵۰ دلار متغیر است. البته این هزینه در بعضی کشورها از این مبالغ هم فراتر می‌رود.
 
 کشور   قیمت در کشور  واحد پول   معادل به تومان 
ترکیه ۷۲۰ TRY ۱,۲۰۰,۰۰۰
گرجستان ۴۴۰ GEL ۱,۷۴۶,۰۰۰
ارمنستان ۸۹۴۰۰ AMD ۱,۸۷۷,۰۰۰
هندوستان ۱۲۶۵۰ INR ۱,۹۱۰,۰۰۰
پاکستان ۲۴۱۵۰+Tax PKR ۲,۰۵۲,۰۰۰
مالزی ۷۹۵ RM ۲,۰۵۷,۰۰۰
آذربایجان ۳۳۵ AZN ۲,۰۷۸,۰۰۰
تایلند ۶۹۰۰ THB ۲,۱۴۶,۰۰۰
افغانستان ۲۲۵ USD ۲,۲۵۰,۰۰۰
عمان ۸۵ OMR ۲,۳۳۲,۰۰۰
استرالیا ۳۳۰ AUD ۲,۴۹۱,۰۰۰
بحرین ۹۵ BHD ۲,۵۸۱,۰۰۰
فرانسه ۲۳۰ EUR ۲,۷۱۴,۰۰۰
کویت ۸۰ KWD ۲,۷۳۰,۰۰۰
قطر ۹۵۰ QAR ۲,۷۶۰,۰۰۰
ایران ۲۷۹۵۰۰۰ IRR ۲,۷۹۵,۰۰۰
روسیه ۱۸۰۰۰ RUB ۲,۸۲۶,۰۰۰
چین ۱۹۶۰ RMB ۲,۹۴۰,۰۰۰
امارات ۱۰۵۰ AED ۲,۹۵۰,۰۰۰
عربستان ۱۱۰۰ SAR ۳,۰۳۰,۰۰۰

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش