شرایط مدارک تحصیلی در لاتاری گرین کارت آمریکا

متقاضیانی که دیپلم ها کار و دانش و فنی و حرفه ای که معادل 11 سال تحصیل در آمریکا می باشد را دارند باید به این نکته داشته باشند که مشمول دریافت گرین کارت نمی شوند به این دلیل که برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا می بایستی حداقل مدرکی معادل 12 سال تحصیل در آمریکا را داشته باشند که معادل پیش دانشگاهی در ایران می باشد. شما فقط در صورتی می توانید با دیپلم کار و دانش و فنی و حرفه ای در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده و در مصاحبه موفق به اخذ اقامت و ویزا بشوید که یکی از شرایط زیر را نیز داشته باشد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  

در صورت داشتن دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش می بایستی یکی از شرایط زیر را نیز جهت دریافت اقامت و ویزا داشته باشید. در یکی از شاخه های علون نظری نیز تحصیل کرده و در آن شاخه مدرک پیش دانشگاهی (که معادل 12 سال تحصیل در آمریکا می باشد) را دریافت نمائید.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

قبولی در دوره کاردانی و یا کارشناسی که در این صورت می بایستی حداقل 1 سال از مدت تحصیل شما گذشته باشد و در هنگام مراجعه به سفارت می بایستی حتما مدرک دیپلم خود و گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع کاردانی و یا کارشناسی و ریز نمرات دانشگاهی تا زمان مراجعه به سفارت را ترجمه کرده و به سفارت ارائه دهید. یا اینکه مدرکی بالاتر از دیپلم ( فوق دیپلم - لیسانس و... ) در هر رشته ای داشته باشید که در این صورت بزرگترین مدرک خود را به سفارت ارائه می دهید و نیاز به ارائه دیپلم به سفارت وجود ندارد.

در 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه کاری داشته باشید چنانچه این 2 سال سابقه کار را دارید حالا باید ببینید که آیا عدد SVP شما برابر یا یزرگتر از 7 خواهد شد یا خیر چنانچه برابر و بزرگتر از 7 باشد موفق به دریافت ویزا در صورت برنده شدن لاتاری گرین کارت آمریکا خواهید شد در غیر این صورت نمی توانید ویزا خود را دریافت نمائید.برای دیدن عدد SVP شغل خود آموزش زیر را دنبال نمائید.

آموزش گام به گام و تصویری چک کردن نمره SVP برای دریافت اقامت دائو آمریکا از طریق لاتاری گرین کارت آمریکا را از اینجا مشاهده نمایید.

➕ بیشتر بخوانید:


زمان اعلام نتایج لاتاری 2021
هزینه های تقریبی بعد از قبولی در لاتاری آمریکا

  بعد از برنده شدن لاتاری گرین کارت 2021 چکارهایی انجام دهیم؟
چگونگی انتخاب متقاضیان در  برنامه لاتاری گرین کارت (DV-2021) آمریکا

3 دیدگاه

 • Roza
  1399-03-30 19:23:00
  سلام وقتتون بخیر بنده دیپلم نظام جدید فنی و حرفه ای دارم که ۱۲ ساله هستش و در حال حاضر دانشجوی کاردانی هستم برای ثبت نام لاتاری باید تا تمام شدن مدت کاردانی صبر کنم یا مدرک دیپلم ۱۲ ساله فنی حرفه ای قابل قبول هستش؟!
 • نیلوفر
  1399-08-12 13:44:31
  سلام وقتتون بخیر،مدرک دکتری حرفه ای پزشکی در ثبت نام لاتاری باید فوق لیسانس زد یا دکترا؟
 • نسیم
  1400-07-30 15:03:23
  سلام وقت بخیر من امسال 12 ام هستم و شهریور امسال مدرک دیپلمم را میگیرم، برای ثبت نام لاتاری باید گزینه ی زیر دیپلم را انتخاب کنم یا دیپلم؟ و اگر گزینه ی زیر دیپلم را انتخاب کنم اسمم در قرعه کشی شرکت داده میشود؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش