چطور به عنوان نیروی متخصص به کشور کانادا مهاجرت کنیم؟

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال (FSW) برای افرادی مناسب است که به خاطر داشتن سابقه کاری و مهارت، برای مهاجرت به کانادا انتخاب شده‌اند. از تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۱۵، متقاضیان برای برنامه فدرال اسکیل ورکر از روش سیستم اکسپرس اینتری انتخاب می‌شوند. اگر شما پیش از ۱ ژانویه ۲۰۱۵ پذیرش کرده‌اید، اپلیکیشن شما بر اساس سیستم پیشین بررسی می‌شود.

شرایط لازم برای پذیرش:
جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشید.
واجد شرایط کار در کشور کانادا باشید.
بتوانید تمکن مالی خود را ثابت کنید که اندازه‌ای سرمایه دارید که میتوانید بعد از ورود به کانادا، خود و افراد وابسته به خود حمایت کنید.
و حداقل ۱ سال سابقه کار تخصصی تمام وقت (یا مشابه آن) داشته باشید؛ به حداقل سطوح زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشید؛ گواهی، دیپلم یا مدرک تحصیلات تکمیلی خود را دریافت کرده باشید؛ قصد زندگی در خارج از ایالت کبک را داشته باشید.

سابقه کاری شما باید جزو تخصص تیپ ۰، تخصص سطح A یا تخصص سطح B رده‌بندی ملی شغلی کانادا (NOC) باشد.

شما باید به ازای کار خود حقوق دریافت کرده باشید، کار شما تمام وقت باشد یا به طور نامنظم ساعت‌های کار تمام وقت را در هفته پر کنید. کار تمام وقت به معنی ۳۰ ساعت کار در هفته است. همچنین سابقه کاری شما باید در طول ۱۰ سال گذشته به دست آمده باشد.

در صورتی که شما پیشنهاد کار دائم دریافت کرده باشید این محدودیت‌ها اعمال نمی‌گردند.
مهاجرت کاری به کانادا-wikigeram.jpg
سیستم امتیازدهی 
شما حداقل به ۶۷ امتیاز نیاز دارید تا واجد شرایط پذیرش به عنوان یک نیروی متخصص فدرال شوید. شما بر اساس موارد زیر امتیاز متفاوتی کسب می‌کنید:

تحصیلات
سابقه کاری
سن
سازگاری شما با محیط جدید
استخدام شما در کانادا از پیش تعیین شده باشد.
تسلط بر زبان انگلیسی و/یا فرانسه (دو زبان رسمی کانادا)

برای اطلاع از نحوه تقسیم‌بندی امتیاز‌ات تخصص شغلی شما و این که آیا شما امتیاز لازم را کسب می‌کنید یا خیر، به صفحه ۶ فاکتور انتخاب مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که سیستم امتیازدهی نیروی متخصص فدرال (FSW) با امتیاز‌های اکسپرس اینتری  متفاوت است.

اگر شما طبق دسته‌بندی FSW واجد شرایط پذیرش هستید، می‌توانید مشخصات خود را به اکسپرس اینتری ارسال نمایید. اکسپرس اینتری یک سیستم اپلیکیشن آنلاین جدید برای دسته‌بندی‌های مهاجرت اقتصادی مانند نیروی متخصص فدرال (FSW) می‌باشد.
برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال-wikigeram.jpg
برای اطلاعات بیشتر:
Federal Skilled Workers 
– اطلاعات درباره معیارهای گزینش و چگونگی پذیرش.
Come to Canada – وسیله‌ای که می‌تواند به شما کمک کند تا بدانید اگر می‌خواهید به به عنوان یک مهاجر، دانشجو، فرد شاغل یا توریست به کانادا بیایید، چه انتخاب‌هایی پیش روی شما است.
Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC)  – بخش فدرال مسئول برای مهاجرت ا و مهاجران کانادایی. وب‌سایت آن حاوی اطلاعاتی درباره سیاست مهاجرتی، برنامه‌ها و خدمات، بسته‌های اپلیکیشن و غیره می‌باشد.
IRCC Help Centre  – ابزاری کمکی برای پاسخ به سوالات متداول درباره مسائل مهاجرتی. این ابزار راه‌های متعددی برای جست و جو میان اطلاعات در دسترس شامل جست و جو با Keyword است.

➕ بیشتر بخوانید:
معادل مدارک تحصیلی ایران در کشور کشور کانادا برای مهاجرت
شاغلان این مشاغل زودتر در کشور کشور کانادا استخدام می‌شوند

مشاغل پر تقاضا با بالاترین میزان پرداختی در کشور کشور کانادا در سال 2020
کشور کشور کانادا پس از کووید-‏‏19 فرصت های شغلی بیشتری در اختیار مهاجران قرار میدهد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش