راهنمای نحوه تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری 2023

برنده لاتاری گرین کارت در حالت عادی برای دریافت ویزا از نخستین مرحله ثبت نام تا دریافت ویزا حداقل باید دو فرم را به صورت الکترونیکی تکمیل و ارسال کند. اولین فرم که فرم مخصوص ثبت نام اولیه لاتاری است DS-5501 است و دومین فرم، فرم DS-260 می باشد. برنده لاتاری در این فرم چندین بخش متفاوت خواهد دید که در این مطلب به راهنمایی و آموزش نحوه تکمیل فرم DS-260 خواهیم پرداخت.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

در فرم DS-260 شما می بایستی اطلاعات بسیار متنوعی را از خود و پدر و مادر خود مانند : محل زندگی و تحصیل و تاریخ تولد و فوت و آدرس کلیه مکان های زندگی و نام مدرسه هایی که در آنها تحصیل کرده اید و ... را وارد و ارسال نمائید . توجه داشته باشید تا حد امکان در پر کردن فرم دقت نمائید و از گزینه DO NOT KNOW استفاده نکنید هر چقدر که فرم خود را تکمیل تر ارسال کنید امکان دریافت ویزا در همان روز مصاحبه بیشتر می شود و دیگر نیازی به FBI Check که خود 3 تا 4 ماه معمولا به طول می انجامد و شما برای دریافت ویزا دوباره می بایستی به سفارت مراجعه نمائید کمتر می شود.

همچنین برای دسترسی سریع به فرم ds260 می‌توانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید:
https://ceac.state.gov/IVApp/Common/Desi...ation.aspx

مهلت تکمیل و ارسال فرم DS-260
معمولاً بلافاصله بعد از اطلاع از قبولی میتوانید اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایید. اما به خاطر داشته باشید هیچ ضرب الاجل یا مهلت خاصی برای تکمیل این فرم وجود ندارد. توصیه ما این است که فرم ها را با دقت بررسی کنید و با حوصله تکمیل کنید. اگر گذرنامه ندارید، سریعاً اقدام به تهیه گذرنامه کنید و بعد از آن فرم ها را تکمیل کنید. میتوانید فرم ها را طی 10 روز یا یک ماه بعد از اعلام نتایج اولیه 13 اردیبهشت تکمیل کنید و مشکلی متوجه کیس شما نخواهد شد. معمولاً دعوتنامه های مصاحبه برندگان لاتاری از اواخر مرداد ارسال شده و اولین دوره مصاحبه از اواخر مهر شروع میشود. بنابراین تمامی کیس ها، چه کیس نامبرهای پایین و چه کیس نامبرهای با رقم بالا میتوانند فرم ها را در زمان مناسب تکمیل کنند.

دانلود ds-260 form pdf

بخش های فرم DS-260
اطلاعات مربوط به محل ملاقات و سفارت تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری با این بخش آغاز می شود. در این صفحه می توانید سفارت اعلام شده به شما را تغییر دهید و یا تایید کنید. توافق نامه را امضا میکنید و وارد مرحله بعد میشوید. امضای توافقنامه به صورت دیجیتالی انجام خواهد شد.
ds-260-wikigeram.jpg
 
اطلاعات هویتی برنده لاتاری
یکی از بخش های مهم تکمیل فرم DS260 تکمیل اطلاعات هویتی برندگان لاتاری است. اطلاعات هویتی فارسی مطابق شناسنامه و اطلاعات هویتی انگلیسی مطابق پاسپورت برنده لاتاری باید تکمیل شود. ملیت فعلی یا ملیت های دیگر شما و تاریخ تولد و … را در این صفحه باید وارد کنید.
 

آدرس برنده لاتاری
وقت گیر ترین بخش تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری اینجاست. مخصوصا برای کسانی که دائما در حال جابجایی هستند. کیس هایی به ما مراجعه کردند که هر سال در یک کشور زندگی میکردند. اظهار محل زندگی برنده لاتاری از ۱۶ سالگی تا کنون به تفکیک و در بخشی دیگر اطلاعات محل زندگی مورد نظر شما در ایالات متحده آمریکا و آدرس محلی که باید گرین کارت را در آنجا دریافت کنید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید که هر محلی که شما در آن اقامت داشتید حتی برای یک ماه باید ذکر شود. البته از ذکر مسافرت ها و احیانا اقامت های بسیار کوتاه مانند اقامت در یک هتل، خوابگاه دانشگاه، محل خدمت سربازی و … خودداری کنید. همچنین در این قسمت از شما شماره تلفن شخصی و شماره محل کار و آدرس ایمیل نیز پرسیده می شود.
شبکه های اجتماعی که در پنج سال اخیر از آنها استفاده نموده اید نیز باید در این صفحه وارد شوند. (شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و … دقت داشته باشید که تلگرام، واتس اپ و … جزء پیام رسان ها هستند نه شبکه اجتماعی).
 
اطلاعات هویتی و آدرس اعضای خانواده برنده لاتاری
در تکمیل فرم DS-260 اطلاعات اعضای خانوادتان را نیز باید وارد کنید. در این بخش اطلاعات هویتی و آدرس تمام اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، همسر فعلی، همسر سابق، فرزندان شامل تمامی فرزندان بیولوژیکی، فرزند خوانده، …  را وارد میکنید. در وارد کردن این اطلاعات بسیار دقت کنید. بی احتیاطی یا حدس و گمان ممکن است در آینده برای شما دردسر هایی حتی در حد مجازات در خاک امریکا در پی داشته باشد.
 ds-260 form.jpg
اطلاعات سفرهای قبلی به آمریکا
تکمیل این بخش از فرم DS-260 مربوط به سفرهای گذشته شما به آمریکا، ویزا های دریافتی آمریکا، انواع ویزای دریافتی از سفارت یا کنسول آمریکا، دلیل رد شدن تقاضای ویزا توسط شما و مسائل مشابه است.
 
اطلاعات شغلی و تحصیلی برنده لاتاری
تکمیل این بخش از فرم DS-260 مربوط به اطلاعات تحصیلی شما شامل تمامی مراحل تحصیل شماست از آکادمیک تا غیر آکادمیک. در بخش اطلاعات شغلی بسیار دقت کنید. اگر شغل شما در لیست مشاغل onetonline.com با امتیاز SVP بزرگتر از ۷ و امتیاز Job Zone بالای ۴ باید تشریحی از شغلتان را در فرم اظهار کنید. همچنین در این قسمت شغل هایی که در سال های گذشته داشته این نیز باید ذکر شود. مدارک تحصیلی که اخذ کرده اید از دیپلم به بالا باید در فرم ذکر شود. سایر اطلاعاتی نیز در این قسمت از شما پرسیده می شود که شامل سفرهایی که در پنج سال اخیر داشته اید و اینکه به چه زبان هایی می توانید صحبت کنید، می باشد.
 ds-260 form- wikigeram1.jpg
سوالات امنیتی و حفاظتی
یک برنده لاتاری حساسترین قسمت فرم DS-260 را در بخش Security and Background خواهد دید. هشدار میدهم که کوچکترین اشتباه در این بخش مساویست با از دست دادن ویزا. سوالات صریح و واضح و پاسخ های دو گزینه ای هستند، بله یا خیر. این سوالاتی که از شما پرسیده می شود خیلی حساس و مهم هستند و اگر به این سوالات اشتباه پاسخ دهید ممکن است برای همیشه از ورود شما به خاک آمریکا جلوگیری شود. بیشتر سوالات مربوط به مسائل تروریستی، آدم ربایی، پول شویی و … می باشد.
 
اطلاعات کد ملی ( Social Security Number ) و صدور آن
پایان تکمیل فرم DS-260 در این بخش است. برندگان لاتاری سه سوال پاسخ میدهند. دو سوال اول مربوط به شماره تامین اجتماعی (Social Security Number) و سومی مربوط به ارسال اطلاعات شما به سازمان امنیت ملی داخلی ایالات متحده آمریکاست.

✖️اشتباه در تکمیل فرم DS-260
در تکمیل فرم DS-5501 ممکن است دو نوع اشتباه داشته باشید. برخی از اشتباهات غیر قابل اصلاح بوده و حتی پس از برنده شدن به عدم دریافت ویزا می انجامد. اما برخی اشتباهات در هنگام تکمیل فرم DS-260 قابل اصلاح خواهد بود. حال اشتباهات فرم DS-260 را بررسی میکنیم. در تکمیل فرم DS-260 شما حق اشتباه ندارید. چه کوچک چه بزرگ. به هر تقدیر بدانید که فرم DS-260 پس از امضا کردن و ارسال الکترونیکی قابل آنلاک کردن است. اما به شما موکدا توصیه میکنیم اگر کیس شما کارنت شده و شماره کیس شما نسبتا بالاست به هیچ عنوان ریسک آنلاک کردن فرم DS-260 را نکنید زیرا آنلاک کردن فرم DS-260 باعث به تعویق افتادن وقت مصاحبه خواهد شد و با توجه به محدودیت زمانی و البته تعداد کمتر ویزا نسبت به تعداد برنده ها احتمال از دست دادن ویزا برای شما بسیار بالا میرود.

به خاطر داشته باشید با توجه به اینکه فرم های ثبت نام لاتاری که سال گذشته اقدام به تکمیل آن نموده اید فرمی خام از اطلاعات اولیه شما جهت شرکت داده شدن در لاتاری را شامل میشد، فرم DS-260 اطلاعات بسیار عمیق تر و جدی تری را در رابطه با افراد مطرح میکند و نیازمند دقت، جدیت و حساسیت بسیار بالا در زمان ارائه اطلاعات از طریق تکمیل فرمها میباشد. فراموش نکنید این اطلاعات نقش بسیار مهمی در تایید یا ریجکت شدن شما در زمان مصاحبه در سفارت خواهد داشت.


➕ بیشتر بخوانید:


راهنمای مشاهده جواب لاتاری گرین کارت آمریکا
هزینه های تقریبی بعد از قبولی در لاتاری آمریکا 
شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا  چقدر است؟
پس از برنده شدن لاتاری گرین کارت  چکارهایی انجام دهیم؟


 

64 دیدگاه

 • لیلا.م
  1399-03-16 02:43:34
  سلام. ممنون از توضیحات فوق العاده تون . ممنون میشم بفرمایید از زمان اعلام نتایج تا زمان سفارت حدودا چقدر فاصله زمانی وجود داره؟ و برای ایرانی ها کدوم کشور راحت تره
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-16 22:05:55
   سلام دوست عزیز. بعد از اعلام نتایج شما یه فرم dv-260 رو پر میکنید بعد وقت سفارت به شما اعلام میشه. تاکید ما بر اینه که فرم رو با دقت و در ماه های اول پر کنید.
 • ghazal
  1399-03-18 04:17:30
  سلام. ممنونم از اطلاعات مفیدتون. من جز برنده شدگان امسال هستم ولی شماره پروندم خیلی بالاست و حدود 13 هزار هستم. ممکنه که به من ویزا تعلق نگیره? و اینکه منظور از آنلاک نکردن فرم 260 رو متوجه نشدم. یعتی الان فرم رو پر نکنم?
 • رامین
  1399-03-18 14:21:35
  سلام...الان که کلا ایرانیهارو اقامت نمیدن حتی اگه لاتاری برنده شی..سال بعد هم اگه ترامپ برنده ریاست جمهوری بشه جریان به کجا ختم میشه...
 • سعید
  1399-03-20 00:16:05
  سلام فرم ds_260 را باید فقط برنده پر کنه یا بقیه اعضا خانواده هم باید جداگانه پر کنند؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-03-23 22:59:22
   سلام دوست عزیز این فرم باید برای تک تک اعضای خانواده هم تکمیل بشه.
 • محمد
  1399-03-20 22:05:47
  سلام. ممنون ار اطلاعات و مطالب مفیدتون.. من در لاتاری امسال برنده شدم شماره پرونده م هم زیر ۱۵۰۰ هستش. در پرکردن فرم ds260 یه چند سئوال داشتم. اول اینکه من کارمند آموزش و پرورش هستم سربازی نرفتم چون متعهد خدمت بودم بعد از هشت سال خدمت کارت معافیت سربازی دریافت کردم. در فرم که پرسیده شد سربازی رفتین یا نه چه پاسخی باید بدم؟ دوران دانشجوییم بیست سال قبل در شهر دیگه بودم آدرس خانه دانشجویی و کد پستی اونجا رو ندارم نمیدونم باید پر کنم یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدین
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-01 22:19:58
   سلام دوست عزیز. شما به هر حال کارت پایان خدمت دارید و سربازی محسوب میشه گذینه بله رو بزنید. در مود ادرس هم سعی کنید حدودی بنویسید ادرس ها مهم هستن.
 • نیما
  1399-03-25 10:07:34
  سلام. دوستان اکر در فرم 260 محل سفارت رو تغییر بدیم مشکلی پیش میادایا تایثیری داره برای دادن یا ندادن ویزا؟
 • مسعود
  1399-03-31 18:11:35
  سلام در تکمیل فرم بعد از وارد کردن کیس نامبر، سوال بعدی ازما ID naumber میخواد این آی دی نامیر را از کجا باید دربیاریم
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-01 22:20:44
   سلام دوست عزیز. ای دی نامبر مربوط به شماره سندی هست که همون بخش ازتون خاسته.
 • هادی
  1399-03-31 23:27:18
  سلام وقت بخیر آیا باید شماره تامین اجتماعی را وارد کنیم و این شماره چیست
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-01 22:21:31
   سلام دوست عزیز. اگر شماره تامین اجتماعی دارید وارد کنید.
 • آفاق
  1399-04-04 09:26:44
  سلام اطلاعات کد ملی آخرین سوال باید پر بشه حتما ؟یعنی ارسال به امنیت ملی ؟
 • Ali
  1399-04-06 20:23:43
  سلام وقت بخیر سوال اول اینکه اگه تو امریکا ادرسی نداشته باشیم اگر گرین کارت صادر شد باید از کجا تحویل بگیریم سوال دوم اینکه توی فرم ds قسمت اطلاعات درخواست کننده اول اسم برنده نوشته بشه بعد اسم زیر مجموعه؟
 • gatreh
  1399-04-07 22:26:09
  سلام ، مرسی ازراهنماییهاتون من لاتاری ۲۰۲۱ پذیرفته شدم و شمارم زیر۱۵۰۰ هست .تاچه ماهی میتونم ارسال فرم ۲۶۰ را عقب بندازم؟میتونم سال ۲۰۲۱ برای ارسالش اقدام کنم؟ ممکنه آخر امسال یا سال دیگه ارسال کنم، سفارا دیگه قبول نکند بخاطراینکه از شماره من رد شده اند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-09 22:32:11
   سلام دوست عزیز. هرچه سریعتر فرم رو پر کنید به نفع شما خواهد بود. خیر پرونده ها تا اکتبر 2020 بسته میشه و ویزاها صادر میشه
 • gatreh
  1399-04-10 10:05:41
  سلام میبخشید برندگان لاتاری ۲۰۲۱ تاکی فرصت ارسال ds-260را دارند؟
 • سحر احمدی
  1399-04-13 22:14:43
  سلام من برنده لاتاری 2020 هستم فرم هام تا اخری پر کردم در اخر که submit هست و شماره kcc case numberرو میخواد میزنم error میده باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
 • عسل
  1399-04-15 20:01:37
  سلام وقت بخیر،دقیقا تا کی وقت پر کردن فرم ds 260 رو داریم
 • قطره
  1399-04-17 11:14:09
  درود و سپاس فراوان برندگان لاتاری ۲۰۲۱ تا پایان سپتامبر سال بعد فرصت برای ارسال فرم ds260 دارند؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-18 22:55:05
   سلام دوست عزیز. بله اما هر چه سریعتر پر کنید بهتره
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-18 22:55:05
   سلام دوست عزیز. بله اما هر چه سریعتر پر کنید بهتره
 • امید رحمتی
  1399-04-20 20:22:57
  اسم پدرم در تمام اسناد های من اینگونه نوشته شده Fazalurahman ولی من او را در فرم چنین نوشته کردیم Fazulrahamn آیا مشکلی پیش میشود؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-22 22:51:43
   سلام دوست عزیز. بله متاسفانه ممکنه مشکل ایجاد شه
 • امید رحمتی
  1399-04-20 20:22:57
  اسم پدرم در تمام اسناد های من اینگونه نوشته شده Fazalurahman ولی من او را در فرم چنین نوشته کردیم Fazulrahamn آیا مشکلی پیش میشود؟
 • قطره
  1399-04-22 03:25:16
  خیلی ممنون از پاسخهای شما. خانم اسفندیاری گرامی ، باوجود احتمال تغییر و بهبود شرایط فعلی درصورت تغییر ریاست جمهوری US و کاهش سختگیریها و محدودیت شدید برای ایرانیان درشرایط فعلی ،عقب انداختن ارسال فرم ds260 برای برندگان لاتاری ۲۰۲۱ کار صحیحی نیست ؟چرا بهتر است زودتر فرم ارسال شود؟ احتمال رجکت شدن با شرایط فعلی خیلی بالاست.
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-22 22:49:04
   سلام دوست عزیز. نمیشه به این موضوع زیاد امیدوار بود چون ترامپ نسبت به رقبای دیگش محبوبیت بیشتری داره. تعویق پر کردن فرم نوبت سفارت شما رو به عقب میندازه یکم ریسکه چون ممکنه پرونده هایی که جلو تر از شما بودن ویزا دریافت کنن این رو مد نظر داشته باشید تعداد ویزا ها محدوده و هر سال به هر کشور یه تعداد ویزا داده میشه.
 • عزیز
  1399-04-22 11:14:34
  من اولین فرم رو پر کردم.. فرم دوم هنوز نیومده پرکنم.. چقدرطول میکشه فرم دوم بیاد؟
 • عزیز
  1399-04-22 11:16:11
  من فرم اولو پرکردم.. فرم دوم هنوز نیومده پرکنم.. چه مدت طول میکشه فرم دوم بیاد؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-22 22:29:22
   سلام دوست عزیز. فرم اول فرمی بوده که موقع ثبت نام پر کردید و فرم دوم فرم ds 260 هستش
 • مريم
  1399-04-23 00:24:39
  سلام خانم اسفندياري ممنون از زحمات شما??مدرك تحصيلي اول ديپلم و بعدش پيش دانشگاهي بوده، و در حال حاضر دانشجوي ترم دو دانشگاه هستم و بيست سالمه خالا بايد آخرين مدرك كدومو لحاظ كنم؟؟؟
 • مريم
  1399-04-23 00:25:26
  سلام خانم اسفندياري ممنون از زحمات شما??مدرك تحصيلي اول ديپلم و بعدش پيش دانشگاهي بوده، و در حال حاضر دانشجوي ترم دو دانشگاه هستم و بيست سالمه خالا بايد آخرين مدرك كدومو لحاظ كنم؟؟؟
 • ناشناس
  1399-04-24 11:04:30
  سلام وقت بخیر من سربازی کلا معاف کفالت شدم. یعنی روی کارت معافیتم نوشته معافیت کفالت باید بزنم سربازی خدمت کردم یا خیر؟ چون اگه بزنم خدمت نکردم ممکنه این برداشت رو بکنن که باید خدمت میکردم اما مثلا فرار کردم یا هنوز اقدام نکردم و یا... وقتی هم میزنم no دیگه گزینه ای هم نداره که توضیح بدم به دلیل کفیل شدن سربازی خدمت نکردم تکلیف چیه؟ ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-24 22:48:55
   سلام دوست عزیز. خیر رو بزنید چون شما در ارتش نبوده اید و خدمت نظامی نداشتید.
 • گیتی
  1399-04-25 12:14:49
  سلام مادر فرم اولیه دو اشتباه در مورد وضع تاهل و تعداد فرزند داریم و ایمیل به kcc زدیم که جواب دادن اشتباه رو نمیتونیم درست کنیم و گفتن به نظر افسر پرونده بستگی داره ایا به نظر شما فرم دوم رو پر کنیم ؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-27 22:20:39
   سلام دوست عزیز. بله شما بقیه فرم ها رو با دقت پر کنید.
 • وحید
  1399-04-25 17:52:57
  سلام،ببخشید لطفابفرمایید من سربازی سپاه بوده ام،وبدون اموزش نظامی چون پیام اوربهداشت بودم،بادرجه پایین،حالا بااین اوضاع واقعیت رابنویسم که سپاه بوده ام یا نه؟در روزمصاحبه چطور؟برخی نظربر گفتن حقیقت دارندوبرخی نه شمالطفانظربدهید قبولی لاتاری2021
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-27 22:19:53
   شلام دوست عزیز. متاسفانه امریکا در مورد سپاه بسیار حساسه و شما اگر در فرم هم ذکر نکنید موقع ارائه مدارک متوجه این موضوع میشن.
 • وحید
  1399-04-25 17:55:29
  سلام لطفابفرمایید من سربازی سپاه بودم پیام اوربهداشت،ایا بنویسم سپاه بودم یا نه؟نظرتان لطفا برنده لاتاری2021
 • mohsen
  1399-04-26 08:24:40
  با سلام و خسته نباشید خدمت خانم اسفندیاری و همکاران گرامی من رشته ی دبیرستانم تجربی بوده و کلاس 12 رو که تموم کردم و پیش دانشگاهی رو نگرفتم یعنی ترک تحصیل کردم . رفتم خدمت اما بعد خدمت سربازی از طریق دانشگاه علمی کاربردی چون پیش دانشگاهی لازم نداشت لیسانس گرفتم میخواستم بدونم در پر کردن فرم و یا بعدا مثلا در سفارت مشکلی پیش میاد ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید/برنده 2021 میباشم.با تشکر
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-27 22:18:27
   سلام دوست عزیز. خیر. منظور از دیپلم یعنی 12 سال تحصیل کرده باشید و شما دانشگاه هم رفتید مشکلی پیش نمیاد.
 • قاضی زاده
  1399-04-26 23:34:46
  سلام من اهل اففغا نستان هستم برنده لاتری 2021 ولی درزمان ثبت پاسپورت نداشتم چون ایران بودم ایا میتوانم دس 260 راخانه پوری کنم
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-27 22:17:26
   سلام دوست عزیز. بله میتوانید اما بایدپاسپورت داشته باشید.
 • رضا
  1399-04-27 13:39:22
  با سلام. بعد از تکمیل فرمهای ds وبرای سابمیت نهایی برای تک تک اعضای خانواده بر روی شماره کیس نامبر و شماره پاسپورت ایراد میگیره در صورتی که به درستی وارد شده. این موضوع نکته خاصی داره. واینکه لینک feeبرای لاتاری هم الکترونیکی باید پرداخت انجام دهیم. ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-04-27 22:16:58
   سلام دوست عزیز. خیر احتیاج به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. شماره کیس نامبر رو بدون صفر وارد کنید.
 • آسیه
  1399-04-28 15:26:23
  سلام وقت بخیر ممکنه برای ثبت مدارک تحصیلی راهنمایی کنید؟ پیش دانشگاهی باید جداگانه ثبت بشه و دیپلم جداگانه؟ اگر بله باید تحت چه عنوانی باشن؟ ممنونم از وقتی که میگذارید
 • آسیه
  1399-04-28 15:28:00
  سلام روز بخیر لطفا در مورد ثبت مدارک تحصیلی راهنمایی کنید. پیشدانشگاهی جداگانه ثبت بشه و دیپلم جداگانه؟ اگه بله تحت چه عنوانی باید پیش دانشگاهی رو ثبت کنیم؟
 • علی
  1399-04-29 22:46:22
  سلام. برای تکمیل فرم ها توسط موسسه شما برای مصاحبه خانواده سه نفره چقدر هزینه داره؟ و چه مدت زمان هست ؟ ممنون
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-02 21:01:27
   سلام دوست عزیز با این شماره 09216618489فقط در واتساپ یا تلگرام در ارتباط باشید
 • محمد
  1399-04-31 07:19:28
  سلام. من برنده شدم امسال فرم رو هم ارسال کردم. الان ایمیل اومده که یه سری مدارکو اسکن کنم بفرستم. دقیقا چیا هستن؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-02 21:00:44
   سلام دوست عزیز. توی ایمیل براتون نوشته شده.
 • negin
  1399-05-01 18:24:58
  سلام و وقت بخیر باتوجه به بیماری کرونا اگر در زمان نوبت سفارت مرز ها بسته باشه سفارت شرایط را در نظر میگیرد یا خیر؟ ایا امکان جابه جایی وقت و مکان سفارت وجود داره؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-02 20:59:27
   سلام دوست عزیز. با توجه به شرایط کرونا در اون کشور سفارتش باز میشه. خیر امکان تغییر محل سفارت نیست
 • M
  1399-05-05 20:36:51
  با سلام و درود و تشکر جهت زحمات و راهنمایی های بسیار بسیار مفیدتون در تکمیل فرم ds بعد از انتخاب passport یه گزینه به اسمdocument ID میخواد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایین که به کدام قسمت پاسپورت مربوطه؟ و باید چطوری وارد کنیم این گزینه رو با تشکر
 • فائزه
  1399-05-07 08:55:50
  سلام و خسته نباشید تقریبا چه مدت بعد از پر کردن و سابمیت کردن فرم ds 260 از طرف kcc برای ادامه ی مراحل به ما ایمیل زده میشه ؟ از طرف اونها ایمیل زده میشه یا ما باید ایمیل بزنیم و پیگیری کنیم ؟
 • کامیار
  1399-05-15 20:29:04
  سلام - من امروز جهت پر ککردن فرم DS-260 اقدام کردم که با پیغام your request cannot be processed at this time مواجه شدم. آیا این مشکل دائمی هست یا موقت؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-15 21:40:35
   سلام دوست عزیز. شما باید زیر 20 دقیقه فرم رو سیو و از سایت خارج بشید و دوباره برای تکمیل فرم اقدام کنید.
 • سعید
  1399-05-20 01:42:40
  سلام وقت بخیر ممنون از راهنمایی شما میخواستم بدونم اگه تا آخر مرداد فرم۲۶۰ پر کنم تو روند تاثیر منفی یا مثبتی میزاره ؟ و اینکه در کل احتمال گرفتن ویزا برای ایرانی ها چطوری هست کیس نامبر من ۲۰۰۰ هست
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-27 22:30:47
   سلام دوست عزیز. زودتر پر کنید بهتره . نه تاثیر زیادی نداره. متقاضیان ایرانی باید معافیت هارو دریافت کنن تا بتونن ویزا بگیرن.
 • محمد
  1399-05-24 21:42:24
  با سلام و خسته نباشید من پدرم امسال لاتاری برنده شدند و فقط به همراه مادرم میتونن اقدام کنن چون ما بالای ۲۱ سال هستیم. برای فرم ds260 فقط باید پدر و مادرم رو پر کنم؟ قسمت petitioner information چی هست و چی باید بنویسیم؟ و قسمت social security number رو لازمه yes بزنیم؟ بر اساس بیمه داخل ایرانه؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-27 22:29:26
   سلام دوست عزیز. بله فقط برای پدر و مادرتون فرم رو پر کنید.
 • سارا
  1399-05-26 14:49:39
  سلام روز بخیر من برنده ی2021 هستم فرم Ds260 را هم فرستادم الان چقدر طول میکشه تا ایمیل مربوط به ارسال مدارک دریافت کنم؟ الان یکماه گذشته
  • سحر اسفندیاری
   1399-05-27 22:28:26
   سلام دوست عزیز. معمولا چند هفته ای طول میکشه . قبل اون یه ایمیل دریافت میکنید که فرم دریافت شد.
 • کارن
  1399-05-27 14:00:16
  سلام روز بخیر سوال داشتم. ۱ -بعد از پر کردن فرم ds260 چقدر زمان میبره که بهمون ایمیل بزنن. از کجا متوجه بشیم که کارمون روال اداری را طی میکنه. ۲_سوال دیگه اینگه وقتی فرم ds260 را پر کردیم اخرین مرحله یک عبارت requirements for photographs هست. یعنی چی ؟
 • حسین
  1399-06-03 17:02:13
  سلام خانم اسفندیاری ممنون بابت راهنمایی هاتون میخواستم خواهش کنم mailing Address و Permanent Address رو یه توضیحی بفرمائین. ممنونم
 • رضا
  1399-06-05 18:05:54
  برای من ایمیل مدارک اومد و من فرستادم ولی نقص مدرک میزنه، آیا گواهی سوء سابقه ضروریه برای ایران؟ ارسال Confirmation فرمهای ُِDS-260 لازمه؟ واقعا نمیدونم کسر مدارک چی هست؟!!
 • مجیدی
  1399-06-14 16:48:33
  سلام ببخشید بعد از تکمیل و ارسال فرم باید برامون ایمیل دریافت و تایید بیاد حتما؟؟؟
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:06:32
   سلام . بعد از چند هفته بله براتون یه ایمیل میاد که فرمتون دریافت شده
 • گیتی
  1399-06-21 12:10:37
  سلام در قسمت ادرس کد پستی مناطقی که در شهر های دیگر زندگی کرده ایم را نداریم چکار کنیم
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:06:04
   سلام. تا جایی که اطلاع دارید و میتونید وارد کنید.
 • آترینا
  1399-06-28 17:14:24
  با سلام و احترام. فرم ds260 رو تکمیل کردم قسمت sign غیر فعال شده و وارد قسمت سابمیت نهایی نمیشه. ایا علت خاصی داره؟ ممنون از پاسخگویی شما
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:05:39
   سلام . یا تمام فرم رو تکمیل نکردید یها بیشتر از 20 دقیقه در سایت بودید
 • عسل
  1399-07-01 22:21:44
  سلام وقت بخیر من فرم ds260 رو ارسال نهایی کردم الان متوجه شدم آدرس پستی که توی آمریکا دادم مشکل داره باید عوضش کنم باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:04:52
   سلام. باید فرمتون رو انلاک کنید. یه درخواست به kccمیدید و فرمتون انلاک میشه بعداصلاح میکنید
 • ساسان
  1399-07-13 01:23:01
  سلام وقت بخیر من در قسمت آخر امضا کیس نامبر من رو قبول نمیکنه من برای 2021 قبول شدم چیکار بکنم این ایراد رو به خانوم و بچم هم میده اطلاعاتم پر کردم خطایی نداشته
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:04:00
   سلام . بدون صفر وارد کنید. یا از مرورگر دیگه ای استفاده کنید
 • سارا
  1399-08-21 13:18:16
  با سلام من تازه از دیروز متوجه شدم‌ که برنده لاتاری ۲۰۲۱ شدم ایا امیدی هست؟از الان میشه فرم ها رو پر کرد؟و توی قسمت ادرس دائمی در امریکا باید چی وارد کنیم؟ما که تاحال اونجا نبودیم!!!??
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-22 21:03:19
   سلام . بله میتونید هنوز فرصت هست. اگه ادرسی ندارید به انگلیسی بنویسید ندارید
 • وحید
  1399-08-30 23:47:41
  سلام خانم اسفندیاری میشه ی توضیح کامل درباره از وقتی ک برنده میشی تا مصاحبه و آزمایش و ... رو بدین و
  • سحر اسفندیاری
   1399-09-06 22:06:28
   سلام. مراحل بعد از لاتاری رو در همین سایت سرچ بزنید کامل توضیح داده
 • قطره
  1399-10-18 21:59:23
  سلام. الان که بایدن رای آورده ، دیگه نیاز به ارایه معافیتها نیست؟تاکی قوانین قبلی پابرجاهستند و از کی قوانین جدید اجرامیشوند؟
 • احسان
  1399-12-28 01:01:42
  سلام یه سوال داشتم.در پایان تکمیل فرم DS260 سوال میپرسه کسی در پرکردن فرم به شما کمک کرده؟ جواب برای فرم یک نوجوان ۱۳ ساله که با کمک پدر و مادرش فرم پر کرده چی درسته؟ بله و واقعیت بنویسه و ادامه بده یا خیر و ادامه بده...ممنون میشم راهنمایی کنید
 • الهام
  1400-01-07 16:31:51
  سلام ممنون از اطلاع تون در مورد شبکه های اجتماعی مثل face book چقدر باید دقیق نوشته بشه اگر مثلا یه حساب کاربری داشتیم که اصلا ازش استفاده هم میکردیم باید بنویسیم؟ من یه حساب face book داشتم ولی اصلا ازش استفاده نمیکردم باید حتما واردش کنم؟
 • میثم
  1400-03-15 18:02:49
  سلام ..من مهندس ساختمان هستم و عضو سازمان نظام مهندسی..اما طرف قراردادهای ما اشخاص حقیقی هستن که میخوان ساختمان بسازن..ولی پروانه اشتغال ما توسط سازمان نظام مهندسی صادر شده...درقسمت کارفرما در فرم ۲۶۰ باید سازمان رو معرفی کنیم یا شخص طرف قرارداد ممنون میشم
 • رضا
  1400-03-24 15:07:38
  با سلام و احترام خدمت شما من چند سوال داشتم که بدون مقدمه از شما میپرسم 1. آیا یک کیس نامبر را برای 4 نفر اعضای خانواده میشود به کار برد؟ 2. INVOICE ID NUMBER چطوری برایمان ارسال میشه که در موقع پر کردن فرم ds-260 در اولین صفحه از ما میپرسه؟ 3. ترتیب و تعداد نوشتن آدرسها چطوره؟ 4. در قسمتی از راهنمای بالا اومده"اگر شغل شما در لیست مشاغل onetonline.com با امتیاز SVP بزرگتر از ۷ و امتیاز Job Zone بالای ۴ باید تشریحی از شغلتان را در فرم اظهار کنید." ما چطوری بفهمیم svp وJob Zone ما چقدره؟ 5. ما هنوز نرفته چطوری آدرسی در آمریکا معرفی کنیم؟ 6. آیا حتما بایستی petition داشته باشیم؟ 7. شغل و میزان تحصیلات یک بچه 7 ساله و 14 ساله را چطور اعلام کنیم با توجه به اینکه الان مدرسه نمیره ولی موقع مصاحبه کلاس اول میره؟ 8. آیا واتس آپ و تلگرام و وایبر هم جزو شبکه های اجتماعی محسوب میشه یا فقط لینکدن و ریسرچ گیت را بنویسم. 9. چه واکسنهای بایستی بزنیم آیا شما لیست میتونین بدین چون مراکز بهداشتی هیچ کمکی نمیکنند 10. پرداخت هزینه مصاحبه در سفارت هست؟ 11. مدرک تحصیلی پسرم که کلاس هشتم است را چطوری بایستی ببرم سفارت چه نوع مدرکی؟ 12. تعداد عکس ها و اندازه آۀنها که بایستی ببره سفارت ؟ 13. چطوری میشه این همه پول را به ۀآمریکا منتقل کرد؟ 14. آیا بعد از پر کردن کل فرم میشه از تمامی ایتم ها کپی گرفت یا در هر مرحله از صفحه اسکرین بگیرم؟ میدونم زیاد شد ولی در صورت امکان برای استفاده عموم و خود من اگر پاسخ بدین ممنون میشم.
  • سحر اسفندیاری
   1400-03-25 21:59:17
   سلام . برای مشاوره با این شماره در واتساپ یا تلگرام در ارتباط باشید. 09216618489
 • رضا
  1400-03-24 15:09:56
  البته سوالات من بیشتر بود انشالله هفته بعد یک وقت میگیرم حتما مطرح میکنم ولی این سوالات بیشتر جنبه عمومی داشت اگر میشه به سوالاتی که قبلا ارسال کردم جواب بدین
 • كورش
  1400-03-30 13:10:30
  بنده چند سال پيش يه ترم دانشگاه رفتم و بعد أز چند مدت ديگه ادامه ندادم و انصراف دادم،الان فرم رو كه پر كردم باتوجه به اينكه مدركم رو ديپلم زدم اون يه ترم دانشگاه رو وارد نكردم تو قسمت موسسه هاي آموزشي شركت شده، بنده فرم رو بيست روز پيش ارسال كردم و با توجه به اينكه در فرم اوليه ثبت نام سال پيش كه برنده نشدم مدركم رو پاس كردن واحد هايي از دانشگاه زدم به نظر شما در مصاحبه مشكل ايجاد ميكنه و آيا بايد فرم رو انلاك كنم و اصلاح؟
 • مهدی
  1400-04-04 18:02:46
  سلام سرکار خانم در فرم ds اطلاعت شغل قبلی را خواسته است و نوشته سوابق قبلی از ۱۰ سال قبل تا بحال را بنویسید اگر من ۱۵ سال پیش مدتی سابقه کار داشته ام باید بنویسم یا خیر؟ ممنون از لطف شما
 • مهدی
  1400-06-03 20:06:51
  سلام وقتتون بخیر 1-من اکنون دراستخدام شرکتی نیستم و برای خودم فعالیت‌های بورسی انجام میدم و بیمه خویش فرما رد میکنم. در فرم ds260 چه گزینه ای از لیست اکیوپیشن انتخاب کنم چون بیزینس یا سایر را که انتخاب می‌کنم باز هم از من نام کارفرما میخواهد آیا نام کارفرما را myself بزنم صحیح است؟ یا بشکل دیگری باید وارد کنم 2- برای فرزند 8 ساله ام گفته ام فعلا بامن مهاجرت نمیکند و بعدا بمن ملحق میشود. اگر برای مصاحبه همراهم نباشد ریجکت میشوم؟ حضورش در مصاحبه الزامیست؟ ممنونم
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-12 20:49:51
   سلام. بله myselfe درسته. باید فرزندتون هم برای مصاحبه همراهتون باشه و حتی برای ورود به امریکا در غیر این صورت ریجکت میشید.
 • حامد
  1400-07-12 15:38:20
  سلام وقت بخیر وقت سفارت کسانی که لاتاری برنده میشوند چطوری هست؟ یعنی هر چه زودتر فرم DS_260 را پر کنند زودتر نوبت سفارتشون میشه یا نه؟!
  • سحر اسفندیاری
   1400-07-12 20:48:12
   سلام. بررسی پرونده ها بر مبنای کیس نامبر هست. اینکه زوتر فرم رو پر کنید هم به نفع شماست.
 • نیلوفر
  1400-08-28 13:35:30
  سلام خسته نباشید، ببخشید من خیلی استرس دارم و سردرگم شدم، میشه لطفا یه راهنمایی کنید ? من برنده ۲۰۲۲ هستم، همون هفته های اول هم فرم ۲۶۰ رو سابمیت کردم و فرداش ایمیل تایید از kcc واسم ارسال شد. سوالم این هست که آیا بازم باید ایمیلی دریافت می‌کردم مبنی بر ارسال مدارک؟! یا باید منتظر باشم تا کیسم کارنت بشه اول؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
  • سحر اسفندیاری
   1400-08-29 20:44:31
   سلام. منتظر باشید ایمیل ارسال مدارک دریافت کنید. خیر نیازی نیست حتما کیس نامبرتون کارنت بشه
 • نیلوفر
  1400-08-29 21:02:04
  خیلی ممنونم از پاسخگویی پس ارسال ایمیل دوم بر چه مبنایی هست؟ رندم ارسال میکنن؟ تا الان دریافت نکردم این ایمی رو ؛ دیر نشده واسه من؟ سپاس فراوان
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-02 20:51:37
   سلام. امسال مشخص نیست بر چه اساسی ایمیل ها ارسال میشه. خیر دیر نمیشه . منتظر بمونید
 • Hameed
  1400-09-24 20:54:18
  سلام علیکم دوستان یک دوستم 260 ds فورم اشتباه پر کرده یعنی نامش یک حرف ش ماند ایا کدام مشکل برش جور میکند .یعنی Azizullah است Azizulla است یک h در آخر نامش مانده : منتظر جواب تان استم در بخش siv
 • Hameed
  1400-09-24 20:54:55
  سلام علیکم دوستان یک دوستم 260 فورم اشتباه پر کرده یعنی نامش یک حرف ش ماند ایا کدام مشکل برش جور میکند .یعنی Azizullah است Azizulla است یک h در آخر نامش مانده : منتظر جواب تان استم
  • سحر اسفندیاری
   1400-09-25 20:50:11
   سلام. بله متاسفانه در سفارت ممکنه به مشکل بر بخورید

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش