چگونه هزینه های اپلای را کم کنیم؟

میدانیم که یکی از دغدغه هایی که بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج دارند هزینه های اپلای است. یعنی حتی اگه بتوانید پذیرش با فاند بگیرید باز هم قبل از آن باید کلی هزینه کنید تا بتوانید پذیرش بگیرید.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاههای دنیا

با گران شدن نرخ دلار و نوسانات ارزی در این مطلب توضیح مختصری برای کم کردن هزینه ها را برای شما مطرح کنیم تا شاید در این شرایط سخت کمکی کرده باشیم.

متاسفانه برخی از هزینه ها الزامی است و باید پرداخت کرد، مانند هزینه تافل و آیلتس و یا هزینه وقت سفارت و سفر به کشور همسایه. اما هزینه های دیگری هم هستند که میتوان با دقت مبلغ آنها را کاهش داد.

یکی از این راهها اینست که امتحانات آزمایشی تافل و آیلتس بسیاری در ایران برگزار میشود که خیلی ارزانتر و کم هزینه تر از از امتحان اصلی است و توصیه میکینم حتما شرکت کنید که مجبور نشوید برای کسب نمره بهتر چندیدن بار امتحان دهید و هزینه بیشتری را متحمل شوید.

هم تافل و هم جی آر ایی به چهار دانشگاه رایگان نمره شما را ریپورت میکنند (شما برای هر دانشگاهی که اپلای میکنید باید نمرات زبان خود را  گزارش کنید).

برای اینکه از این ۴ ریپورت رایگان حداکثر استفاده رو کرده باشید سعی کنید حتما قبل از آن با اساتید مکاتبه کرده باشید و دانشگاهی را انتخاب کنید که جوابهای نسبتا خوبی از اساتید گرفته باشید. این نکته را هم بیان کنیم که انتخاب آن چهار دانشگاه نهایتا تا روز امتحان امکان دارد و برای همین است که انتخاب دانشگاه سخت تر میشود. شما با این کار میتوانید برای هر دانشگاهی حدودا ۴۵ دلار کمتر هزینه کنید.
هزینه های تحصیل در خارج-wikigeram.png
علاوه بر این برخی از دانشگاه ها وجود دارند که قبول می‌کنند شما به صورت غیر رسمی نمره خود را زمانی که اپلیکیشن پر میکنید آپلود کنید. برخی دیگر از دانشگاه ها اپلیکیشن فی رایگان دارند مانند: 

Drexel
Michigan tech
Wayne State University
Case Western reserve University

همچنین شما میتوانید به مسئول پذیرش دانشگاهی که دوست دارید اپلای کنید ایمیل بزنید و شرایط سخت اقتصادی، وضعیت دلار، سخت بودن حتی نوع پرداخت خود را توضیح بدیهد‌ تا شاید برای شما به اصطلاح ویو کردن و رایگان شد.

سعی کنید که برای ایمیل زدن منطقی باشید، کپی پیست به همه ایمیل نزنید و اگه تا حدی از پس هزینه ها برمیاید بهتر است این کار را نکنید چرا که واقعا با توجه به این قیمت های دلار شاید واقعا کسانی دیگر نتوانند از پس هزینه ها بر بیایند.

خلاصه اینکه زمانی ایمیل بزنید که به هیچ وجه نتوانید هزینه ها را پرداخت کنید و همین باعث بشود که دانشگاه ها بداند چه کسانی که مشکل مالی بزرگی دارند و هزینه های آنها را کاهش دهند.

➕ بیشتر بخوانید:
 آیا داشتن مقاله isi برای اپلای و فاند ضروری است؟
بررسی محدودیت سنی برای اپلای در کشورهای خارجی
شرط معدل برای اپلای و اخذ پذیرش در کشور های مختلف
بهترین زمان برای شروع مکاتبه و ایمیل زدن به اساتید برای اپلای

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
12 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش