داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور دکتری وزارت بهداشت شرکت نکنند

به گزارش ویکی گرام، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اجرای تمهیدات بهداشتی برای کنکور دکتری وزارت بهداشت گفت: به داوطلبان مبتلا به کرونا توصیه می کنیم که در آزمون شرکت نکنند. دکتر سید سعید هاشمی نظری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در آزمون‌های جدید که در دوران کرونا قرار است برگزار شود برخلاف آزمون‌های گذشته، تمهیدات بهداشتی بسیار گسترده‌ای دیده شده است. فاصله گذاری صندلی‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده است و مراکز بیشتری برای آزمون اختصاص یافته است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

وی گفت: در استان‌های سفید و زرد فاصله گذاری مناسب رعایت می‌شود و در استان‌هایی که در وضعیت قرمز به سر می‌برند نیز فاصله گذاری از آنچه معمول است بیشتر رعایت خواهد شد. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: هم قبل از آزمون و هم در فواصل میان آزمون‌ها در نوبت‌های صبح و عصر کلیه حوزه‌های آزمون‌ها به صورت استاندارد ضدعفونی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همه شرکت کنندگان ملزم به استفاده از ماسک هستند و ورود بدون ماسک نخواهیم داشت. فضای آزمون هم به لحاظ تهویه هوا توصیه لازم به مراکز برگزاری آزمون شده است.

 هاشمی نظری اضافه کرد: داوطلبانی که مبتلا به کرونا هستند و بستری در بیمارستان هستند نمی‌توانند در آزمون دکتری شرکت کنند. چرا که شرایط جسمانی شان به آنها اجازه نمی‌دهد که در آزمون شرکت کنند. وی یادآور شد: سایر داوطلبان آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت که مبتلا به کرونا هستند و در قرنطینه خانگی بسر می‌برند به آنها توصیه می‌کنیم که در آزمون شرکت نکنند. کمااینکه احتمال انتقال از این افراد وجود دارد.
دکتری وزارت بهداشت.jpg
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند امکان شرکت در آزمون‌ها را ندارند کما اینکه در سال‌های گذشته نیز اگر فردی بیمار می‌شد از وی آزمون به عمل نمی‌آمد. سلامت داوطلب از آزمون مهم‌تر است. وی گفت: اجرای پروتکل‌های بهداشتی در شرایط حال حاضر بسیار مهم‌تر است. به تمامی داوطلبان توصیه می‌کنیم که هیچ وسیله اضافه ای همراه خود نداشته باشند چون امکان انتقال وجود دارد.

بیشتر بخوانید:
پیشنهاد وزارت علوم برای حذف ۱۶ سهمیه کنکور
زمان برگزاری آزمون ها مجددا بررسی می‌شود
آزمون جامع دکتری آزاد با رعایت پروتکل ها حضوری برگزار می شود


هاشمی نظری افزود: برگه‌های آزمون هم روی زمین گذاشته نمی‌شود و پوششی برای این منظور در نظر گرفته شده که برگه‌ها با زمین تماس پیدا نکند. در حوزه‌ها نیز وسایل ضدعفونی کننده وجود دارد که داوطلب می‌تواند استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: فرم‌های خود ارزیابی سلامت برای کارکنان و عوامل اجرایی الزامی است اما برای داوطلبان این الزام وجود ندارد. کارکنان تمام مدت در محل آزمون حضور دارند ولی داوطلبان مدت زمان کمتری در حوزه حضور دارند. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: تعداد محل آزمون‌ها نسبت به قبل بسیار گسترده شده است و حتی برخی از حوزه‌ها برای اولین بار در آزمون دکتری از آن استفاده می‌شود.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش