در کدام کشورها می‌توانید ارزان و یا حتی رایگان تحصیل کنید!

به گزارش ویکی گرام ، یکی از مسایل بسیار مهمی که در ابتدای راه ادامه تحصیل در خارج از کشور پیش روی دانشجویان قرار دارد غولی به نام شهریه است! شاید بتوان آن را مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه دانشجویان دانست با این حال امکان استفاده از فاندها، کمک هزینه‌های و انواع بورسیه‌های تحصیلی و برنامه‌ای تبادل دانشجویی می‌تواند میان‌بری جانانه برای فرار از دست پرداخت شهریه‌های به مراتب سنگین دانشگاه‌های اروپایی، آمریکایی و البته استرالیایی باشد.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در میان این هیایو اما برخی از کشورهای اروپایی این امکان را فراهم آورده‌اند که یا میزان شهریه دانشگاههای آن‌ها بسیار پایین باشد به طوری به صرفه و اقتصادی محسوب گردند و یا این که کلا عطای این موضوع را به لقایش بخشیده‌اند و از دریافت شهریه منصرف گردیده‌اند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما دوستان ویکی گرامی را بیش‌تر در جریان این کشورها قرار دهیم.

اتریش

اگر دانشجویی از کشورهای اروپایی باید مبلغ پرداختی شما برای شهریه در دانشگاههای کشور اتریش صفر می‌باشد. با این حال این مبلغ برای دانشجویان کشورهای خارج از قاره اروپا به مبلغ ۷۲۶/۷۲ یورو ( حدودو ۷۸۰ دلار) در هر ترم می‌رسد. علاوه بر این مبلغی در حدود ۱۷/۵ یورو (حدودا ۱۹ دلار) در هر ترم صرف عضویت در انجمن دانشجویی می‌شود که پرداخت این مبلغ برای دانشجویان الزامی است.
 

فرانسه

اگر چه فرانسه ممکن است همانند آلمان برای تحصیلات تکمیلی مناسب و خوب به نظر نرسد اما شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی و خارجی کاملا شگفت زده خواهید شد که بدانید تحصیل در این کشور به صورت رایگان و یا خیلی ارزان میسر است. مبلغی که دانشگاههای دولتی در این کشور به عنوان شهریه از دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس در مقطع کارشناسی اخذ می‌کنند مبلغی در حدود ۱۷۰ یورو (حدود ۲۲۰ دلار) می‌باشد. با این حال این کشور اخیرا اعلام کرده است کرده است که از سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ از دانشجویان کشورهای غیراروپایی شهریه دریافت خواهد کرد. مبلغی که اعلام شده شده در حدود ۲۷۷۰ یورو (حدوا ۳۱۰۰ دلار) در هر سال برای مقطع کارشناسی است. خوشبختانه دولت فرانسه با اعمال تمهیداتی تعداد بورسیه‌های موجود برای دانشجویان خارجی را ۳ برابر کرده است به طوری که تعداد آنها از ۷۰۰۰ مورد به ۲۱۰۰۰ مورد افزایش یافته است.

البته ذکر این نکته قابل توجه هست که این مبلغ برای رشته‌های مختلف ممکن است کمی افزایش یابد که به عنوان مثال این افزایش در رشته‌هایی مانند پزشکی یا مهندسی دیده می‌شود اما جای امیدواری است که افزایش خیلی چشمگیر نیست. نکته دیگر این که روز به روز به تعداد رشته‌هایی که تحصیل در آنها رایگان است به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی در کشور فرانسه اضافه می‌شود. با توجه به این که هزینه زندگی به صورت متوسط در کشور فرانسه آنقدرها گران نیست (تقریبا سالانه ۹۶۰۰ یورور یا ۱۰۸۰۰ دلار) می‌توان به تحصیلی در این کشور امیدوار بود.
 

آلمان

آلمان یکی از معروف‌ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است. به استثنای چند کالج و دانشگاه خصوصی شما می‌توانید فارغ از ملیت و کشور فعلی خود به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه در این کشور به تحصیل بپردازید. معمولا مبلغ اندکی بابت هزینه امور اداری ترم از شما دریافت می‌شود که البته با کمک آن می‌توانید بلیط حمل و نقل عمومی تخفیف‌دار بگیرید!
آلمان کشوری است که میل به ادامه تحصیل در این کشور توسط دانشجویان خارجی روز به روز در حال افزایش است. اما حقیقت روشن موجود در اینجا این موضوع است که دانشگاههای دولتی آلمان در مقطع کارشناسی هیچ گونه شهریه‌ای را از دانشجویان مطالبه نمی‌کنند. با این حال تمامی دانشجویان (داخلی و خارجی) ملزم به پرداخت مبلغی بسیار جزیی معادل ۱۵۰-۲۵۰ یورو (حدودا ۱۷۰-۲۸۰ دلار) برای هزینه ثبت نام می‌باشند.

تنها ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان یک استثنا است که گرفتن شهریه را مجددا از سال ۲۰۱۷ در دستور کار خود قرار داده است. دانشجویان این ایالت بایستی مبلغی برابر با ۱۵۰۰ یورو (حدودا ۱۷۰۰ دلار) را برای هر ترم یا ۳۰۰۰ یورو در سال بپردازند. با این حال دانشجویان دکتری و پناهجویان مستلزم این قانون نمی‌باشند و برای آنها مبلغ شهریه تا حدود ۶۵۰ یورو (حدودا ۷۳۰ دلار) در هر ترم یا ۱۳۰۰ یورو در هر سال کاهش می‌یابد.

اگر بتوانید در آلمان دانشگاهی پیدا کنید که ادامه تحصیل رایگان برایتان مهیا شود بایستی برای هزینه زندگی خود نیز فکری کنید. هزینه زندگی در کشور آلمان به صورت متوسط برابر با ۹۶۰۰ یورو (حدودا ۱۰،۸۰۰ دلار) در سال می‌باشد.
 

نروژ

تحصیل در نروژ برای دانشجویان کشورهای سراسر دنیا رایگان است با این حال همانند کشور آلمان در این کشور نیز پرداختن هزینه‌ای جزیی برای ثبت نام هر ترم که حدود ۶۰۰-۳۰۰ کرون نروژ (حدودا ۷۰-۳۵ دلار) می‌باشد، ضروری است. اغلب رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی به زبان نروژی می‌باشد در نتیجه عملا برای شرکت در این دوره‌ها نیاز به فراگیری زبان نروژی هستید. در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) دوره‌های برگزار شده به زبان انگلیسی فراوانی بیش‌تری دارند و همچنان ادامه تحصیل رایگان است.
 

ایسلند

در کشور ایسلند هیچ گونه شهریه‌ای از شما برای شرکت در ۴ دانشگاه دولتی این کشور اخذ نمی‌شود. با این حال تنها مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام از شما دریافت می‌شود که معادل ۷۵۰۰۰ کرون ایسلند (حدودا ۶۰۰ دلار) در سال می‌باشد.
 

دانمارک، سوئد و فنلاند

دوره‌های تحصیلی این کشورها در مقطع کارشناسی برای دانشجویان اروپایی رایگان می‌باشد با این حال دوره‌های دکتری در این کشورها غالبا به صورت بورسیه تحصیلی کامل (Full Fund) ارایه می‌شوند به طوری عملا شما هم می‌توانید تحصیل کنید و کسب درآمد نمایید. هزینه شهریه برای دانشجویان بین المللی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشورها متفاوت است. در دانمارک مبلغ شهریه در گستره‌ای در حدود ۴۵،۰۰۰ تا ۱۲۰،۰۰۰ کرون دانمارک (حدودا ۱۸،۱۰۰-۶۸۰۰ دلار) در سال قرار دارد در حالی که برای سوئد این مبلغ کاهش می‌یابد و به حدود ۸۰،۰۰۰ تا ۱۴۰،۰۰۰ کرون سوئد (حدودا ۱۴،۹۰۰-۸۵۰۰ دلار) می‌رسد. در کشور فنلاند مبلغ حداقل شهریه در حدود ۱۵۰۰ یورو (‍حدودا ۱۷۰۰ دلار) در سال می‌باشد با این حال اغلب دانشجویان مبغلی در حدود ۴۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ یورو (حدودا ۲۲،۵۰۰-۴۵۰۰ دلار) در سال می‌پردازند.

➕ بیشتر بخوانید:


شهریه دانشگاه‌ های ایتالیا
هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه ها در آمریکا
شهریه دانشگاه‌ های کانادا برای دانشجویان بین المللی

105 دیدگاه

 • Sakineh
  1396-12-20 19:23:05
  اگر اینطور باشه شهریه رایگان واقعا عالیه...میشه جواب بدین آیا درتمام مقاطع تحصیلی رایگان و اینکه شرایط سنی هم نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • مسعود
   1397-01-15 05:53:06
   سلام این مبالغ برای مقطع کارشناسی می‌باشد. معمولا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی شرایط راحت‌تر است.
 • سعید
  1396-12-21 03:58:20
  سطح دانشجوهایی که پذیرش میگیرن تو دانشگاهاشون چقدره؟؟؟ سطح دانشگاههای خودشون چطور؟؟؟ یه دانشجوی متوسط یا ضعیف برای دکترا میتونه تو فرانسه پذیرش بگیره
  • مسعود
   1397-03-21 23:58:12
   سلام ضعیف و متوسط عباراتی نسبی هستند. شما بهتر است اول دانشگاه مد نظرتان را بیابید و سپس شرایط اعلام شده توسط آنها را مطالعه نمایید کمبودها را اگر می‌توانید جبران کنید و برای پذیرش اقدام کنید. با داشتن شرایط اعلام شده و کمی شانس چرا که نه؟ حتما پذیرش می‌گیرید.
 • سطح دانشجوها بالاست و همچنین سطح خود دانشگاه ها اگه رزومه خوبی داشته باشید می تونید پذریرش بگیرید از این جا می تونید رنکینگ دانشگاه های مختلف رو نگاه کنید https://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2018
 • راضیه
  1397-01-03 13:57:18
  معدل ۱۵رشته فیزیک گرایش هسته ایی ازدانشگاه اصفهان بنظرشما میتونه برای پذیرش اقدام کنه یا معدل پایینی هست؟
  • مسعود
   1397-01-11 19:18:12
   سلام معمولا معدل بالای ۳ از ۴ یا همان ۱۵ از ۲۰ را قبول می‌نمایند. با این حال به خاطر رقابتی شدن روز به روز دریافت پذیرش هر چه معدل بالاتر پوئن مثبت تری دریفات می‌کنید. با این حال در نظر گرفتن کشور و سطح دانشگاه و البته حمایت استاد هدف نیز بسیار موثر است.
 • رها
  1397-01-13 14:51:37
  من ٢٣سالمه و ليسانس تربيت بدني دارم واسه ادامه دادن رشته خودم در مقطع كارشناسي براي مجارستان ميتونم اقدام كنم؟! دارند رشته تربيت بدني رو؟!
  • مسعود
   1397-01-15 05:51:26
   سلام اگر بتوانید پذیرش بگیرید موردی نداره. کشور مجارستان جزء کشورهای ارزان قیمت برای ادامه تحصیل محسوب می‌گردد.
 • سمانه
  1397-01-16 16:12:37
  باسلام دانشجوی ارشدترم اخراموزش زبان هستم برای دکتری دررشته زبان کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید
  • مسعود
   1397-01-20 15:13:16
   با سلام بهترین راه برای یافتن استاد راهنمای مناسب جستجوی اساتید همکارد زمینه تخصیی خودتان از طریق مقالات چاپ شده آنها است. برای این کار نیز می‌توانید از موتورهای جستجوی اسکُپس یا وب او ساینس استفاده کنید و با محدود کردن کشور می‌توانید به راحتی به اساتید این کشورها دست بیابید.
 • محمود
  1397-01-29 04:30:33
  سلام. این دانشگاه هایی که شهریه نمیگیرند، مثل ایران امکانات خوابگاه و غذا رایگان یا با هزینه کم هم میدهند؟ بعد، هزینه های زندگی را میتوان با کار دانشجویی برای دوره ارشد که کلاس های دانشجو کم است تامین کرد.
  • مسعود
   1397-02-02 00:00:26
   سلام هزینه شهریه این دانشگاهها رایگان است. با این حال هر کشور و هر دانشگاه قواعد خود را دارد. بعضی از کشورها هزینه اسکان و زندگی را در همان مبلغ شهریه محاسبه می‌کنند اما برخی آن را جدا محسوب می‌کنند. این موارد را بایستی در دانشگاه مربوطه چک بفرمایید. در مورد کار هم بله می‌توان کار کرد اما از آنجایی که ویزای صادره برای شما دانشجویی می‌باشد میزان ساعات کاریتان محدود است. به عنوان مثال در برخی از کشورها سقف آن بین ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته است.
 • یوسف
  1397-02-12 15:14:26
  سلام من معدلم 14.88 بود در رشته کارشناسی حقوق تافل 95 دارم و به اضافه یک مقاله isi و چند مقاله ثبت شده داخلی. البته میخام gre رو هم امتحان کنم برا پوشش معدلم، ایا بنظرتون شانسی دارم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین تشکر
  • مسعود
   1397-03-21 23:48:42
   سلام کلا نمی‌توان در مورد شرایط یک فرد دقیقا نظر داد چون عوامل مختلفی موثر است از رزومه خود فرد که خود شامل بندهای مختلفی است تا شرایط استاد، دانشگاه و کشور هدف. کلا بعضی مواقع شانس هم دخالت زیادی در گرفتن پذیرش دارد. با این حال پیشنهاد بنده اسن است که اول بر سر رفتن و ماندن به نتیجه برسید اگر این موضوع برایتان حل گردید نا امید نشوید و تلاش کنید. موارد مناسب آسان به دست نمیآید.
 • واحد
  1397-02-12 20:39:28
  سلام. برای پوست دکتری هم میشود در کشورهای اروپایی پذیرش گرفت؟! تازه مدرک دکتری آموزش زبان انگلیسی گرفته ام. با تشکر از سایت مفیدتان.
  • مسعود
   1397-03-21 23:50:29
   سلام بله. چرا که نه! موسسات و ارگانهای دولتی و غیردولتی مختلفی به خصوص در اروپا (مانند دآآد و هامبولت آلمان و یا موسسه ماری کوری) هزینه تامین تحقیقات داوطلبان پست داک را فراهم می‌کنند. مطالب زیادی در این زمینه در سایت وجود دارد.
 • سجاد خرمی زاده
  1397-02-13 10:37:58
  سلام دانشجو میکروبیولوژی دانشگاه آزاد هستم و با معدل بالای 19اطلاعاتی درباره تحصیل رایگان در یکی از دانشگاههای معتبر دنیا به صورت بورسيه رایگان نیاز دارم اگر امکان دارد راهنمایی کنید با کمال تشکر
  • مسعود
   1397-03-21 23:51:21
   سلام نمره زبان، مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاههای مختلف، مبالغ شهریه آنها و سایر موارد در مطالب مختلفی در سایت قرار داده شده است. به بخش مهاجرت و بورسنامه سر بزنید و مطالب را مطالعه نمایید.
 • کوثر حسینی
  1397-02-14 19:38:25
  سلام.من نوزده سالمه و رشته ی تجربی خوندم.همه معدلای دبیرستانم بالای نوزده هست.ایا امکانش هست که فرانسه یا المان به من بورسیه بده؟ و اینکه اگر ب هرکدوم از این دو کشور پناهنده بشم اجازه ی تحصیل رو به من میدن برای دندون پزشکی؟ البته اگر ازمون ورودی دانشگاه رو قبول بشم
 • سمانه
  1397-02-20 19:42:28
  سلام.من دانشجوی کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی هستم...با معدل ۱۹.سوالم اینه که ایا میتونم از کشور های اروپایی انگلیسی زبان (مخصوصا خود انگلستان) بورسیه ی تحصیلی بگیرم جوری ک هزینه ی اقامتم قابل پرداخت باشه؟یا فقط برای رشته های پزشکی و مهندسی امکان بورسیه هست؟
  • مسعود
   1397-03-21 23:52:25
   سلام تقریبا برای تمامی رشته‌ها امکان گرفتن پذیرش وجود دارد. در اروپا نیز به علت طیف وسیع کشورها این امکان خیلی راحت‌تر است. کافی است در دانشگاهها و سازمانهای مجری فاند و گرانت جستجو نمایید.
 • Star
  1397-02-22 04:35:33
  سلام.من دانشجوی ارشد راه آهن با معدل 15 هستم.ولی مجازی خوندم ارشدم رو.مقالات ثبت شده زیادی دارم.بنظرتون آیا پذیرش میکنن با مدرک مجازی یا خیر؟؟
  • مسعود
   1397-03-21 23:53:16
   با سلام در این زمینه اطلاعاتی ندارم. اما مهم‌ترین موضوع در زمینه مدرک برای آنها این است که مدرک شما رسمی و تایید شده از طرف وزارت علوم و یا بهداشت باشد.
 • فاطمه
  1397-02-22 18:06:25
  سلام. برای پذیرش گرفتن در مقطع کارشناسی شرایط سنی وجود داره؟
  • مسعود
   1397-03-21 23:54:41
   سلام معمولا شرط سنی وجود ندارد اما برخی دانشگاهها این مورد را اعمال می‌کنند و حداقل سن اعلام شده توسط آنها نیز با یکدیگر فرق دارد. این که آیا دانشگاهی محدودیت سنی دارد یا خیر را در اطلاعیه خود دانشگاه مربوطه در مورد مقطع مورد نظر می‌توانید مطاحظه نمایید. بخش بورسنامه هم برای این موضوع مفید است.
 • fatemeh mohammadi
  1397-02-22 18:07:38
  سلام. برای پذیرش در مقطع کارشناسی شرایط سنی وجود داره؟
  • مسعود
   1397-03-22 00:18:17
   سلام برخی از دانشگاهها در زمان اعلام بورسیه و یا فرخوان پذیرش معمولا سقف سنی اعلام می‌کنند ولی غالبا این مقدار را اعلام نمی‌کنند و آن را به صروت ضمنی در نظر میٰ‌گیرند. به این معنی که هر چه سنتان بالاتر شانستان در گرفتن پذیرش کمتر!
 • محمدرضا
  1397-02-23 20:58:50
  من 39 ساله ام می تونم برای مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در کدام کشورها شرکت کنم وایا پذیرش شرط سنی دارد یانه
  • مسعود
   1397-03-22 00:19:04
   سلام با توجه به سنتون شانستون برای گرفتن دکتری بیشتر از ارشد است. با این حال باز هم قطعی نیست و باید رزومه و شرایط استاد و دانشگاه مربوطه را سنجید.
 • کیمیا
  1397-03-12 01:39:20
  سلام وقتتون بخیر من لیسانس نرم افزار هستم با معدل ۱۷ از داشگاه غیرانتفاعی آیا من میتونم برای کارشناسی ارشد رشته it پذیرش بگیرم؟
  • مسعود
   1397-03-21 23:55:27
   سلام چرا که نه! این که بتوانید پذیرش بگیرید یک موضوع بالقوه محسوب می‌شود اما اخذ آن تنها به پشتکار، تلاش و البته رزومه خودتان بستگی دارد.
 • ناشناس
  1397-03-23 11:28:56
  سلام روز خوش آیا شما خودتون هم پذیرش با فاند میگیرید؟ با تشکر
  • مسعود
   1397-04-09 17:03:48
   سلام فعلا چنین برنامه‌ای نداریم.
 • نوید
  1397-03-24 23:14:01
  سلام‌من ۲۸سالمه.معدل پیش ۱۶.۵ معدل دیپلم ۱۸.۶۰ لیسانص صنایع دارم.ولی میخوام رشته پزشکی بخونم .کدام کشور ها میتونم اقدام کنم.؟شدنیست؟ با کار دانشجویی که هفتهوای ۲۰ ساعت هست میشه از پس مخارج بر اومد؟
 • نوید
  1397-03-24 23:16:36
  سلام‌من ۲۸وسالمه.لیسانص صنایع دارم.مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه آسانسور دارم.معدل دیپلمم ۱۸.۶۰ .میخواستم ببینم برای رشته پزشکی(دندانپزشکی) برای کدام کشور ها میتونم اقدام کنم.با کار دانشجویی و کمی مراعات در خرج میشه از پس مخارج زندگی بر اومد؟
  • مسعود
   1397-03-31 21:49:10
   سلام نوید جان ما فقط بورسیه و موقعیت را معرفی می‌کنیم چون شرایط هر کشور و هر دانشگاه متفاوت می‌باشد. بعضی دانشگاهها محدودیت سنی برای مقاطع تحصیلی قایل هستند که مخصوصا برای شما که کمی از سن مرسوم برای مقطع کارشناسی فاصله دارید ممکن است دردسر ساز گردد. با این حال نشدنی نیست. این که آیا شرایط شما برای اخذ اونها مناسب هست یا نه را خودتون باید برید و شرایط اونها را مطالعه بفرمایید و ببینید کف حداقلهای لازم را دارید یا خیر. تمامی آدرسها و موقعیتهای مناسب در سایت قرار گرفته‌ یا خواهند گرفت. بخشهای مربوط به بورسیه‌ها را مطالعه بفرمایید. موفق باشید.
 • مهسا
  1397-04-09 03:12:43
  سلام وقتتون بخیر من لیسانس معماری دارم وارشد عمران مدیریت ساخت خوندم با معدل بالای ۱۵ ایا میتونم دکترا پذیرش بشم در یک دانشگاه ارزون؟ منظور از رزومه این چیه؟ ممنون میشم وقت بذارید
  • مسعود
   1397-04-09 17:09:16
   سلام ببینید مهساجان گرفتن پذیرش نیازمند گذاشتن وقت جستجو و یافتن استاد مناسب است که این موضوع هم با سیل درخواستای زیاد روز به روز به نظر سخت‌تر می‌آید. این که آیا شما شانس پذیرش دارید یا خیر یک موضوع نسبی است. ملاک مطلقی وجود ندارد که بگوییم اگر آن را دارید حتما پذیرش می‌گیرید. تنها باید استاد مورد نظر با شرایط شما موافق باشد و چنانچه خودش فاند نداشته باشد و شما مجبور به گرفتن از فاند از دولت و یا سازمانی باشید آنجا نیز باید با شرایط شما موافق باشد. منظور از رزومه یعنی اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی و پژوهشی شما است. مورد دیگه این که اگر خودتان خواسته باشید با هزینه خودتون (در همان دانشگاههای ارزون) ادامه تحصیل بدید و به دنبال این که حتما استاد مورد نظر فاند دارد یا نه نباشید شانس شما برای گرفتن پذیرش بسیار افزایش می‌یابد چرا که اغلب تقاضاهای پذیرش ارسالی به دانشگاههای بین المللی به منظور اخذ فاند و کمک هزینه تحصیلی است. در مورد معدل هم که هر چه بالاتر بهتر ولی به صورت یک تقریبا مناسب معمولا معدل بالای ۳/۴ یا همان ۱۵ از ۲۰ کفایت می‌کند.
 • علیرضا قاسمی
  1397-04-24 22:26:38
  باسلام و خسته نباشید من ۱۵ سالمه و با معدل ۱۹.۹۳ در رشته تجربی قبول شدم . دوست دارم در کشور های خارجی با حداقل هزینه و یا رایگان ادامه تحصیل کنم و شما میدونید که قبل از ۱۶ سالگی پول وثیقه برای سربازی نمی گیرند . و میخواهم تا سال بعد کاری کنم . شما چه کشور هایی را پیشنهاد میکنی؟
  • مسعود
   1397-04-29 17:17:17
   سلام علیرضا جان ما فعلا برنامه‌ای برای دادن مشاوره یا انجام امور پذیرش در نظر نداریم. با این حال انتخاب کشور کاملا یک موضوعی اسست که با شرایط هر فرد متفاوت است. با توجه به سن شما تحصیل شما در کشورهای غیرانگلیسی زبان مستلزم دانستن زبان آن کشور است چرا که غالب این کشورها معمولا در مقاطع پایین به زبان بومی خود دوره‌های تحصیلی را برگزار می‌کنند. با این حال ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در این کشورها غیرممکن نیست اما در سن شما یافتن آن ها نیازمند کمی جستجوی دقیق می‌باشد. موفق باشید
  • سمانه بانی
   1397-05-01 15:34:16
   سلام کشور آلمان در حال حاضر برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی پذیرش رایگان می دهد اما قاعدتا هزینه های اقامت و سایر مخارج زندگی بر عهده خودتان خواهد بود که این هزینه ها بسته به شهری که برای اقامت انتخاب می کنید از 900 تا 2000 یورو متفاوت است.
 • سمیه
  1397-04-28 15:42:32
  سلام،من لیسانس مدیریت گردشگری دارم،معدلم هم بالای 16هست،به نظرتون شرایط تحصیل در مقطع ارشد به صورت رایگان رو دارم و اینکه کدوم کشور برام مناسب تر هست و میتونم هم تحصیل و هم کار کنم؟
  • مسعود
   1397-04-29 17:19:21
   سلام سمیه جان معدل فقط یک جنبه مهم در اخذ پذیرش است. برای اخذ پذیرش بایستی ملاکهای مورد نظر دانشگاه مبدا را تامین نماید مانند داشتن رزومه خوب و در صورت نیاز مدرک زبان خارجی مورد نظر دانشگاه مبدا. با این حال ابتدا باید دانشگاه را بیابید و شرایط را ببینید تا بتوان دقیق‌تر نظر داد. ویزای تحصیلی امکان کار را به شما می‌دهد اما مقدار ساعت کاری محدود است مثلا در آلمان حداکثر هفته‌ای ۲۰ ساعت است.
 • مژده
  1397-05-08 04:19:04
  من و پسر شانزده ساله ام برای مهاجرت و تحصیل می خواهیم‌ اقدام کنیم لطفا راهنمایی کنید با تشکر
  • سمانه بانی
   1397-05-09 15:10:55
   سلام مژده عزیز ممنون از همراهی شما ما باید اطلاعات دقیقتری از شما داشته باشیم تا بتونیم راهنمایی کاملی داشته باشیم. اطلاعاتی از قبیل سن، تحصیلات، وضعیت تاهل، سابقه کار، رزومه تحصیلی و کاری، رشته ای رو که قصد ادامه تحصیل دارید، آیا کشور خاصی مدنظرتون هست؟
 • زینت فرامرزی
  1397-05-10 16:39:19
  سلام دخترمن الان یازدهم تجربی هست سال گذشته با معدل18.89قبول شده اگه بخوام برا ادامه تحصیل بعد از دیپلم به فرانسه بفرسمش با حداقل هزینه یا اگه بشه رایگان یا اینکه بخوام بورس بشه نیاز به داشتن تافل داره ؟ایا میتونم اقدام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
  • سمانه بانی
   1397-05-12 15:23:34
   سلام زینب عزیز توصیه ما به شما اینه که اول دانشگاه مورد نظر رو با توجه به رنکینگ و سایر شرایط انتخاب کنید و بعد مرحله به مرحله در مورد شرایط تحصیل اطلاعات کسب کنید. معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی در تمام کشورها به زبان خود اون کشور هست و در مقاطع تحصیلات تکمیلی تدریس به زبان انگلیسی خواهد بود که قاعدتا برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش باید مدرک زبان انگلیسی ارائه بشه. در مورد رشته های زمینه پزشکی هم بسته به دانشگاه شرایط فرق داره اما باز هم معمولا تسلط به زبان اصلی خود کشور مقصد ضروری است. در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. ممنون از اعتماد شما
 • Elnaz
  1397-05-10 19:35:35
  سلام وخسته نباشيد. ببخشيد من رشته رياضيات دانشگاه شيراز درس ميخونم. معدلمم در حدود 15هست. براي مهاجرت تحصيلي چه كشوري براي من مناسبه؟! ايا ميتونم اونجا يه رشته ديگه بخونم؟! در ضمن مقاله يا فعاليت ديگه اي نداشتم. بايد دوره ليسانسم رو تكميل كنم اينجا يا ميتونم از همين حالا اقدام كنم براي مهاجرت؟!
  • سمانه بانی
   1397-05-12 15:30:39
   سلام الناز جان با توجه به شرایط و اهدافی که دارید باید ابتدا مشخص بشه قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با توجه به رشته کارشناسی فعلی رو دارید یا انتخاب رشته جدید و تحصیل از مقطع کارشناسی در یک کشور دیگه. برای تحصیل در مقاطع تکمیلی داشتن معدل و رزومه قوی مسلما ضروری است. توصیه ما اینه که اول هدف گذاری تون رو مشخص کنید و بعد با هم در مورد کشور مناسب برای مهاجرت صحبت خواهیم کرد. ممنون که ما رو دنبال می کنید.
 • Elnaz
  1397-05-17 03:20:20
  ممنون از پاسخگويي شما. ترجيح من بر اينه كه يه رشته ديگه مثل دندان پزشكي رو براي كارشناسي شروع كنم. ممنون ميشم در اين مورد من رو راهنمايي كنيد.
  • سمانه بانی
   1397-05-18 00:29:23
   سلام توصیه ما تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان هست که بسیار کم هزینه و در مواردی حتی رایگان است. البته بسته به محل و سبک زندگیتون باید هزینه اقامت و زندگی رو داشته باشید.
 • Fatemeh
  1397-06-02 19:44:53
  سلام من ۱۹ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۷/۳۰ دارم میخواستم برای نروژ در مقطع کارشناسی اقدام کنم ولی شنیدم که برای پذیرش ۱ سال تحصیلات دانشگاهی میخوان ولی من کلا تصمیم دارم تحصیلات دانشگاهی رو اونطرف شروع کنم. ممکنه منو راهنمایی کنید؟
  • سمانه بانی
   1397-06-03 08:34:08
   سلام فاطمه جان بله درست شنیدید شما باید بعد از اتمام دوره متوسطه حتما در آزمونهای ورودی دانشگاه در ایران شرکت کنید و قبول بشید و بعد از اون برای ادامه تحصیل در همون رشته یا رشته ای در همون فیلد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ اقدام کنید. البته موضوع زبان نروژی هم مطرح میشه که باید دوره یکساله ای رو در کشور نروژ بگذرونید و به زبان نروژی مسلط بشید چون تحصیل در اکثر دانشگاهها در مقطع کارشناسی به زبان نروژی است.
 • alireza
  1397-06-04 20:15:42
  سلام.اگه کسی دیپلم‌ تجربی یا ریاضی نداشته باشه میتونه با دیپلم فنی اونجا تحصیل کرد یا فقط باید دیپلم دبیرستان داشته باشه؟
  • سمانه بانی
   1397-06-05 06:50:43
   سلام علیرضای عزیز معمولا داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا بعبارتی گذروندن 4 سال متوسطه برای ادامه تحصیل ضروری است اما با توجه به اینکه به کشور یا رشته خاصی اشاره نکردید، در صورت داشتن اطلاعات کاملتر بهتر می تونیم راهنماییتون کنیم. موفق باشید
 • نگین
  1397-06-06 09:44:01
  با سلام و خسته نباشید.من ۳۱ ساله هستم دارای مدرک کارشناسی رشته مشاوره.معدل لیسانسم ۱۶.۵۰ هست. چه کشوری برای ادامه تحصیل در رشته خودم را پیشنهاد میدهید؟ممنون از شما.
  • سمانه بانی
   1397-06-06 18:11:07
   سلام نگین جان ممنون از اعتماد شما برای ارشد چه گرایشی مدنظرتون هست؟
 • zohreh
  1397-06-13 13:34:28
  با سلام میخواستم بدونم کدوم یک از دانشگاه های استرالیا دارای رشته ژنتیک مولکولی و ژنتیک پزشکی هستند. با تشکر
  • مسعود
   1397-06-17 07:47:00
   سلام کافی است نام هر دانشگاهی که مد نظرتان است را به همراه عنوان رشته گوگل کنید.اگر دپارتمان یا دانشکده مورد نظر در دانشگاه مقصد وجود داشته باشد در نتایج ملاحظه می‌نمایید.
 • zohreh
  1397-06-13 13:36:34
  با سلام آیا اطلاعی از اینکه کدوم یک از دانشگاه های استرالیا دارای رشته ژنتیک مولکولی و ژنتیک پزشکی در مقطع دکتری هستند دارید؟ با تشکر فراوان
 • سوده
  1397-06-14 21:41:12
  سلام من دانشجوی صنعت هواپیمایی هستم، برای گرفتن بورسیه آلمان در مقطع کارشناسی یا حتی ارشد چه شرایطی نیاز هست؟! سابقه پژوهشی رباتیک دارم تو مسابقات بین المللی هم بودم
  • مسعود
   1397-06-17 07:48:58
   سلام شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر فرق دارد اما برخی موارد مانند داشتن رزومه قوی عمومی هستند. ملاک مشخصی وجود ندارد هر چه رزومه شما قوی‌تر شانس پذیرش بیشتر. معمولا داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی و یک مقاله ISI و حداقل معدل ۱۵-۱۶ به شما شانس خوبی می‌دهد.
 • مهدی
  1397-06-19 18:38:41
  سلام من ‌و همسرم با ۲۸سال سن هردو فارغ التحصیل دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی هستیم معدل هردو حدودا ۱۵.۸ هست و مدرک زبان نداریم مقاله در دست چاپ isi هم داریم از لحاظ مالی در تنگنا هستیم برای مهاجرت تحصیلی کدام کشوررا توصیه می کنید؟
  • سمانه بانی
   1397-06-21 07:00:52
   سلام مهدی جان برای مهاجرت تحصیلی به هر کشوری حداقل شرط لازم داشتن مدرک زبان هست که خوشبختانه برای مقطع دکتری مدرک زبان انگلیسی آیلتس مناسبه. در مرحله بعد داشتن رزومه قوی اهمیت داره. با توجه به اینکه در مورد رشته ای که خوندید اطلاعاتی ندادید باید بطور کلی بگم اصولا اگر از هر کشوری موفق به اخذ پذیرش تحصیلی بشید می تونید در دوران دانشجویی کار کنید و تا حدی هزینه هاتون رو پوشش بدید.
 • مهدی
  1397-06-21 19:15:50
  مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک خوندیم کشوری مثل اتریش هم از ما مدرک زبان میخواد؟ یا میشه بدون مدرک زبان انگلیسی رفت و اونجا آلمانی یاد‌ گرفت؟
  • سمانه بانی
   1397-06-22 08:02:23
   سلام مهدی جان سوالتون کمی نامفهوم مطرح شده، اگر برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی قصد مهاجرت به اتریش رو دارید باید مدرک زبان رو حتما ارائه بدید که مدرک زبان انگلیسی آیلتس کفایت میکنه و الزامی به ارائه مدرک آلمانی در مقطع تحصیلات تکمیلی نیست و فقط برای اینکه شانس بیشتری برای پیدا کردن کار داشته باشید باید به مدرک آلمانی هم تسلط پیدا کنید.
 • saba
  1397-06-23 20:17:43
  کدام کشور ها بعد از تحصیل اقامت داعم راحت تر میدهند
  • سمانه بانی
   1397-06-24 08:14:33
   سلام صبا جان اخذ اقامت دائم شرایط خاص خودش رو داره و شما نمی تونید بواسطه تحصیل در یک کشور اقامت دائم اون کشور رو دریافت کنید. اگر بتونید بعد از تحصیل کار پیدا کنید با داشتن مجوز و ویزای کار و در صورت رعایت شرایط می تونید اقامت دائم رو بدست بیارید.
 • کیمیا
  1397-06-26 19:12:48
  سلام وقت تون به خیر .من خودم ۴۶ سالمه و کارمندم با سابقه ۲۴ سال و فوق لیسانس مهندس محیط زیست و همسرم فوق لیسانس عمران با دو پسر ۱۸ و ۱۶ ساله . پسر بزرگم پشت کنکور. چی جوری و به چ عنوان می شه به یک کشور اروپایی مهاجرت کرد؟؟؟
  • سمانه بانی
   1397-06-28 07:37:10
   سلام کیمیا جان روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی بدین قرار است: مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری یا خانوادگی که هر کدوم شرایط خاص خودشون رو دارن. توصیه می کنم به صفحه راهنمای مهاجرت در همین سایت مراجعه و اطلاعات کلی در مورد برخی از کشورها بدست بیارید. اگر بعد از مطالعه قوانین،‌سوالی بود در خدمتتون هستیم.
  • سمانه بانی
   1397-07-03 07:51:51
   سلام کیمیا جان روش های کلی مهاجرت در چهار گروه قرار می گیرن: خانوادگی،‌ تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، که هر کدوم شرایط خودشون رو دارن. شما باید ببینید شرایط برای کدوم روش رو دارید. اگر سوالی بود در خدمت هستیم.
 • سعید
  1397-06-31 20:08:22
  من ۳۲ سالمه و معدل ۱۳/۳۰ رشته عمران از دانشگاه آزاد دارم کدام کشور راحت تر دانشجو با این معدل قبول می کنند
  • سمانه بانی
   1397-07-03 07:48:21
   سلام سعید عزیز متاسفانه معمولا داشتن حداقل معدل 15 ضروری است.
 • سحر
  1397-07-02 11:35:19
  سلام و روزبخیر بنده لیسانس مهندسی کشاورزی و در حال حاضر دانشجوی ارشد MBA شاخه منابع انسانی هستم. حدود 12 سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی دارم. در خصوص اخذ پذیرش دکترا در دانشگاههای کدام کشور ها میتوانم اقدام کنم که یا رایگان باشن یا هزینه کمی داشته باشن. نمره آیلتس چند میخوان و آیا مقاله ISI داشتن لازمه یا خیر؟ ترجیحم به لحاظ زمانبندی زمانی کشورهای انگکلیسی زبان است. لیکن اگر سایر کشور ها هم بود آیا لازم است مدرک زبان آن کشور را داشته باشم یا خیر؟
 • فاطمه
  1397-07-02 16:52:23
  سلام. من لیسانس نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۷.۵ دارم و مدارک شبکه را دارم آیا شانسی برای پذیرش در یک دانشگاه رایگان در کشور المان را دارم؟ اگه این شانس را دارم باید از کجا شروع کنم برای پذیرش دانشگاه. ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاسگزارم
  • سمانه بانی
   1397-07-03 07:37:59
   سلام فاطمه جان باید سرچ کنید ببینید رشته ای که برای کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل رو در اون دارید در کدوم دانشگاه های آلمان ارائه میشه و بعد از اون شرایطش رو بررسی کنید. اینکه شانس شما در چه حد هست همه بستگی به رزومه شما بعلاوه مدرک زبان و بعد از اون شرایط دانشگاه مورد نظر در آلمان داره که بعد از بررسی هاتون مشخص خواهد شد.در ضمن این نکته رو بخاطر داشته باشید که حتی اگر تحصیلتون رایگان باشه هزینه زندگی رو باید بپردازید. موفق باشید
 • محسن
  1397-07-06 06:29:50
  سلام من 35سالمه دارای دو مدرک فوق دیپلم تربیت معلم و کارشناسی ارشد زیست شناسی با معدل 16/80از دانشگاه تربیت مدرس تهران. یک مقاله علمی پژوهشی و یک کنفرانس داخل دارم. در ضمن پانزده سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی و دبیرستان دارم در حال جاضر برای ایلتس و greاماده میشم . ایا شانس پذیرش همراه با فاند از دانشگاههای کانادا آمریکا اروپا یا اسرالیا را دارم؟لطفا پاسختان راایمیل کنید با تشکر فراوان
  • سمانه بانی
   1397-07-08 07:25:47
   سلام محسن جان همونطور که مطلع هستید برای دریافت فاند دو موضوع اصلی مطرح هست:‌ اعلام فاند مربوط به رشته شما در دانشگاهی در زمانی که قصد اقدام دارید و رزومه قوی. در صورتی که برای سال 2019 قصد اقدام دارید باید لیست کشورها و دانشگاههای مورد نظرتون رو تهیه و بررسی کنید.
 • محبوبه
  1397-07-15 17:04:45
  سلام وقتتون بخیر من 41 سالمه و مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد با تجربه 14 سال کار دارم آیا دانشگاههای هلند یا اتریش با توجه به سن پذیرش میتونم داشته باشم یا نه ؟ و پیشنهاد شما چطور ؟ بسیار بسیار سپاس
  • سمانه بانی
   1397-07-17 06:47:54
   سلام محبوبه جان با شرایط سنی شما متاسفانه امکانش نیست. بهتره اگر شرایط سایر روش های مهاجرتی رو دارید از اون طریق اقدام کنید.
 • امیر
  1397-07-22 06:11:18
  سلام و وقت بخیر.من 32 سالمه یه مدرک کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای از دانشگاه اصفهان دارم و یه مدرک کارشناسی مکانیک از دانشگاه پیام نور دارم و چند سال سابقه کاری و مقاله و ... ، آیا باتوجه به سن و... من امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مکانیک در اروپا و آمریکا و کانادا برایم من وجود دارد ؟
  • سمانه بانی
   1397-07-27 19:47:03
   سلام امیر جان بله این امکان براتون وجود داره. موفق باشید
 • Maria
  1397-08-03 16:29:26
  سلام من 18 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 19 دارم با چه شرایطی میتوانم در آلمان رایگان تحصیل کنم؟
  • سمانه بانی
   1397-08-05 08:28:29
   سلام ماریا جان ببین عزیزم شرایطی که برای پذیرش توی رشته های فیلد پزشکی لازم داری متعدد هستن اما از نظر مالی که پرسیدی باید بگم که نامه تمکن مالی لازمه و در صورتی که پذیرش رایگان هم بگیری (در واقع با پرداخت هزینه کم) باید از پس تامین هزینه های زندگی بربیای.
 • مهسا
  1397-08-04 11:28:23
  سلام من میخواستم بگم که من میخوام به فرانسه برم من دقیقا 17سالمه رشته ام تجربی اگر به دانشگاه فرانسه برم هزینه اش زیاد میشه
  • سمانه بانی
   1397-08-05 08:21:25
   سلام مهسا جان عزیزم هزینه بسته به شرایط هر کسی متفاوت هست. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید با آیدی تلگرام wikiapplyservice@ در ارتباط باشید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
 • فریبا وثوقی
  1397-08-08 16:52:21
  سلام خسته نباشید.. پسرم 18سال و دو ماه داره دیپلم تجربی (معدل حدود 18)و پیش دانشگاهی( معدل حدود 17)قصد تحصیل دندان پزشکی در لهستان را داره شرایط تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در لهستان را میخواستم.. البته دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشه. آیا کورس اصلی دانشگاهای لهستان امتحان ورودی دارد؟ و حدود هزینه سالیانه دانشگاه چقدر هست؟ پذیرش چند نوبت در سال دارند و در چه ماه هایی؟ متشکرم
  • سمانه بانی
   1397-08-11 08:08:36
   سلام فریبا جان شرایط تحصیل دندانپزشکی در لهستان: طول دوره 5 سال، یک دوره یکساله برای ورود به دانشکده رو باید ابتدا بگذرونن، معمولا داشتن مدرک آیلتس الزامی نیست و هزینه سالیانه برای تحصیل حدود 14 هزار یورو است که ممکنه بسته به دانشگاه کمی تغییر کنه و هزینه زندگی هم حدودا 500 یورو در ماه. در مورد سایر سوالاتی که پرسیدید باید اطلاعات دقیق رو بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظرتون از سایت خود دانشگاه کسب کنید. برای اطلاع از لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت هم می تونید به سایت مربوطه مراجعه کنید.
 • ک امیری
  1397-08-11 16:36:32
  سلام من دانشجوی رشته کامپیوتر در دانشگاه تبریز هستم لطفا برا گرفتن بورس تو کشور کانادا ( شهری که راحت تر است) مرا راهنمایی کنید. در جدول بالا هم در مورد دانشگاههای کانادا (تورنتو - ونکور- و ...) ذکر نشده بود .در مورد هزینه های دانشگاه (رایگان یا دارای شهریه) لطفا توضیح دهید.متشکرم
  • سمانه بانی
   1397-08-12 07:22:44
   سلام دوست عزیز در صورتی که تمایل دارید کارشناسان ما در قسمت اپلای شرایط رو براتون بررسی کنن لطفا به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ پیام بدید.
 • سارا
  1397-08-17 15:19:07
  با سلام.من کارشناس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه دولتی و با معدل 16.30و متولد 1368 هستم.تمایل دارم برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی تا 2 یا 3 سال آینده به یک کشور خارجی برم.آیا با توجه به شرایط سنی امکان پذیر هست؟یا باید قیدش رو بزنم و به فکر ارشد در یک کشور دیگه باشم.ممنون میشم پاسخ بدید.?
  • سمانه بانی
   1397-08-18 08:42:31
   سلام سارا جان پاسخ سوالتون رو می تونید از طریق آيدی تلگرامی که پیام دادید، دریافت کنید. موفق باشید
 • خالد
  1397-10-03 05:56:47
  سلام من لیسانس عمران دارم و دارای 9 سال سابقه کار می باشم و 37 سال دارم و متاهل هستم اما بچه ندارم جهت ادامه تحصیل رایگان که هزینه کم داشته باشم کدام کشور و دانشگاه خوب هست. شما کدام کشور و دانشگاه را پیشنهاد می کنید؟ لطفا راهنمایی کامل کنید
  • سمانه بانی
   1397-10-09 09:53:21
   سلام دوست عزیز توصیه من به شما کشوری هست که بعد از فارغ التحصیلی شرایط کاری خوبی هم داشته باشید مانند کانادا، استرالیا و در نهایت آلمان برای بررسی شرایط دقیق دانشگاه ها و کشورهای مختلف متناسب با شرایط شما لطفا به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ پیام بدید.
 • محدثه
  1397-10-24 21:37:37
  سلام و عرض ادب بنده 31 سالمه با مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی و با معدل ۱۶/۹۸ و دارای آیلتس ۶/۵ . قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری رو دارم . بنظر شما ایا امکان اخذ پذیرش و دریافت ویزا رو برای کشورهای اتریش .نروژ .کانادا رو دارم ؟؟و البته ایا رایگان خواهد بود ؟خیلی برام مهمه ...کدوم رو توصیه میکنید
  • سمانه بانی
   1397-10-25 08:23:17
   سلام محدثه جان مسلما از نظر سطح علمی کانادا کشور مناسبتری هست. از نظر هزینه باید بگم که هر روز شرایط تحصیل برای دانشجویان بین المللی سخت تر و امکان تحصیل رایگان حذف میشه. پس باید با توجه به بودجه و توان مالیتون اقدام کنید.
 • وشنک
  1397-10-28 06:15:06
  امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در خارج کشور برای فارغ التحصیل مدرک ارشد از دانشگاه پیام نور تهران وجود دارد؟
  • سمانه بانی
   1397-10-30 10:39:53
   سلام روشنک جان امیدوارم راهنمایی های همکارانم براتون سودمند بوده باشه. موفق باشید
 • گل
  1397-11-11 02:15:32
  سلام روز به خیر ، من دنبال این هستم که یک کشور و دانشگاه خوب برای مهاجرت تحصیلی برای اخذ دکترا در رشته ی هنر به صورت کاملا رایگان پیدا کنم ...۴۲ سالمه مدرک فوق لیسانس از یه دانشگاه غیر انتفاعی شهرستانی با معدل ۱۹ .۷۷ صدم دارم پایان نامه ی بسیار خوبی ارایه دادم ، بیست سال سابقه ی تدریس دارم . مدرک زبان یا مقاله ی ثبت شده ای ندارم ، آیا می تونید منو راهنمایی کنید که راهی برای من وجود داره و اگه هست چه پیشنهاداتی برای من دارید ؟و چه طور می تونم درخواست بدم ؟
  • سمانه بانی
   1397-11-11 08:25:56
   سلام دوست عزیز مهمترین پیش نیاز مدرک زبان هست که حتما باید اقدام کنید. کشور آلمان یا اتریش گزینه مناسبی در زمینه تحصیل هنر هستند. اما در مورد تحصیل کاملا رایگان باید بگم متاسفانه در حال حاضر به هیچ شکل امکان تحصیل کاملا رایگان در هیچ کشوری برای شما وجود نداره مگر اینکه بتونید بورس فول فاند بگیرید. موفق باشید
 • ايدا
  1397-12-03 15:29:48
  با سلام امكان اخذ بورسيه در مقعط دبيرستان با مدرك زبان وجود داره؟يا حتما بايد ديپلم داشته باشم؟كشور خاصي هم مدنظرم نيس ترجيحا كانادا يا انگليس.نمرات مدرسه ام عاليه و معدل ٢٠ هستم.با تشكر
  • سمانه بانی
   1397-12-05 07:52:16
   سلام آیدا جان نه عزیزم برای بورسیه معمولا باید دیپلم داشته باشید مگر اینکه بخواید برای مدارس اقدام کنید. موفق باشی
 • آرش
  1397-12-09 13:53:19
  سلام من مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد جهاد دانشگاهی دارم. معدل ام ۱۹ است. مدرک زبان هم دارم میگیرم. ایا امکان ادامه تحصیل در ایتالیا یا کشور های دیگه دارم؟ مدرک دانشگاه جامع رو قبول دارن؟
  • سمانه بانی
   1397-12-10 14:15:31
   سلام آرش جان بستگی به دانشگاه داره. اگر تمایل داشته باشید براتون بررسی می کنیم.
 • آرش
  1397-12-10 21:27:10
  یک دنیا تشکر. با توجه به این حرف ها و مطالبی که راجب دانشگاه جامع علمی کاربردی میگن فقط نگران بودم که فاقد هرگونه اعتبار باشه برای تحصیل خارج کشور. بیشتر علاقه به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا دارم مانند: دانشگاه فوسکاری ونیز و یا یک دانشگاه سطح نسبتا خوب ایتالیا چون گویا امکان دریافت کمک هزینه برای همه هست
  • سمانه بانی
   1397-12-11 17:20:05
   سلام خواهش میکنم. لطفا با آیدی تلگرام wikiapplyservice@ در ارتباط باشید و شرایطتون رو کامل بگید تا براتون بررسی کنیم. موفق باشید
 • مجید
  1397-12-18 11:48:44
  باسلام من ۴۳ سالمه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد. مهندسی برق -قدرت هستم آیا باتوجه به شرایط سنی امکان پذیرش دکتری از دانشگاه های اتریش هست یا خیر؟ به نظر. شما برای کدام کشورها امکان اخذ. پذیرش برای من وجود. دارد؟
  • سمانه بانی
   1397-12-18 13:54:10
   سلام مجید جان از نظر سنی معمولا باید گپ تحصیلی بیش از 4 سال وجود نداشته باشه. لطفا اطلاعات دقیق رو به آیدی تلگرام ارسال کنید تا براتون بررسی کنیم. wikiapplyservice@
 • زهرا
  1398-01-25 01:10:06
  سلام.من دانشجوی کارشناسی رشته ی علوم و مهندسی آب دانشگاه پیام نور هستم.با توجه به رشته ام ،در کدام کشور به دنبال دانشگاه مناسب بگردم؟!البته که هزینه ی کمتر در اولویت هست برام.ممنون میشم اگه ذهنم رو هدایت کنید تا از گیجی بین چند کشور در بیام. از نظر علمی کدوم کشور در مورد این رشته قوی تر هست؟!
  • سمانه بانی
   1398-01-27 11:43:06
   سلام زهرا جان لطفا اطلاعات و رزومه دقیقتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@‌ ارسال کنید.
 • ناشناس
  1398-01-30 10:40:07
  سلام من لیسانس برق قدرت و ارشد برق قدرت گرایش سسیستم های قدرت دارم با معدل 15 و مدرک ایلتس 6.5دارم برای دکترا میخواستنم برای دانشگاه نروژ اقدام کنم یا کشورهای با شرایط نروژ ایا شانسی هست واینکه برای دکترا مستقیم دانشجو میگیرند یا باید ارشد مجدد بخونم ؟ ممنونم
  • سمانه بانی
   1398-02-01 11:25:11
   سلام دوست عزیز نیازی به ارشد مجدد نیست. رزومه تون باید بررسی بشه برای اینکه بگیم شانسی دارید یا نه.
 • مهديس
  1398-02-20 22:27:49
  سلام من فارغ التحصيل كارشناسي معماري با معدل ١٧/٢١ از دانشگاه آزاد هستم و در عين حال واسه آزمون آيلتس دارم آماده ميشم ميخواستم بدونم امكانش هست كه از يكي از دانشگاه هاي كشورهاي اروپايي پذيرش بگيرم به طوري كه شهريه دانشگاه برام صفر باشه؟و كدوم كشور توصيه ميكنين؟
  • سمانه بانی
   1398-02-22 00:25:01
   سلام مهدیس جان از طریق آیدی تلگرام که پیام دادید، پاسختون رو دریافت خواهید کرد. ممنون از همراهی شما
 • سعید
  1398-02-27 11:17:40
  سلام پیش دانشگاهی علوم تجربی دارم معدل۱۳وچهل ساله هستم میتونم تورشته پزشکی ادامه تحصیل بدم،اگه مثبته،کجا وچقدر هزینه تحصیل،باتشکر
  • سمانه بانی
   1398-03-03 23:15:08
   سلام دوست عزیز خیر متاسفانه با شرایط سنی که اعلام کردید امکانش نیست.
 • F.n.d
  1398-03-05 20:03:05
  مجارستان و لهستان به هییییییچ وجه رایگان نیست اتفاقا خیلیم گرونه ، لطفا اطلاعات درست بنویسید .
  • سمانه بانی
   1398-03-07 10:24:57
   سلام دوست عزیز اگر دقت کنید، این متن برای یک سال و نیم پیش هست! در حال حاضر بله حق با شماست و امکان ادامه تحصیل رایگان وجود نداره. ممنون از همراهی و توجهتون
 • سیدحسن
  1398-04-01 00:46:37
  سلام من دکترای فقه از دانشگاه تهران با رتبه اول کنکور دکتری رو دارم و الان ۴۶ سالمه آیا میتونم برای تحصیل در مقطع دکتری یا فوق دکتری در دانشگاههای رایگان اروپا تحصیل کنم؟ آیا میتونم در رشتههای الهیات و حقوق در دانشگاههای اروپا تدریس کنم؟ لطفا راهنمایی کنید
  • سمانه بانی
   1398-04-20 10:46:40
   سلام دوست عزیز با توجه به شرط سنی که دارید متاسفانه امکانش براتون نیست.
 • mohammad
  1398-04-04 12:09:56
  سلام بنده فوق لیسانس کامپیوتر هستم مقطع دکتری درآلمان رایگانه ؟ کدوم دانشگاه ؟ رشته ی پزشکی چطور ؟
  • سمانه بانی
   1398-04-20 10:47:35
   سلام دوست عزیز خیر متاسفانه تنها با داشتن کمک هزینه های تحصیلی امکان تحصیل رایگان یا بسیار ارزان رو خواهید داشت.
 • مریم
  1398-04-17 09:17:59
  سلام من فوق دیپلم موسیقی دارم میگیرم با معدل 16به بالا ایا شانسی برا یه قبول شدن بورسیه در رشته خودم دارم و دارم مدرک زبانمم میگیرم لطفا راهنمایی کنید
  • سمانه بانی
   1398-04-20 11:59:55
   سلام مریم جان بله امکانش هست. البته با شرایط خاص. لطفا به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ پیام بدید تا همکارانم راهنماییتون کنن.
 • سلیمانی
  1398-04-18 23:00:56
  با سلام. آیا پذیرش در رشته ژنتیک مقطع دکترا سخت است؟ من دارای مدرک فوق لیسانس سلولی مولکولی با معدل ۱۹/۳۴ هستم.دارای چندین گواهینامه بین المللی مورد تایید سوئیس و ثبت دارو هستم.در حال نگارش مقاله و تالیف کتاب بوده و مدرک زبان GRE دارم و ترم اول زبان المانی هستم.آیا با این شرایط امکان بورسیه وجود دارد؟ با تشکر
  • سمانه بانی
   1398-04-20 10:49:07
   سلام دوست عزیز بنظر میرسه رزومه خوبی دارید. در صورت تمایل اطلاعات کامل به همراه رزومه تون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید تا بدقت براتون بررسی کنیم.
 • س
  1398-04-19 13:06:15
  سلام ببخشید این دانشگاه ها را میشود معرفی کنید؟! یا لینک اپلای شان را بفرستید؟!??
  • سمانه بانی
   1398-04-20 10:49:49
   سلام دوست عزیز تغییراتی در لیست فوق ایجاد شده که در اولین فرصت بروز رسانی و ارائه خواهد شد.
 • shakila
  1398-04-19 21:11:05
  سلام من ترم آخر رشته مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هستم.میخواستم بدونم اگر من برای ارشد و یا دکتری حتی بتونم در یکی از کشور هایی که در آن تحصیل رایگان است پس چطور هزینه های زندگی رو میتونم تامین کنم در حالیکه مثلا برای تحصیل به من اجازه داده شده و مثلا در یک کشوری مثل آلمان حداکثر 20 ساعت در هفته میتونم کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  • سمانه بانی
   1398-04-20 10:51:42
   سلام شکیلا جان منظور از رایگان بودن عدم پرداخت هر گونه هزینه نیست بلکه باید یکسری هزینه های اداری رو بپردازید که این هزینه های با همون کاره پاره وقت قابل پرداخت هستند و هزینه های زندگی هم بسته به سبک زندگیتون و شهر محل اقامت در آلمان متفاوت و قابل مدیریت خواهد بود.
 • سعیده
  1398-05-21 15:12:52
  سلام برای تخصص در رشته ی زنان کدوم دانشگاه اروپا فول فاند می‌دهد میشه راهنماییم کنید
  • سمانه بانی
   1398-06-24 12:16:32
   سلام سعیده جان فول فاند نسبت به اسکالرشیپ خیلی کمتر هست و کلا برای بورسیه باید رزومه قوی و شرایط مناسب اون دانشگاه و رشته خاص رو داشته باشید اما در حالت کلی کشورهایی مثل آلمان می تونن گزینه خوبی باشن.
 • محسن قربانی جوان
  1398-06-24 03:28:30
  سلام من فارغ التحصیل ارشد ریاضی محض از دانشگاه سراسری ارومیه هستم.و ۳۰سال سن دارم.برای دکتری می خواستم بدونم کدوم کشور مناسب هست .چون متاهل هم هستم .هدفم هم تحصیل و در کنارش هم کار است .کدام کشور مناسب میباشد ممنون میشم راهنماییم کنید.
  • سمانه بانی
   1398-06-24 12:19:19
   سلام محسن جان شرایط مهاجرت کاری با تحصیلی متفاوت هست و شما با هر ویزایی اقدام کنید فقط می تونید در همون راستا مهاجرت کنید البته با ویزای تحصیلی امکان کار پاره وقت خواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید از مشاوره کارشناسان ما بهره مند بشید رزومه کامل و درخواستتون رو به آیدی تلگرام wikiapplyservice@ ارسال کنید.
 • هديه
  1398-07-07 22:07:20
  سلام من دانشجوي كارشناسي مهندسي عمران ترم اخر هستم با معدل نزديك ١٨ چند مدرك قابل ترجمه از مجتمع فني دارم و براي ازمون هاي ايلتس هم امادگي دارم شدييدا پيگير هستم ك بتونم براي ارشد ب كانادا يا المان برم ميخواستم بدونم ب نظرتون امكانش فاند گرفتن هستش؟ يا اينكه بهتره من براي دكتري اقدام كنم؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد خيلي سردرگمم
  • سمانه بانی
   1398-07-08 12:17:15
   سلام هدیه جان بله امکانش هست. لطفا رزومه کاملتون رو به آیدی تلگرام Optimusmet@ ارسال کنید تا بررسی بشه.
 • هادی
  1398-07-24 11:45:16
  سلام . من کارشناسی ارشد دارم و 44 سالمه . 13 سال هم در رشته تخصصی خودم کارکردم . 10 سال هم از فارغ التحصیلی من می گذره . می تونم برای تحصیل مجدد در کارشناسی ارشد اقدام کنم . قصد تحصیل در دوره دکتری را ندارم. ممنون از سایت خوبتون .
  • سمانه بانی
   1398-07-24 12:49:52
   سلام هادی جان ممنون از همراهی شما. متاسفانه بخاطر گپ تحصیلی زیادی که دارید امکان ادامه تحصیل براتون نیست.
 • هادی
  1398-07-29 09:54:18
  ممنون از پاسخ به سوال قبلیم . برای دوره دکترا چطور . می تونم اقدام کنم ؟ (کارشناسی ارشد داشتم . 44 سالمه . 13 سال سابقه کار در رشته تخصصی خودم و 10 سال هم از فارغ التحصیلی من میگذره .)
  • سمانه بانی
   1398-07-29 13:15:48
   سلام هادی جان متاسفانه خیر. توصیه ما به شما مهاجرت کاری هست. در صورت تمایل رزومه کاملتون رو به آیدی تلگرام ارسال کنید تا کارشناسانمون راهنماییتون کنن. wikiapplyservice@
 • مریم
  1398-08-11 15:58:11
  سلام من دانشجوی ترم سه کارشناسی ارشد رشته علوم و مهندسی اب هستم، میخوام برای دکتری اپلای کنم ولی نمیدونم کدوم کشورها این رشته رو دارن میشه یه کم راهنمایی کنید؟
  • سمانه بانی
   1398-08-16 13:10:18
   سلام مریم جان بله حتما لطفا درخواستتون رو به آیدی wikigeramservices@ در واتس اپ یا تلگرام ارسال کنید.
 • کوروش
  1398-08-14 13:18:09
  با سلام. بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد ژنتیک مولکولی دانشگاه آزاد هستم. دارای یک ترجمه کتاب. دو مقاله ی isi مستخرج از پایان نامه. دو سخنرانی بین المللی. دو پوستر بین المللی. 15 مدرک ورکشاپ مرتبط با ژنتیک مورد تایید سوئیس. ایلتس با نمره بالا. با این ویژگی ها ایا امکان تحصیلم در مقطع دکتری ژنتیک پزشکی در سوئیس وجود دارد و اینکه گقدر هزینه لازم است؟ ممنون
  • سمانه بانی
   1398-08-16 13:11:35
   سلام کوروش عزیز لطفا فایل ورد رزومه کاملتون رو به آیدی wikigeramservices@ در واتس اپ یا تلگرام ارسال کنید.
 • ناشناس
  1398-09-09 14:37:36
  وقتتون بخیر من دانشجوی کارشناسی مامایی هستم معدلم بالای 17 هست میخواستم بدونم با داشتن نمره ی 7 ایلتس میشه برای فوق لیسانس استرالیا یا سوئد فول فاند بشم؟؟
  • سمانه بانی
   1398-09-10 11:44:37
   سلام دوست عزیز بورسیه و به خصوص فول فاند شرایط دیگه ای هم به غیر از داشتن نمره زبان دارن از جمله داشتن سابقه پژوهشی قوی مثل مقالات isi.
 • سحر
  1398-09-23 08:50:19
  سلام خسته نباشین آقای دکتر من یک ماهی میشه که ارشدم رو در رشته روانشناسی تربیتی با معدل ۱۸ونیم از دانشگاه غیرانتفاعی تموم کردم الان مشغول زبان هستم و خودم رو برای آزمون آیلتس آماده میکنم و یک مقاله در ژورنال isi دارم میخام برای دوره دکترا اپلای کنم و فول فاند میخوام چون اصلا از پس شهریه دانشگاه برنمیام باتوجه به توضیحات من شما چه کشوری رو بمن پیشنهاد میکنید؟ و من باید چیکار کنم
  • سمانه بانی
   1398-09-23 10:46:17
   سلام سحر عزیز فایل رزومه تون رو به آیدی ما در تلگرام wikigeramservices@ یا واتس اپ (09216618489) ارسال کنید تا بررسی بشه.
 • مریم نعمتی
  1398-10-04 01:08:55
  با سلام .وقتتون بخیر . من ارشد رشته زیست شناسی ژنتیک از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران دارم . با معدل ۱۶.۵۰چطور می تونم اطلاعاتی از دانشگاههای نروژ بگیرم؟ کلا اقدامات لازم برا تحصیل در این کشور چیا هست ؟
  • سمانه بانی
   1398-10-04 11:55:08
   سلام مریم جان به شماره تماس 09216618489 در واتس اپ یا تلگرام پیام بدید و درخواستتون رو اعلام کنید تا همکارانم راهنماییتون کنن.
 • sadegh
  1398-10-19 17:31:37
  سلام . میخواستم بدونم در رشته حسابداری در مقطع دکترا در کدام کشور ها میتوانم فول فاند بگیرم ؟
  • سمانه بانی
   1398-10-21 12:47:07
   سلام صادق جان بستگی به رزومه تون داره. لطفا رزومه کامل به شماره 09216618489 در واتس اپ یا تلگرام ارسال کنید.
 • الناز
  1398-12-05 22:15:40
  با سلام و وقت بخیر و ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من 31 سالمه و دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه خلیج فارس با معدل 14.61 و ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 14.65 هستم. آیلتس 7.5 دارم. با 4 سال سابقه کار بیشتر مرتبط با تدریس انگلیسی. سوال اولم این هست که اصلا برای من شانسی وجود داره که در آلمان یا نروژ بتونم ارشد رو رایگان بخونم؟ و سوال دومم اینه که کدوم رشته میتونه شانس پذیرش رو بیشتر کنه، ارشد مدیریت و یا ارشد زبان و رشته های مرتبط به اینها؟ ضمنا اگه به رزومه م کمک می کنه رتبه 13 کنکور ارشد بودم. با سپاس فراوان.
  • سمانه بانی
   1398-12-07 12:54:34
   سلام الناز جان ممنون از همراهی شما. به شماره 09216618489 در تلگرام پیام بدید تا آیدی کارشناس اپلای رو براتون بفرستم و راهنمایی بگیرید.
 • نورا
  1398-12-06 15:21:28
  سلام من لیسانس مهندسی کامپیوتر با معدل ۱۶ و مدرک تافل ۹۷ دارم برای کارشناسی ارشد با فاند برای کدام کشور ها شانس دارم؟
  • سمانه بانی
   1398-12-07 12:54:46
   سلام نورا جان به شماره 09216618489 در تلگرام پیام بدید تا آیدی کارشناس اپلای رو براتون بفرستم و راهنمایی بگیرید
 • سوگل
  1398-12-27 03:19:29
  سلام...من اموزش زبان میخونم در مقطع کارشناسی ایا سانش گرفتن بورسیه دارم یا خیر؟ و ایا کشوری هست که هزینش کمتر باشه برای تحصیل؟!
  • سمانه بانی
   1398-12-28 13:40:44
   سلام سوگل جان لطفا به شماره 09216618489 در تلگرام پیام بدید تا آیدی کارشناس مهاجرت تحصیلی رو براتون ارسال کنم.
 • نگار
  1399-01-07 03:24:50
  ببخشید هزینه تحصیل برای رشته های جهانگردی هتلداری توی کدوم کشورا کمتره؟؟؟
  • سمانه بانی
   1399-01-07 12:31:59
   سلام نگار جان بستگی به شرایط شما داره که بخواید پذیرش عادی بگیرید یا فاند
 • ریحان
  1399-01-22 13:29:08
  سلام من دکتری الهیات گرایش فقه و حقوق دارم. 29 ساله . برای بورسیه خارج از کشور ، در کشورهای امریکایی کانادایی میتونم اقدام کنم؟
  • سمانه بانی
   1399-01-24 13:35:54
   سلام ریحان جان برای بورسیه شرایط زیادی باید مدنظر قرار بگیره که مهترینش این هست که ببینید آیا برای فیلد شما بورسی ارائه میشه یا خیر
 • محمدرضا
  1399-01-29 20:11:56
  سلام،من كارشناسي مهندسي پزشكي بيرمتريال از دانشگاه ازاد با معدل ١٥.٥٠،ميخواستم بدونم براي ارشد و در دانشگاه هاي المان تو رشته مهندسي بافت يا همون بيومتريال شانسي براي تحصيل رايگان دارم؟چه كاري بايد انجام بدم؟
  • سمانه بانی
   1399-01-29 20:21:06
   سلام محمدرضا جان از طریق شماره 09216618489 در تلگرام با ما در ارتباط باشید تا آیدی یکی از کارشناسان اپلای رو براتون ارسال کنیم
 • سهیل
  1399-01-30 19:36:03
  با سلام 38 ساله با دو فوق لیسانس در زمینه هنر ازدانشگاه تهران و هنر. لیسانس معماری هم از دانشگاه دولتی دارم. شرایطم برای تحصیل دکتری یا ارشد مجدد چگونه است؟
  • سمانه بانی
   1399-01-31 11:41:54
   سلام سهیل جان لطفا به شماره 09216618489 در تلگرام پیام بدید تا با کارشناسان اپلای لینک بشید
 • سهیل
  1399-01-31 12:33:13
  سلام متأسفانه به تلگرام دسترسی ندارم. اگر امکان داره از طریق واتساپ یا ایمیل ارتباط برقرار کنیم.
  • سمانه بانی
   1399-02-02 12:24:52
   سلام سهیل عزیز واتس اپ پیام بدید
 • زهره
  1399-02-05 08:47:16
  سلام . من 40 سال دارم و مدرکم معادل کارشناسی هستش در رشته فقه و اصول میخواستم برای ارشد فلسفه یا ادیان اقدام کنم .با توجه به شرایط سنی و gap تحصیلی سوئد دانمارک هلند رو پیشنهاد دادن لطفا راهنمایی کنید.و اینکه به غیر از این سه کشور امکان اخذ ویزای تحصیلی وجود داره
  • سمانه بانی
   1399-02-05 11:47:11
   سلام زهره جان در تلگرام با شماره 09216618489 با ما در ارتباط باشید لطفا تا بتونیم با کارشناسان اپلای لینکتون کنیم.
 • فاطمه
  1399-02-21 03:04:25
  سلام دوست عزيز وقتتون بخير? من هنرستاني بودم ك كارداني و كارشناسيمو گرافيك خوندم از دانشگاه علمي كاربردي بندرعباس و ارشدمو پژوهش هنر از موسسه آموزش عالي ارم شيراز متولد سال ١٣٧٢ هستم مدرك زبان ندارم ولي مسلطم ميخواستم ازتون راهنمايي بگيرم كه چطوري ميتونم تو مقطع دكتري رايگان ادامه تحصيل بدم؟ خيلي خيلي ممنونم از لطف و راهنماييتون???
  • خانم اسفندیاری
   1399-02-21 21:28:47
   سلام دوست عزیز . با این شماره 09216618489 در تلگرام با مشاور ما در ارتباط باشید
 • محدثه موسوی
  1399-02-25 21:17:41
  سلام وقتتون بخیر. من دانشجو ترم ۲ رشته مهندسی اب دانشگاه فردوسی مشهد هستم. برای تحصیل در خارج از کشور برای چه کشور هایی و یا چه دانشگاه هایی میتونم اقدام کنم؟
  • خانم اسفندیاری
   1399-02-26 21:46:53
   سلام دوست عزیز . کشورای اروپایی و جدیدا استرالیا برای رشته مهندسی مناسب هستن. باید با توجه به رشته تون پوزیشن تحصیلیتون رو پیدا کنید و با توجه به شرایطتون ببینید کدوم دانشگاه براتون مناسبه. شرایط مالی -زبان - رزومه و.. رو در نظر بگیرید. موفق باشید
 • سجاد
  1399-02-26 22:18:04
  سلام وقت بخیر من ۲۷ سال سن دارم و مدرک دیپلم من تا یک سال آینده آماده میشه و میخوام که به محض دریافت دیپلم برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم . میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید که چکار باید انجام بدم ؟ آیا سن من مانعی برای ادامه تحصیل من هستش ؟ ممنون میشم جواب بدید .
  • خانم اسفندیاری
   1399-02-26 22:31:52
   سلام دوست عزیز. بله این امکان هست با این شماره 09216618489 در واتساپ یا تلگرام با ما در ارتباط باشین.
 • سارا
  1399-02-27 17:56:08
  سلام من 15 سالمه و میخوام قبل از کنکور یا در پایه دوازدهم و یا کارشناسی برای رشته تربیت بدنی مهاجرت کنم میتونید راهنماییم کنید که چجوری میتونم اینکارو انجام بدم
 • باربد
  1399-03-12 11:56:17
  چرا به مردم امید واهی میدید اینا فقط واسه اتحادیه اروپا رایگان هست نه واسه همه کشورها و همچنین کشورهای اسکاندیناوی جز گرون ترین کشورهای اروپایی هستش و در سطح جهانی هم خیلی گرون ارزون کجا بود اقا لطفا الکی اطلاعات ندید به مردم
 • فهیمه
  1399-03-13 17:02:38
  سلام من 24 سالمه. پارسال مدرک لیسانس مهندسی شهرسازی گرفتم با معدل 17.5 و دارم برای آیلتس اماده میشم. میخواستم بپرسم میتونم با این مدرک لیسانس در کشور دیگه از ابتدا لیسانس یک رشته دیگه بخونم؟ یا اینکه برای لیسانسِ مجدد باید با مدرک دیپلم اقدام کرد و به گپ تحصیلی دیپلم مربوط میشه و نمیتونم؟ رشته مد نظرم دام پزشکی هستش.
 • زهرا
  1399-04-06 12:19:49
  با سلام من لیسانس تربیت بدنی با معدل 17 ایتلس 7 مدرک مربی گری بدنسازی امادگی جسمانی و دارای مدرک ماساژ هستم قصد تحصیل در مقطع ارشد را دارم اما خب خانوادم ساپورت مالی نمیتونن کنن بنطر شما شانس تحصیل رایگان دارم؟
 • محمد
  1399-04-11 20:29:02
  سلام خسته نباشید میشه بعد از گرفتن دیپلم(نظام جدید) برای ورود به این دانشگاه ها اقدام کرد؟
 • شیدا
  1399-05-25 12:37:19
  وقتتون بخیر من فارغ التحصیل ارشد ریاضیات از دانشگاه مازندران هستم با معدل ۱۸:۷۰ میخواستم بدونم کدوم کشور ها برای رشته ی من مناسب تر هستن و اینکه چجوری استاد برای فاند پیدا کنم؟
 • مدینه
  1399-06-11 19:26:33
  با سلام من23سال دارم و خرداد لیسانس مهندسی محیط زیست پیام نور میگیرم با فرض معدل بالای16و نمره زبان ایلتس6-7آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع ارشد کدام کشور وجود دارد؟البته من قصد دارم برای گرفتن دکترا در کشور کانادا ادامه تحصیل بدم ولی در حال حاضر دنبال این هستم که کدام کشور تحصیل این رشته در مقطع ارشد رایگان دارد؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید
 • Fateme
  1399-06-31 05:37:09
  سلام اگه بخام زبان المانی رو توی دانشگاه بخونم میتونم راحت تر بورسیه بشم؟ ب غیر از المانی چه زبانهای دیگه ایی هست ک میتونم راحت بورس بشم
 • صبا
  1400-04-04 22:40:54
  سلام میخواستم ببینم زمانی که فول فاند بگیریم بعد از اتمام تحصیل باید پول بدیم مدرکمونو آزاد کنیم یا اینکه میتونیم با همون مدرک برگردیم کشور خودمون کار کنیم؟
 • Helen
  1400-04-19 20:36:28
  سلام .. چه کشور هایی برای رشته مترجمی در مقطع کاردانی و کارشناسی بورس دارند؟
 • abolfazl
  1400-05-10 01:36:00
  سلام وقتتون بخیر بنده کارشناسی معماری با معدل 19 از دانشگاه ازاد و مسلط به نرم افزار های معماری هستم به نظر شما آیا میتونم بورس تحصیلی بگیرم و به صورت رایگان ارشد بخونم ؟ و اینکه آیا میشه در کشور های دیگه مشغول به کارهم شد هنگام تحصیل و خرج جا و هزینه های جانبی رو درآورد ؟ البته هنوز زبانم ضعیفه ولی نمیدونم که چه دانشگاهی رو باید انخاب کنم تا زبان رو یاد بگیرم خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  • خانم اسفندیاری
   1400-05-26 21:43:45
   سلام. برای بورس شدن مدرک زبان و رزومه قوی نیاز دارید. اگه بورس هم نشید اکثر کشورها به دانشجوهای خارجی اجازه کار میدن معمولا 20 ساعت در هفته. سعی کنید مدرک زبان بگیرید مهارت زبانی خیلی برای تحصیل مهمه.
 • ابراهیم
  1400-05-26 02:35:33
  سلام من امسال دیپلم گرفتم با معدل ۱۷.۶۵ قبول شدم متاسفانه کنکور رشته پزشکی یا دندانپزشکی نياوردم میشه کمکم کنید کدام کشور میتونم وارد دانشگاه شوم سالی میتونم ۸ هزار دلار هزینه کنم
  • خانم اسفندیاری
   1400-05-26 21:41:35
   سلام. روسیه و ترکیه شرایط مناسبی برای تحصیل پزشکی دارند. این موارد رو بررسی کنید.
 • ماندانا
  1400-06-07 15:42:24
  سلام. من مدرک کارشناسی رشته تاریخ در دانشگاه الزهرا را دارم با معدل ۱۸/۷۷. آیا می‌توانم بورسیه تحصیلی یک رشته غیر مرتبط مثل حقوق را بگیرم؟کدام دانشگاه این این امکان را دارد؟ آیا اصلا دانشگاهی رشته ی غیر مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی را بورسیه می‌کند؟ لطفا جواب دهید
  • خانم اسفندیاری
   1400-06-07 21:29:59
   سلام. معمولا برای بورس گرفتن باید در مقاطع قبلی هم در همون گرایش تحصیل کرده باشید
 • fatameh
  1400-06-27 17:22:22
  سلام وقتتون بخیر من ترم 5 کارشناسی مهندسی صنایع هیستم می خواستم ببینم کدوم اشگاه ها مناسب رشته من هستن و هزینه تحصیل توش کمه ؟ و هم اینکه می تونم اصلا بورسیه تحصیلی بگیرم ؟ شرایطش چه طوری هست ؟
  • خانم اسفندیاری
   1400-06-29 19:09:40
   سلام. مطالب زیادی در سایت راجب به اخذ بورس و ارزانترین دانشگاه های دنیا هست. میتونید مطالعه کنید
 • dream
  1400-07-14 14:36:32
  سلام من ۲۹ سالمه و دانشجوی مقطع ارشد مهندسی پزشکی هستم ( با معدل ۱۸ ) و درحال حاضر در بیمارستان وزارت بهداشت مشغول بکارم برای دکترا میخواستم جهت پذیرش آمریکا اقدام کنم برای مدرک زبان هم درحال گذراندن دوره هستم شرایط به چه صورت هست ؟ کدوم دانشگاههای آمریکا امکان فول فاند دارن ؟ معدل دیپلم : ۱۸.۷۰ معدل لیسانس : ۱۴.۶۰ معدل فوق لیسانس : ۱۸.۱۱ ۳مقاله کنفرانسی داخلی
  • خانم اسفندیاری
   1400-07-17 19:30:45
   سلام . با مشاوران ما در ارتباط باشید: 09216618489 با این شماره فقط در واتساپ و تلگرام

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 روز پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
5 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
11 ماه پیش