در دانشگاه معمولی درس خواندم، میتوانم فاند بگیرم؟

 سوالاتی که برخی از متقاضیان تحصیل در خارج مطرح میکنند درباره اعتبار مدرک دانشگاهی هست که در آن تحصیل کرده اند. در ادامه مطلب به برخی از این سوالات پاسخ میدهیم:

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

◾️من دانشگاه معمولی درس خواندم، میتوانم فاند بگیرم؟
◾️دانشگاه پیام نور درس خواندم، دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی، اصلا این دانشگاه ها را میشناسند؟
◾️رنکینگ دانشگاهی که درس خواندم چقدر برای پذیرش گرفتن تاثیر دارد؟

بگذارید اینطور شروع کنیم:
اینکه در یکی از دانشگاه های برتر ایران درس خوتنده باشید قطعا در رزومه شما تاثیر بسیار مثبتی دارد منظورمان از دانشگاه های برتر، دانشگاه هایی مانند دانشگاه شریف و تهران است.  چون این دانشگاه ها معروفترین دانشگاه ایران هستند و در دنیا شناخته شده اند.

5 دانشگاه برتر ایران در سال 2021

هرچقدر شما از دانشگاهتان تعریف کنید و بگوید دانشگاه در رشته های مختلف بهترین دانشگاه خاورمیانه است، اساتید دانشگاه برترین اساتید هستند و دانشگاه شما در کشور در رشته شما رتبه اول رو دارد و... دانشگاه شما هرچه باشد اکثر دانشگاه های دنیا  فقط تهران و شریف میشناسند و از نظر آنها این دو دانشگاه برترین دانشگاه های ایران هستند. 

البته این نکته را هم ذکر کنیم که ممکن است بعضی از اساتید دانشگاه هایی مانند علم و صنعت، امیرکبیر، صنعتی اصفهان را بشناسند، که  دلیل آن هم احتمالا دانشجویی از این دانشگاه ها داشتند.

➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

10 روش برای یافتن بهترین دانشگاه متناسب با وضعیت تحصیلی و مالی برای اپلای

اگر در دانشگاه های شریف و تهران درس نخوانده اید مهم نیست کجا درس خونده اید، از اینجا به بعد فقط رزومه شماست که دارای اهمیت است و باید یه کاری کنید که رزومه شما دیده شود. اینکه دانشگاه دولتی سمنان یا آزاد سمنان درس خوانده باشید هیچ فرقی باهم ندارد، در شرایط برابر شخصی که معدل بالاتری دارد رزومه او قابل قبول تر است.

بنابراین اگر فکر میکنید چون دانشگاه دولتی درس خوانده اید معدلتان پایین است اصلا توجیه خوبی نیست، بهتر است از اول دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرکتان را با معدل بالا بتوانید بگیرید.

پس دیگر نگران اعتبار دانشگاهی که درس خونده اید نباشید، چون اگر فارغ التحصیل دانشگاه های برتر نیستید اصلا فرقی ندارد کجا تحصیل کرده اید. تلاش کنید نمره زبانتان را بالا ببرید و بقیه بخش های رزومه خود را تقویت کنید تا بتوانید فاند بگیرید.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
9 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش