مردان، بیشترین متقاضیان دکتری دانشگاه ها

به گزارش ویکی گرام، در آزمون دکتری تخصصی امسال، از تعداد ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب متقاضی صندلی دکتری دانشگاه ها، مردان با آمار ۱۰۰ هزار و ۷۸۱ نفری و حضور ۵۶ درصدی در مقایسه با زنان بیشترین متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه ها را تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا، تعداد ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب از صبح امروز  و به مدت سه روز برای تصاحب صندلی های دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رقابت خود را آغاز کردند که از این تعداد ۷۸ هزار و ۹۲۳ داوطلب یعنی ۴۴ درصد آنها زن و مابقی مرد بودند.

بیشتر بخوانید:
تصمیم گیری در مورد عدم برگزاری کنکور برعهده ستاد ملی مقابله با کرونا
اطلاعيه جدید سازمان سنجش درخصوص تاریخ آزمونهای سراسری در سال 1399


بر اساس اعلام سازمان سنجش، تعداد داوطلبان آزمون ورودی دکتری سال ۹۹ در مقایسه با سال گذشته، ۱۶ هزار و ۷۳۳ نفر کاهش یافته است.

داوطلبان دکتری از صبح امروز در هفت گروه آزمایشی رقابت می کنند که براساس آمار  اعلام شده، تعداد ۱۰۹ هزار و ۳۴۹ نفر آنها در گروه آزمایشی علوم انسانی ۱۵ هزار و ۴۶۰ نفر در گروه علوم پایه، ۳۰ هزار و ۵۵۴ نفر در گروه آزمایشی فنی مهندسی، ۹ هزار و ۳۲۰ نفر در گروه آزمایشی هنر، ۲۲۵۵ نفر در گروه دامپزشکی و ۳۷۷۱ نفر نیز در گروه آزمایشی زبان به رقابت می پردازند.

همچنین پس از برگزاری آزمون متمرکز مرحله اول که توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود، کارنامه ای شامل نمرات خام، تراز، نمره کل و ... در دهه اول شهریور از طریق سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 داوطلبانی که بر اساس کارنامه اعلامی، مجاز به انتخاب رشته باشند ضرورت دارد بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده در دهه دوم شهریور ماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و با توجه به رشته محل های انتخابی و حدنصاب نمره سنجش عمومی که با هماهنگی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده تعیین می شود با توجه به سهمیه داوطلب به کدرشته محلهای حائز حد نصاب معرفی می شوند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش