انتقاد رئیس سازمان سنجش از اظهارنظر افراد غیر مرتبط و غیرمسئول درباره کنکور

به گزارش ویکی گرام، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این سازمان در خصوص برگزاری کنکور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: متاسفانه وضعیت به گونه ای شده که تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسئول و غیر مسئول در خصوص آزمون ها اظهار نظر می کنند و حتی برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا نیز با مصوبات این ستاد مخالفت می کنند.

بیشتر بخوانید:
تصمیم گیری در مورد عدم برگزاری کنکور برعهده ستاد ملی مقابله با کرونا
اطلاعيه جدید سازمان سنجش درخصوص تاریخ آزمونهای سراسری در سال 1399


 دکتر ابراهیم خدایی به تشریح نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در حوزه های برگزاری آزمون دکتری پرداخت و گفت: در آزمون امروز یک سری پروتکل هایی از سوی سازمان سنجش تعیین شده بود، که به داوطلبان ابلاغ شد و یکی از مباحث مهم رعایت فاصله فیزیکی داوطلبان و حوزه های آمتحانی آزمون بود که بر این اساس ما افزایش 40 درصدی حوزه ها را داشتیم و عوامل اجرایی نیز 40 درصد افزایش یافت. ضمن اینکه زمان ورود داوطلبین در جلسه آزمون از یک به دو ساعت افزایش یافت و بازرسی بدنی نیز به طور مطلق حذف شد، هیچ حوزه ای از داوطلبان اثرانگشت نگرفت و صرفا به امضا داوطلب اکتفا شد.

وی همچنین از توزیع بیش از 50 هزار ماسک در بین داوطلبین آزمون دکتری خبر داد و گفت: به حوزه ها تاکید کردیم که اگر احیانا داوطلبی ماسکی همراه ندارد این ماسک به طور رایگان در اختیار آنها قرار بگیرد. ضمن اینکه تمهیداتی را برای آزمون بیماران مبتلا به کرونا اندیشیده ایم. بر این اساس آنها بتوانند در بیمارستان ها و محل های مورد تایید وزارت بهداشت آزمون خود را بدهند.

دکتر خدایی با بیان اینکه مجموعا در کل کشور 54 داوطلب به کرونا مبتلا هستند، خاطرنشان کرد: حوزه امتحانی داوطلبان کرونایی در تهران "بیمارستان طالقانی" تعیین شده و حدود 31 داوطلب نیز در این بیمارستان آزمون خود را برگزار می کنند و یک نفر از داوطلبان نیز در بیمارستانی در شهر همدان در جلسه آزمون شرکت می کند و سایر داوطلبین نیز از محل های مورد تایید وزارت بهداشت آزمون خود را ارائه خواهند داد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری آزمون دکتری، فرم نظرسنجی در سایت این سازمان قرار خواهیم داد و از داوطلبان درخواست می کنم که حتما در نظرسنجی شرکت کرده و اگر نکته ای در هر حوزه ای رعایت نشده، را به ما گوشزد کنند.

دکتر خدایی در خصوص برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و کنکور نیز گفت: در رابطه با آزمون های پیش رو دو نکته را باید عنوان کنم. ما در حال حاضر در کشور با این مساله مواجه هستیم که تقریبا تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسئول و غیر مسئول در خصوص برگزاری آزمون ها و مسائل اینچنینی اظهار نظر می کنند. طبیعتا آنچه که برای سازمان سنجش به عنوان دستگاه اجرایی مهم است اجرای قانون است و قانون نیز همان مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است.

دکتر خدایی ادامه داد: طبیعتا سازمان سنجش بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه های خود را در خصوص آزمون ها پیش خواهد برد. نمی شود یک فردی خود عضو ستاد باشد اما مصوبه ستاد را زیر سوال ببرد و انتظار داشته باشد که سازمان سنجش به آن پاسخ بدهد. طبیعتا اگر قرار باشد تاریخ برگزاری آزمون ها تغییر کند، ستاد در این باره تصمیم می گیرد و ما نیز به آن عمل خواهیم کرد؛ ضمن اینکه تا کنون نیز تمامی تاریخ های برگزاری آزمون ها بر اساس تصمیمات ستاد برگزار شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: من برگزاری کنکور سراسری را ساده تر از آزمون دکتری می دانم؛ چرا که در حال حاضر متوسط تعداد داوطلبین هر حوزه 400 نفر است اما در کنکور ما این آزمون را در 400 شهر و در 3000 نقطه برگزار می کنیم اما آزمون دکتری در 143 نقطه برگزار می شود.این در حالی است که تراکم داوطلب در آزمون سراسری در هر حوزه ما کمتر از 150 نفر است. ضمن اینکه ما سال گذشته برای کنکور سراسری 78 هزار نفر عوامل اجرایی داشتیم اما امسال این تعداد به 115 هزار افزایش یافته است.

وی ادامه داد: ما از نظر اجرایی برای برگزاری آزمون مشکلی نداریم و تحت هیچ عنوان نیز مسافرتی برای شرکت در کنکور شهری دیگر، اتفاق نخواهد افتاد اما در هر صورت اگر تغییری در برگزاری زمان آزمون ها اتفاق بیفتد باید بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا باشد و من از داوطلبان انتظار دارم صرفا به اطلاعیه های سازمان سنجش توجه کنند. چرا که این سازمان فقط بر اساس مصوبات بالادستی اقدام می کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین در خصوص قرنطینه طراحان سئوالات آزمون ها نیز گفت: ما در مصاحبه خود اعلام کردیم افراد در داخل قرنطینه هستند اما سیستم طراحی سئوال ها به این شکل نیست که استاد قرنطینه شود. چرا که سئوالات به صورت تصادفی انتخاب می شوند اما حدودا 40 نفر از افرادی که این سئوالات را چاپ می کنند در قرنطینه قرار می گیرند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش