نکات بسیار مهم برای اخذ اقامت دائم در کانادا

هر ساله حدود هزاران نفر از اتباع خارجی برای اقامت موقت (temporary residents) در کانادا پذیرفته می شوند. این افراد می توانند توریست هایی باشند که با ویزیتور ویزا (ویزای دیداری) برای گردش به کانادا می آیند، یا اتباع کشورهای معاف از ویزا باشند که با مجوز الکترونیکی سفر (ETA) به کانادا می آیند، یا دانش آموز یا دانشجو یا نیروی کار باشند که به طور موقت در کانادا ساکن می شوند. 

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بسیاری از متقاضیانی که خواهان این گونه سکونت در کانادا هستند، قبل از هر چیز می خواهند بدانند برای دریافت این گونه ویزای موقت چه وضعیتی باید داشته باشند. موضوع بسیار مهم این است که افرادی که موفق به دریافت ویزای سکونت موقت می شوند، با مقررات و قوانین این گونه اقامت دائم در کانادا به خوبی آشنا باشند تا بتوانند اقامت موقت خود را حفظ کنند.

حفظ وضعیت قانونی (legal status) به معنای آن است که شما مجوز ورود و اقامت در کانادا به عنوان دارنده اقامت موقت یا دائم در چارچوب the Immigration and Refugee Protection Act و یا به عنوان شهروند کانادا در چارچوب the Citizenship Act و یا به عنوان بومی کانادا در چارچوب the Indian Act را دارا می باشید.

 در مورد دارندگان اقامت موقت، وضعیت اقامت قانونی برای یک دوره مشخص، که در ویزا، مجوز تحصیل یا مجوز کار شما قید شده، معتبر است. برای تمدید اقامت موقت به موقع اقدام کنید مدت زمان اعتبار هر ویزا بستگی به نوع ویزای موقت دارد. برای نمونه، مجوز تحصیلی ممکن است برای دوره تحصیل شما در کانادا صادر شده باشد.

همینطور مجوز کار ممکن است برای مدت قرارداد استخدامی که از کارفرما دریافت کرده اید، معتبر باشد.
در مورد گردشگران، برای مدت زمان معینی، معمولا ۶ ماه از هنگام ورود شما به کانادا، برایتان مجوز اقامت صادر می شود مگر آنکه افسر مهاجرت هنگام ورود شما به کانادا مدت کمتری را مشخص کند.

مجوز اقامت موقت شما از هر نوع که باشد، در همه حال باید مراقب مدت اعتبار آن باشید و اگر قصد تمدید آن را دارید، قبل از انقضای آن اقدامات لازم را انجام دهید. 

در مورد ویزیتور ویزا، باید قبل از انقضای شش ماه کانادا را ترک کنید، و یا اگر دلیل قانع کننده ای برای باقی ماندن در کانادا دارید، می توانید قبل از انقضای شش ماه برای تمدید آن اپلای کنید.
اقامت دائم در کانادا.jpg
نحوه تمدید درخواست اقامت دائم در کانادا:
نحوه پر کردن اپلیکیشن restoration بسیار مهم است زیرا باید توضیح دهید که چه شرایطی موجب شده تا نتوانید ملزومات مجوزتان را رعایت کنید، و باید همه شرایط ویزا یا مجوز اولیه را کماکان داشته باشید. این اپلیکیشن ها، بسته به شرایط خود، مورد رسیدگی قرار می گیرند و مهلت ۹۰ روزه ای که ذکر شد، بسیار جدی است، و اگر این مهلت را از دست داده باشید باید بلافاصله با وکیل مجرب مهاجرت مشورت کنید تا ببینید چه گزینه هایی دارید.

 اپلیکیشن برای بازگشت به کانادا (ARC):
در بعضی موارد، وقتی یک فرد دارای اقامت موقت، بعد از به پایان رسیدن مهلت تعیین شده در کانادا بماند، و یا شرایط تعیین شده برای اقامتش را نقض کند، ممکن است برایش دستور انتقال به خارج از کانادا صادر شود. در صورتی که برای شما چنین دستوری صادر شود (که می تواند دستور ترک، دستور اخراج و یا دستور محرومیت exclusion order باشد)، در این صورت دیگر نمی توانید در کانادا بمانید و این می تواند حتی موجب غیرقابل پذیرش شناخته شدن شما برای ورود مجدد به کانادا شود.

بسته به دلیلی که در دستور انتقال شما ذکر شده، شاید بتوانید درخواست تجدید نظر کنید. با این حال، به محض آنکه دستور انتقال قطعی شود، در اکثر موارد شما برای ورود مجدد به کانادا نیاز به مجوزی به نام Authorization to Return to Canada-ARC دارید.

اپلیکیشن ARC از شما می خواهد که نشان دهید که امکان تکرار رفتاری از سوی شما که موجب صدور دستور انتقال شما شده، بسیار اندک است، و همچنین وضعیت فعلی و نیز دلیلی که می خواهید دوباره به کانادا بازگردید را بیان کنید. افسر مهاجرت همچنین دلایلی که به موجب آن برای شما دستور انتقال صادر شده و مدت زمانی که از صدور آن دستور گذشته را هم در نظر می گیرد.

البته هیچ تضمینی وجود ندارد که برای شما اجازه بازگشت به کانادا ARC صادر شود. شما می توانید با مشورت با وکیل مجرب مهاجرت با این پروسه ها (اقامت دائم در کانادا) آشنا شوید و اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشن خود را در نهایت درستی و به بهترین شکل ممکن آماده کرده اید تا شانس موفقیت تان را به حداکثر برسانید.

 

2 دیدگاه

  • عادل
    1399-05-18 21:19:52
    کانادا کجایه دیگه دنیا و ایران .
  • Mirzahossein2020@gmail.com
    1399-05-19 10:03:53
    من میخاهم برم کانادابرای کار

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش