خبر خوب برای متقاضیان تحصیل در کانادا: نخستین پذیرش برای دانشجویان ایرانی پس از کرونا

به گزارش ویکی گرام، صدور تائیدیه ویزای تحصیلی برای دانشجویان خارجی از سر گرفته شده و یک مشاور مهاجرت در تورنتو از صدور نخستین تائیدیه ویزا برای یک دانشجوی ایرانی خبر داد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

این می‌تواند خبر خوبی برای متقاضیان تحصیل در کانادا باشد که برای دریافت ویزای خود دچار بلاتکلیفی بوده‌اند.

کانادا به خاطر شرایط کرونا دانشجویان جدید خارجی را مشمول محدودیت‌های ورود به خاک کانادا ولی سیستم ویزای دو مرحله‌ای را به اجرا گذاشته است.

سایت IC Mohajer که به اخبار و گزارش‌های مهاجرت ایرانیان به کانادا و زندگی مهاجران در کانادا می‌پردازد از این تغییرات تازه در ویزای تحصیلی گزارش می‌دهد.

➕ بیشتر بخوانید:
مهاجرت به کانادا
چالشهای مهاجرت به کشور کانادا
بیشترین مشاغل ایجاد شده در بازر کار کانادا

اعلام استراتژی دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان خارجی

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) روز ۲۰ جولای امسال اعلام کرد برای دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند ویزای دو مرحله‌ای صادر می‌کند.

امروز خانم پریا اسکوئی مشاور رسمی مهاجرت در کانادا به سایت IC Mohajer خبر داد که تائید برای درخواست ویزای نخستین دانشجوی ایرانی را دریافت کرده است: «این خبر بسیار دلگرم‌کننده‌ای برای دانشجویان ایرانی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند ولی فعلا اجازه  ورود به خاک کانادا را ندارند.»

خانم اسکوئی توضیح داد: «رسیدگی به ویزای متقاضیان تحصیل در کانادا به خاطر شرایط کرونا در دو مرحله صورت می‌گیرد. در مرحله نخست یک تائیدیه ویزا برای متقاضی صادر می‌شود و بعد پس از اینکه محدودیت‌های ناشی از کرونا برطرف شد، متقاضی ویزای نهائی خود را دریافت می‌کند و می‌تواند وارد خاک کانادا بشود.»

به گفته خانم اسکوئی، به این ترتیب در مرحله نخست با بررسی شرایط و مدارک، با صدور ویزا برای این دانشجویان موافقت می‌شود و آنها می‌توانند تحصیل آنلاین خود را از ۱۵ سپتامبر آغاز کنند.

خانم اسکوئی در پایان افزود: «همان طور که پیشتر هم اعلام شده بود، مدت تحصیل آنلاین این دانشجویان در خارج از کانادا، مشروط به اینکه بعدا ۵۰ درصد از کل پروسه تحصیل را در کانادا بگذرانند، مشمول Post-Graduation Work Permit (PGWP) خواهد شد.»

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش