کدام مشاغل در کانادا بیشترین نیروی انسانی را می‌طلبد

 شما که دلتون نمی خواهد سر هر کاری برید. شما می خواهید جایی مشغول به کار بشین که راه برای پیشرفتتون باز باشه و درآمد بالایی هم داشته باشه پس باید شغلی رو انتخاب‌ کنین که بازار خوبی داشته باشه تا امنیت شغلیتون تأمین شه.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

ما می خواهیم تا شما رو با مشاغلی آشنا کنیم که تا پنج سال آینده به شدت در کانادا لازم میشن و کارفرماها فرصت های شغلی درخشانی رو بهتون پیشنهاد خواهند داد چون دنبال افرادی می گردن که مهارت کافی داشته باشن و یه مسئله دیگه هم اینه که می دونن در آینده کانادا با کمبود نیروی انسانی مواجه می شه.

نرخ بالای بازنشستگی هم که دیگه قوز بالا قوز می شه چون نرخ زاد و ولد حول و حوش سال ۱۹۴۶ و ۱۹۴۵ خیلی بالا بوده. پس حالا عالی ترین زمان برای شماست تا مسیر شغلی جدیدی رو برگزینید.بالاترین گروه جمعیتی در کانادا به سنین کهنسالی می رسن و تا سال ۲۰۲۴ از هر پنج نفر یکی بالای ۶۵ سال خواهد داشت.  در نتیجه کلی فرصت شغلی فوق العاده برای جوونا فراهم می شه.

خب حالا با این مقدمه بریم سراغ مشاغلی که تا چند سال دیگه تو کانادا می ترکونن. تو مشاغل زیر یه عالمه فرصت شغلی ایجاد میشه که واسه ش نیرو نیست و باید شماها قدم رنجه کنید و در اون‌ها مشغول کار بشین. با حقوق، چشم انداز کاری، اطلاعات سن بازنشستگی و... تا سال ۲۰۲۶ آشنا می شیم.

➕ بیشتر بخوانید:
چالشهای مهاجرت به کشور کانادا
رونق بازار کار و کاهش نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی
انتخاب کانادا به عنوان بهترین کشور برای زندگی در جهان

پرستاران دارای پروانه کار _ Registered Nurse
پرستاران دارای پروانه کار.jpg
وقتی سراغ شغلای مورد نیاز در کانادا می رویم پرستاری بالای این فهرست قرار داره. نیاز به پرستار در کانادا دو تا علت داره. اولیش اینه که جمعیت کانادا داره رو به پیری می ره و در نتیجه کلی پرستار بیشتر و بیشتر لازم می شه که هم جایگزین پرستارهای بازنشسته شن و هم مراقبت سالمندان باشن.

میانگین سن پرستارهای دارای پروانه موسوم به RNها تا همین چندسال پیش ۴۲ بود. پس الان نصف اینا ۴۲ تا ۶۵ ساله ن. میانگین سن بازنشستگی‌ کانادا ۶۲ بود. دومین دلیل که باعث می شه نیاز کانادا به پرستار زیاد شه اینه که جمعیت کانادا داره پیر می شه. افراد مسن و کهنسال هم به مراقبت سلامتی بیشتری نسبت به نسل جوون نیاز دارن پس نیاز به مشاغل مربوط به پزشکی افزایش پیدا می کنه. 🤧🤧🤕🤒

در حقیقیت تا سال ۲۰۲۶ کشور کانادا ۱۳.۲۰۰ پرستار کمبود خواهد داشت. RNها در تمامی مناطق و استان ها لازم می شن. به عنوان مثال، نظام پرستاری انتاریو اعلام کرده که ۱۰.۰۰۰ جای خالی در بیمارستان ها واسه ی پرستارها داره.

از این گذشته در مناطق روستایی و حومه ی شهر هم به پرستار نیاز هست. در مناطقی که پزشک عمومی کم باشه یا اصلا نباشه RNها نقش اصلی رو در مراکز بهداشت و سلامت ایفا می کنن. بنابراین این شغل دقیقا گزینه ای محسوب می شه که کلی فرصت شغلی تقریبا در تمام گوشه و کنار کشور کانادا فراهم می کنه. 🏨

میانگین حقوق پرستارا تو کانادا سالی ۷۸.۵۴۶ دلار در ساله که تا ۹۴.۳۹۴ دلار هم پس از کسب سابقه کار بالا میره. ساعتی هم ۴۰.۲۸ دلاره که میشه به ساعتی ۴۱.۳۹۵ برسه. در ادامه این رقم برای استان های مختلف ذکر شده:
آلبرتا ۹۴.۳۲۲$
بریتیش کلمبیا ۷۸.۵۴۶$
انتاریو ۷۶.۳۶۲$
کبک ۶۱.۶۸۳$

راننده‌ی ماشین سنگین Truck driver
Truck driver.jpg
اقتصاد_کانادا به راننده های کامیون و تریلی و کلا ماشین سنگین وابسته هست ، منتهی به اندازه ی کافی جوونا به این حرفه وارد نمی شن تا کمبود نیروی ناشی از بازنشستگی راننده های قبلی رو جبران کنن. تا همین سه چهار سال پیش میانگین سن راننده های ماشین سنگین ۴۶ سال بود. یعنی یه جورایی نصف راننده ها ۴۶ تا ۶۵ ساله هستن.

 یعنی تا ده سال دیگه کلی از راننده ها بازنشسته می شن🚦🚦🚦⛔️ برا همین تا سال ۲۰۲۶ کشور کانادا تقریبا ۱۱.۵۰۰ تا راننده نیاز داره. بیشترین تقاضا هم در بریتیش کلمبیا هست. سازمان کار بریتیش کلمبیا تخمین زده تا سال ۲۰۲۹ حدود ۱۳.۳۳۶ فرصت شغلی در این حرفه فراهم میشه. سازمان حمل و نقل اعلام کرده در سراسر کشور برای حمل کالا به راننده کامیون نیاز هست.

یعنی یکی از شغل های به شدت ضروروی و پرتقاضا هست. زندگی تمام مردم کانادا به رانندگان وابسته س😮 حتی یه سری مناطق بیشتر و بیشتر. مثلا برخی مناطق خیلی دور از دسترس هستن و شهروندان او مناطق هم به کالاهای اساسی مثل غذا و پوشاک نیاز دارن و حسابی روی راننده ها حساب می کنن. پس با شاغل شدن در این حرفه شما یه نقش مهم برای حمل کالا در این کشور خواهید داشت.

 مجموع فرصت های شغلی در این حرفه _ ۱۱۴.۷۰۰
 بیشترین تقاضا در استان ها و مناطق PEI((پرنس ادوارد)) ، نوا اسکاتیا، انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا، و یوکُن است.

 میانگین دستمزد به ازای هر ساعت _ ۲۱.۶۷ دلار
 بیشترین درآمد در یوکان، مناطق شمال غربی کانادا و آلبرتا پرداخت می شود.
 برای ورود به این حرفه گذراندن دوره تعلیم رانندگی و دریافت گواهینامه کفایت می کند.

مدرس موسسات آموزش عالی و فنی حرفه ای College or Vocational Instructor
College or Vocational Instructor.jpg
تدریس در سطوح دانشگاهی یکی از ضروری ترین مشاغل در کانادا محسوب می شه. در بسیاری از مراکز نرخ بازنشستگی منابع انسانی به شدت بالا رفته. نصف نیروی کانادا بر اساس آخرین آمار ۴۶ ساله هستن و خیلی از اساتید هم حول و حوش ۶۴ سالگی بازنشسته می شن.

 تا سال ۲۰۲۶ کانادا حدود ۳٫۵۰۰ استاد کمبود پیدا می کنه. در ضمن خیلی استان ها هم با کمبود دبیران در سطح دبیرستان مواجه می شن.
مدرسان در مؤسسات دولتی و غیردولتی برنامه های آموزشی، فنی و حرفه ای ارائه می دن. شما می تونین از مباحث زیبایی گرفته تا قضاوت کیفری یا آشپزی و حتی سفره آرایی رو تدریس کنین.

لازمه ی تدریس دانش و تجربه س. برای یه موسسه آموزش عالی شاید کارشناسی ارشد کفایت کنه و در مراکز فنی حرفه ای بعید نیست که کارشناسی اون رشته بیشتر لازم باشه.

حتی اگر تجربه ی کافی داشته باشین و آدم کار بلدی باشین می شه به دیپلم هم بسنده کرد ولی دیگه باید حسابی کاربلد باشین. اگر هدف شغلی تون رو بدونین می تونین در بهترین رشته تحصیلات و تجربه کسب کنین.

 فرصت های شغلی در این حوزه ۴۲٫۶۰۰ تاس
 بیشترین تقاضا برای این نیروی منابع انسانی انتاریو، کبک، و بریتیش_کلمبیا است.
میانگین دستمزد هم به ازای هر ساعت ۳۷.۹۳ دلاره

البته یادتون باشه که بیشترین حقوق رو هم در نوناووت، مناطق شمال غربی، و آلبرتا می پردازن. برای ورود به این حرفه هم باید مدرک مرتبط داشته باشین دیگه می تونه از دیپلم تا کارشناسی ارشد متغیر باشه. اینجا همه چیز به مهارت بستگی داره نه یه تیکه کاغذ به اسم مدرک.

مشاور مدیریت بازرگانی Business Management Consultant
Business Management Consultant.jpg
توی دنیایی که بازار جهانی در حال توسعه س و داره به شدت رقابتی می شه خیلی بیشتر از قبل مهم شده تجارت سودآور و پررونق باشه. واسه این که به این هدف رسید، تجارت ها مشاورین مدیریتی استخدام می کنن تا کمک حالشون باشن.

همین طور که نیاز به خدمات مشاوره ی حرفه ای روز به روز بیشتر می شه، کلی هم از منابع انسانی این حوزه بازنشسته می شن یا پست دیگه ای می گیرن... خب چی می شه؟ مشاوره ی بازرگانی یکی از مشاغل تاپ مورد نیاز خواهد بود.

رقم بازنشستگی در این بخش حتی از میانگین سایر مشاغل تا سال ۲۰۲۶ هم بیشتره. خب این خبر دلچسبی واسه کسایی هست که می خوان مشاور مدیریت بازرگانی شن. به شیوه های مختلفی می شه که واسه این شغل آماده شد. خیلی از افراد این آماده سازی رو با گرفتن یه مدرک تحصیلی مرتبط شروع می کنن و بعد هم در صنایع و مشاغل مختلف تجربه کسب می کنن.

اما جالبه که بدونین تعلیم دیدن در حوزه هایی مثل فناوری، سفر، گردشگردی، و مهماندار بسته به حوزه ای که تمایل دارین تخصص پیدا کنین هم واسه تون مفیده. پس شما در واقع کلی حق انتخاب دارین.
 مجموع فرصت های شغلی ۳۹.۹۰۰ تاس

 در بریتیش_کلمبیا، نیوبرونزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، پرنس ادوارد آیلند، کبک و ساسکاچوان بیشترین نیاز به این حرفه هست.
 میانگین درآمد ساعتی هم حدود ۳۶.۵۵ دلاره
 برای ورود به این حرفه باید یه مدرک کارشناسی مرتبط با بازرگانی و سابقه کار مرتبط داشته باشین

 

4 دیدگاه

 • Mahi namiri
  1399-07-14 13:29:21
  همسرم ۳۷ ساله هست .گواهینامه پایه یک داره .چگونه میتونه کارفرما یا مهاجرت به کانادا داشته باشه؟
 • حمیده
  1399-08-28 21:53:56
  سلام...وقتتون بخیر در مورد برنامه خود اشتغالی من لیست مشاغلی که مربوط به زمینه کاری هنرمندان هستش رو از کجا میتونم بگیرم؟...ممنونم
  • سحر اسفندیاری
   1399-08-30 21:33:33
   سلام در همین سایت لیست مشاغل هست: لیست مشاغل مورد نیاز خود اشتغالی کانادا: این مطلب رو سرچ بزنید
 • کاظم گودرزی
  1399-10-11 00:52:07
  من دکتری حسابداری دارم. سابقه تدریس دوره ارشد را دارم چطور میتونم توی کانادا کار کنم?
 • بنفشه صفاکار
  1399-12-05 21:34:44
  کارشناس ارشد علوم اجتماعی هستم ، اموزگار غیر رسمی اموزش و پرورش با ده سال سابقه ، مدیر داخلی یک اموزشگاه علمی آزاد هستم بمدت سه سال کامل ، و خودمم مجوز تاسیس دارم. مشاور اموزشی اموزشگاه خودم و برنامه ریزی و هدایت تحصیلی نیز. جهت راهنمایی مهاجرت به کانادا پیجتون سر زدم. در واقع کوچینک اموزشی اموزشگاهم نیز هستم

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
3 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
8 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش