تسهیلات جدید برای دانشجویان بین المللی کانادا

به گزارش ویکی گرام، سازمان مهاجرت، پناهندگی و اقامت کانادا: هم‌اینک دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط برنامه‌ی PGWP هستند، تحصیلات آنلاین تا آپریل ۲۰۲۱ میسر است.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

کانادا برای کمک به دانشجویان بین‌المللی که خارج از کشور هستند سه اقدام را در نظر گرفته تا آنان بتوانند فرصت های تحصیلی و شغلی را دنبال کنند. سازمان مهاجرت، پناهندگی و اقامت_کانادا (IRCC) برای ایجاد آرامش در میان دانشجویان بین المللی در رسانه ها اعلام کرد که:

دسته‌ی اول:
دانشجویان می توانند تا ۳۰ آپریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین از خارج از کانادا تحصیل کنند؛ با این وجود این مسئله تاثیری برای طول مدت برنامه‌ی ورک_پرمیت آن ها پس از فارغ تحصیلی موسوم به *(PGWP)* نخواهد داشت و آن ها قادر هستند تا ۵۰٪ واحدهایشان را در کانادا بگذرانند. مقامات رسمی هیچ گونه اطلاعاتی درباره ی بازگشایی مرز در اختیار دانشجویان نمی‌گذارند، با این حال مهلت انجام این روش تحصیل از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ به آپریل سال آینده موکول شد.

دسته‌ی_دوم:
دانشجویان بین المللی که برای دوره ۸ تا ۱۲ ماهه ثبت نام نموده اند که شروع ترم آنها از ماه مه تا سپتامبر ۲۰۲۰ بوده ((از بهار، تابستان یا پاییز آغاز می گردد ))می توانند برای PGWP تقاضا دهند، حتی اگر تمام طول دوره را از خارج کانادا بگذرانند.

دسته‌ی_سوم
دانشجویانی که شروع دوره ی آن ها از ماه مه تا سپتامبر ۲۰۲۰ است و تا ۳۰ آپریل ۲۰۲۱ به صورت مجازی تحصیل می کنند در صورتی که ۵۰٪ از کل مطالعاتشان را در کانادا بگذرانند و از بیش از یک دوره فارغ‌التحصیل شوند می توانند طول دوره های تحصيلی خود را برای استفاده از طرح PGWP در آینده استفاده کنند.

➕ بیشتر بخوانید:
چالشهای مهاجرت به کشور کانادا
رونق بازار کار و کاهش نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی
انتخاب کانادا به عنوان بهترین کشور برای زندگی در جهان

موارد خاص PGWP
بر اساس اخبار منتشر شده ورک پرمیت تا سه سال در دسترس است و مهلت آن به طول دوره ی آموزشی بستگی دارد. سازمان مهاجرت تحت عنوان موارد خاص PGWP اعلام کرد که تعداد اندکی از دانشجویان بین المللی مجازی که طول تحصیل آن ها افزایش یافته است یا مرخصی تحصیلی گرفته اند نیز واجد شرایط ورک پرمیت هستند.

سازمان مهاجرت به این نتیجه رسیده است که محدودیت های مرتبط با کووید_۱۹ در کانادا با مهار انتشار بیماری در کانادا و سایر نقاط جهان کاهش خواهد یافت. IRCC به بررسی وضعیت کانادا و همچنین جهان ادامه می دهد.

 

1 دیدگاه

  • هجرت الله
    1399-06-09 01:16:26
    چطور می توانم آنلاین تحصیل کنم. دوروس کشور کانادا را

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش