شرايط عمومی و شرط سن داوطلبان برای ثبت نام آزمون استخدامی سال ۹۹

◾️داشتن تابعیت ایران؛
◾️اعتقاد به دین مبین اسلام یا یكی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
◾️التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
◾️انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
◾️داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام كاری كه استخدام میشوند؛
◾️عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
◾️نداشتن سابقه محكومیت جزایی موثر؛
◾️عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
◾️داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
◾️به استناد ماده 94قانون مدیریت خدمات كشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یك شغل و پست سازمانی، كاركنانی كه تصدی یكی از پستهای سازمانی در هر یك از دستگاههای اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترك فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.

تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حكم كارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.

◾️داشتن حداقل بیست 20سال تمام و حداكثر بیست و پنج 25سال برای دارندگان مدارك تحصیلی دیپلم، حداكثر سی سال 30برای دارندگان مدارك تحصیلی فوق دیپلم، حداكثر سی و پنج 35سال برای دارندگان مدارك تحصیلی لیسانس، حداكثر چهل 40سال برای دارندگان مدارك تحصیلی فوق لیسانس و حداكثر چهل پنج 45سال برای دارندگان مدارك تحصیلی دكتری.

تبصره: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یك سال اسارت و بالاتر، از شرط حداكثر سن معاف می باشند.

تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه مدارك و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛
داوطلبانی كه در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشكی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
میزان مدت خدمت ضرورت؛

 داوطلبانی كه به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانه ها و موسسات و شركت های دولتی، بانكها و شركت های تحت پوشش آنها، شركتهای بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسات و شركت های دولتی كه شمول قانون بر آنها مستلزم ذكر نام است، موسسات و شركت های ملی و مصادره شده كه به نحوی از بودجه و كمك دولت استفاده میكنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شركتهای تحت پوشش آنها از تاریخ  1357/11/22به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.

تذكر :
ملاك عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه، و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت )تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، كارت پایان خدمت( و همچنین در خصوص معافیت دائم )تاریخ مندرج در قسمت صدور كارت معافیت دائم(، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترك فراگیر1399/06/29میباشد؛ ملاك عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام امتحان مشترك فراگیر 1399/06/20میباشد

 

3 دیدگاه

 • سیدعباس اصفهانی
  1399-07-02 14:30:41
  سلام آیا دانشجوی ترم آخری لیسانس هم میتواند درآزمون شرکت کند
 • محسن کرمی
  1399-11-11 22:00:54
  ایا سن بیشتر از ۳۰ سال برای استخدامی فوق دیپلم مجاز اس
 • گلها
  1399-11-11 23:38:29
  باسلام ایاکارمندپاره وقت شهرداری ومیشه شرکت کرد

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
2 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
6 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش