افزایش جذب دانشجو در دانشگاه های کشور پرتغال

به گزارش ویکی گرام، مقامات آموزش عالی کشور پرتغال اعلام کردند که در سال تحصیلی جاری، در جذب دانشجو ۱۵ درصد افزایش داشته‌اند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

در این سال تحصیلی که شرایط به دلیل شیوع کروناویروس غیرمعمول است، تقریبا ۵۱ هزار دانشجو در کشور کشور پرتغال وارد مرحله اول دسترسی به آموزش عالی شده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

گفته شده تقریبا ۱۲ هزار نفر نتوانستند در آموزش عالی این کشور جایگاهی کسب کنند و اکنون می‌توانند در مرحله دوم رقابت برای ورود دانشگاه ها شرکت کنند. در مرحله دوم نیز شش هزار و ۵۰ جایگاه برای ورود دانشجویان در نظر گرفته شده است.

➕ بیشتر بخوانید:
شرایط تحصیل در پرتغال
تحصیل در دانشگاه های پرتغال
ارزانترین کشورهای اروپا برای زندگی


اداره کل آموزش دانشگاهی(DGES) کشور پرتغال اعلام کرد که حدود ۷۳ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وارد شده‌اند و بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در دوره‌های کوتاه آموزش عالی شرکت کرده‌اند.

گفته شده دانشگاه‌های کشور پرتغال امسال در پذیرش دانشجویان با ناتوانی‌های جسمی افزایش ظرفیت داشته‌اند و این میزان نسبت به سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافته است. گرچه این میزان تنها ۳۱۲ دانشجوی جدید است.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش