نحوه اعمال اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی در آزمون استخدامی

به گزارش ویکی گرام، بسیاری از داوطلبان هشتمین آزمون استخدامی به اعمال و تصویب دیر هنگام طرح بومی گزینی در این آزمون اعتراض کردند که به منظور رفاه حال این داوطلبان سازمان های سنجش و امور اداری و استخدامی فرصتی مجدد برای ویرایش اطلاعات را فراهم کردند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده نحوه اعمال اولویت برای متقاضیان بومی شهرستانی در هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور به شرح زیر است:

آغاز ویرایش اطلاعات از ۲۹ مهر
متقاضیان شهرستانی متقاضی اعمال سهمیه بومی در سهمیه‌های قانونی مختلف اعم از آزاد، ایثارگران و معلولین، می‌توانند در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود، با در نظر گرفتن موارد ذیل از روز سه‌شنبه ۲۹ مهر ۹۹ تا روز جمعه ۲ آبان می‌توانند به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org، مراجعه کنند.

تمامی متقاضیان ثبت نام کننده در هشتمین آزمون استخدامی لازم است نسبت به تعیین وضعیت خود بر اساس یکی از موارد ذیل اقدام کنند:

افراد بومی شهرستانی متقاضی بهره‌مندی از اولویت بومی، باید در زمان ویرایش اطلاعات، پس از انتخاب گزینه، «من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم»، شغل محل انتخابی خود را تأیید و در صورت نیاز به تغییر شغل محل انتخابی، می‌توانند نسبت به تعیین شغل محل جدید بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام کنند.

متقاضیان غیر بومی در صورت تمایل می‌توانند نسبت به اصلاح و تغییر اطلاعات شغل محل جدید بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام کنند.

متقاضیان انصراف از آزمون، می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اعلام انصراف خود از ثبت‌نام و شرکت در آزمون ذکر شده اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:
نحوه برگزاری ۲۵ هزار مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد
اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ در هفته آینده


پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌نامی این دسته از افراد مسترد خواهد شد.

یادآوری مهم ۱: در صورت مراجعه نکردن افراد ثبت‌نام کننده در آزمون مذکور به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر برای تعیین استفاده از اولویت بومی و یا اصلاح و تغییر شغل محل انتخابی، این امر به منزله نبود درخواست بهره‌مندی از اولویت بومی شهرستانی و تأیید اطلاعات ثبت‌نامی آن‌ها از نظر شغل محل انتخابی خواهد بود.

یادآوری مهم ۲: مدت زمان ویرایش و اصلاح اطلاعات تمدید نخواهد شد.
به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی تمام متقاضیان ثبت‌نام کننده در این آزمون که متقاضی ویرایش و اصلاح شغل محل انتخابی خود هستند، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور از روز پنج شنبه ۹ آبان به روز‌های پنج شنبه و جمعه ۶ و ۷ آذر تغییر پیدا کرد.

3 دیدگاه

 • محمدرضا
  1399-11-02 16:54:06
  افرادی داریم بومی نیستن ولی گزینه بومی را انتخاب کردن ودر امتحان با کسب نمره حدنصاب وباعث حذف بومیا شدن ، قبول داریم اونهارو تایید نمیکنید در محض تحویل مدارک ولی گناه افرادی که حذف شدن چیست? .. بایست همراه گزینه بومی فرمی بومی تاییدشده بارگذاری شده بگذارید که فرد مورد تایید بومی بودن باشد .
 • شهرام
  1399-11-13 09:27:44
  با سلام. بنده نمره نهایی ام براساس سهمیه آزاد اومده و متقاضی امتیاز بومی نیز هستم. آیا تغییری میکنه؟ در ضمن نمره نهایی براساس جنسیت هست یا براساس نمره نفر اول هردو جنسیت؟
 • هاشمی
  1399-12-01 12:38:44
  با سلام آیا شرایط بومی بودن باید فرد حتما در محلی که قبول شده ساکن باشد فردی که نزدیک به ۱۸ سال در یک مکان زندگی کرده وبرای تحصیلات دانشگاهی در یک شهر دیگر بوده الان چرا نباید بومی محسوب نشود ؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش