تسهیل پذیرش پزشکان و پرستاران خارجی در کشور انگلستان

از زمان آغاز پسابرکسیت و پایان رفت و آمد آزاد میان اتحادیه اروپا و انگلستان در ابتدای سال ۲۰۲۱، ورود پزشکان و پرستاران کشورهای دیگر به خاک انگلستان آسان‌تر می‌شود.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

بر اساس این برنامه، جذب پزشکان و پرستاران مهاجر در انگلستان در آینده با شتاب بیشتری انجام شده و آنها حتی از پرداخت حق سرویس سلامت همگانی نیز معاف خواهند بود. آنها همچنین هزینه‌ای برای تشکیل پرونده نمی‌پردازند و به آنها در پر کردن فرم‌های درخواست نیز کمک خواهد شد. بر اساس تصمیم جدید دولت انگلستان، معافیت این دسته از مهاجران، خانواده و افراد تحت سرپرستی آنها را نیز شامل می‌شود.

فهرست مشاغلی که از این پس در اولویت مهاجرت انگلستان خواهند بود شامل پزشکان، پرستاران، ماماها و مددکاران اجتماعی است. با این حال قرار است این فهرست گسترش یافته و سایر مشاغل مربوط به خدمات اجتماعی را نیز شامل شود.

بیشتر بخوانید:
شرایط جدید و آسان مهاجرت از طریق رشته پرستاری و مامائی به کشور استرالیا
شدت گرفتن موج مهاجرت پرستاران ایرانی / پرستاران در کدام کشورها جذب می‌شوند؟


سیاست جدید دولت انگلستان عبارت از دادن روادید به «نیروهای کار واجد شرایط» در دوران پسابرکسیت است که بر پایه امتیازبندی صورت می‌گیرد.

بر این مبنا هر فرد اروپایی و غیر اروپایی متقاضی اجازه اقامت در انگلستان برای آن که بتواند این مجوز را به دست بیاورد باید دست کم ۷۰ امتیاز داشته باشد. از این میزان ۵۰ امتیاز مربوط به دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرمای معتبر انگلستانیی، سطح کافی دانش زبان انگلیسی و مهارت حرفه‌ای درجه A یا بالاتر از آن است.

۲۰ امتیاز باقیمانده نیز مربوط به موارد مختلف از جمله مهارت‌های دیگر فرد متقاضی است و برای مثال به متقاضیان شاغل در بخش بهداشت و درمان داده می‌شود. برای این دسته از متقاضیان، این امتیازات به تشخیص اداره مهاجرت، قابل تبادل با ۵۰ امتیاز دیگر است. این ۲۰ امتیاز همچنین به افرادی که پیشنهاد شغلی با دستمزد سالانه حداقل ۲۵ هزار و ۶۰۰ پوند داشته باشند و نیز دانشجویان مقطع دکترا در رشته‌های علمی، فنی، مهندسی و ریاضی داده می‌شود.

برای متقاضیانی که انگلستان در شغل آنها کمبود دارد، از جمله مشاغل آموزشی و پزشکی، پیشنهاد شغلی با حداقل دستمزد سالانه ۲۰ هزار و ۴۸۰ پوند لازم است تا ۲۰ امتیاز را به دست آورند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش