همه آنچه که باید قبل از مهاجرت به امارات متحده عربی بدانید

قوانین مهاجرت به امارات
در سال 1970، امکان تحصیل تنها به نواحی شهری امارات متحده عربی محدود می شد. بنابراین، اگر فردی بدنبال ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بود، ناگزیر باید به خارج از این کشور سفر می کرد. سیستم آموزشی کارآمد با گذشت زمان، یکی از اولویت های امارات شد و تا امروز نیز ارتقا آن ادامه دارد. طرح های آموزشی بسیاری در تمام سطوح در این کشور پیشنهاد و اجرا شده اند. برخی از بهترین دانشگاه های جهان نیز در امارات وجود دارند. بدین ترتیب، امارات مقصد جذابی برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید.
امارات-متحده-عربی.jpg
در طرح جدید، ویزای طلایی 10 ساله امارات به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
 اخذ ویزای اکثر کشور ها به سه صورت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری ارائه می شود. کشور امارات یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به حساب می آید. ارزش پول و پاسپورت معتبر امارات موجب می شود بسیاری از مردم از کشورهای گوناگون سالانه به امارات مهاجرت کنند. دراین شرایط کشور امارات شرایط اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی را اعلام کرد.
در-طرح-جدید-ویزای-طلایی-10-ساله-امارات-به-چه-کسانی-تعلق-میگیرد
 شرایط دریافت ویزای کار در امارات چگونه است؟
به صورت کلی ویزای صادر شده در امارات به مدت 30 روز اعتبار دارد که در صورت نیاز 3 روز قبل از اتمام 30 روز می توان ویزا را تمدید نمود. اعتبار پاسپورت جهت ورود به امارات باید شش ماه باشد. جهت کار در امارات باید از یک کارفرما که پیشنهاد شغلی دریافت نموده اید  پذیرفته شده است ، آن کارفرما برای در خواست ویزا اقامت در امارات از طرف شخص متقاضی اقدام می کند و از این طریق به ویزای کار از وزارت کار امارات مجوز صادر می شود، بدون این مجوز کار در امارات  غیر قانونی می باشد.
معرفی-لیست-مشاغل-مورد-نیاز-امارات-متحده-عربی
معرفی لیست مشاغل مورد نیاز امارات متحده عربی
کار در امارات و اخذ اقامت کاری در امارات به طور معمول نیاز به پیشنهاد شغلی دارد و شخص متقاضی کار در این کشور باید کارفرمای خود را قبل از درخواست اقامت کاری پیدا کند. کارفرما یا اسپانسر شخص باید قرارداد کاری با شخص متقاضی کار امضا کند تا شخص از طریق قرارداد کاری بتواند درخواست مجوز کار بدهد و از آن طریق جهت اخذ ویزای کاری امارات از سفارت این کشور اقدام کند. با ویزاهای توریستی شخص اجازه کار در کشور امارات را ندارد.
چگونگی-دریافت-ویزای-امارات-متحده-عربی-در-دو-روز
چگونگی دریافت ویزای امارات متحده عربی در دو روز
دریافت ویزای توریستی دبی نیازی به مراجعه به سفارت امارات و مصاحبه حضوری ندارد و این ویزا توسط کارگزاران که در کشور امارات کفیل نامیده می‌شوند، انجام می‌شود. کارگزاران ویزای توریستی اغلب همان آژانس‌های مسافرتی معتبر هستند که از طرف مسافر اقدام به اخذ ویزا برای وی می‌کنند.
امارات، به سرمایه گذاران  اقامت دائم اعطا میکند
امارات، به سرمایه گذاران  اقامت دائم اعطا میکند
خارجی ‌های مقیم امارات عمدتا روادید بلند مدت و قابل تمدیدی دارند که به شرایط کار و استخدام آنها در این کشور وابسته است، اما دولت امارات سال گذشته اعلام کرده بود برنامه‌ای برای تسهیل اعطای روادید دارد.
تحصیل+در+کشور+امارات+ویکی+گرام.jpg
تحصیل در کشور امارات
زبان رسمی در امارات عربی است اما در امور تجاری و تحصیلی از زبان انگلیسی استفاده می شود از این رو دانشجویانی که متقاضی تحصیل در امارات هستند میبایست مدرک زبان آیلتس 6 را داشته باشند البته شرایط تحصیل در امارات بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. 
روشهای-اخذ-تابعیت-در-امارات.png
روش‌های اخذ تابعیت در امارات
یکی از مهمترین سوالاتی که باید به آن بپردازیم این است که آیا اصلا اخذ اقامت امارات و تابعیت آن امکان پذیر می باشد یا خیر؟ مهمترین نکته ای که در این مبحث می بایست بدان اشاره نمود این است که کشور امارات تابعیت دوگانه را نمی پذیرد و شخص برای اینکه بتواند تابعیت و پاسپورت اقامت را به دست آورد، باید تابعیت کشور قبلی خود را ترک نماید. تابعیت و اقامت در امارات متحده عربی ممکن است به یکی از طرق زیر امکان پذیر باشد


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش