امکان استعلام الکترونیکی ‏مدارک دانش‌آموختگان خارج از کشور فراهم شد

به گزارش ویکی گرام، سید عبدالحمید انگجی مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: تمام مدارکی که از سال ۹۹ در این اداره کل ارزشیابی شده دارای QR Code isjkn است و اشخاص حقیقی و حقوقی با اسکن QR Code مندرج در گواهینامه موقت (یک سال) و یا ارزشنامه، توسط نرم ‏افزار‌های QR Code Reader و یا درج کدصحت ۲۰ رقمی در آدرس پورتال سازمان (portal.saorg.ir، قسمت خدمات ـ استعلام کد صحت) می‌‏توانند مشخصات دانش ‏آموخته را در سامانه یاد شده مشاهده  کنند و به راحتی صحت ارزشنامه و یا گواهینامه موقت را استعلام و تأیید یه تحصیلی را به صورت آنلاین اخذ کنند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: برای ارزشنامه ‏هایی که قبل از سال ۹۹ بدون درج QR Code صـادر شده است باید دانش ‏آموختـه به پورتال سازمان به نشانی portal.saorg.ir مراجعه کرده و پس از ثبت‌‏نام اولیه در قسمت خدمات/ اداره کل امور دانش‌‏آموختگان / دریافت کدصحت ارزشنامه ‏‏های قدیمی خارج از کشور، نسبت به اخذ QR Code اقدام کند. سپس اشخاص حقیقی و حقوقی می‏‌توانند با مراجعه به پورتال یادشده از پخش استعلام کد صحت، نسبت به صحت و سقم ارزشنامه اطمینان حاصل کنند. همچنین برای آگاهی از نحوه دریافت تأییدیه تحصیلی و نیز اخذ QR Code توسط متقاضیان، فیلم آموزشی به نشانی portal.saorg.ir/grad-video-help تهیه شده است.
 

بیشتر بخوانید:


پرکارترین و بیکارترین رشته‌های دانشگاهی در ایران
آموزش عالی در پنج سال آینده چگونه خواهد بود
افزایش سهمیه فرصت‌های مطالعاتی داخل کشورانگجی تاکید کرد: با توجه به موارد یادشده، به هیچ عنوان پاسخگویی کتبی به این قبیل استعلامات (مدارک دارای کدصحت و QR Code) امکان‏پذیر نیست.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
7 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
12 ماه پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
1 سال پیش