دانشجویان متاهل از پرداخت شهریه معاف می‌شوند

به گزارش ویکی گرام، علیرضا صامت، مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات تخفیف شهریه ۱۰۰ درصدی به دانشجویان دانشگاه آزاد اظهار کرد: بر اساس آئین نامه دانشگاه آزاد یک شرط برای تخفیف شهریه ۱۰۰ درصدی وجود دارد که شامل دانشجویانی می‌شود که در حین تحصیل ازدواج کنند.  

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

وی افزود: دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی که در حین تحصیل ازدواج می‌کنند، در همان ترم از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی شامل ۵۰ درصد تخفیف شهریه می‌شوند.  براساس آیین نامه، ۱۶ شرط برای تخفیف شامل دانشجویان ممتاز، حافظان قرآن، قهرمانان ورزشی و ... وجود دارد که می‌توانند از این تخفیف استفاده کنند.

صامت درباره دانشجویان با شرایط خاص نیز گفت:  دانشجویان تحت پوشش بهزیستی نیز از تخفیف ۲۰ درصدی شهریه برخوردار می‌شوند.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد درباره شرایط نقل و انتقال دانشجویان متاهل نیز توضیح داد: دانشجویی که بعد از قبولی در دانشگاه ازدواج کند، واحد مربوطه (مبدا و مقصد) فقط مدارک را بررسی می‌کند و در صورت صحت مدارک، نقل و انتقال انجام می شود؛ این امر منوط به موافقت این واحدها نیست. 
 
بیشتر بخوانید:

نامه وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه‌ها
ماجرای افزایش یک میلیونی شهریه دانشگاه آزاد

او گفت: در رشته های پزشکی و پرستاری به دلیل محدودیت امکانات بیمارستانی با نقل و انتقال به سختی موافقت می شود زیرا آن واحد برای پذیرش دانشجوی دیگر باید امکانات داشته باشد. 

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد افزود: دانشجویان مقطع کارشناسی که با سوابق تحصیلی در دانشگاه پذیرش شده باشند، نمی توانند از فرصت نقل و انتقال استفاده کنند. 
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
5 ماه پیش