جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

به گزارش ویکی گرام، در ترم گذشته و ترم جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز علمی، دانشگاه ها، دانشکده‌ها و ... تمام کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

 تقریبا بیشتر دانشگاه‌ها حدود ۲ الی ۳ هفته به منظور رفع اشکال درسی دانشجویان، ترم گذشته را تمدید کردند و نحوه آموزش های مجازی ترم جاری هم همانند ترم گذشته ادامه پیدا کرد و به پایان رسید. حال نوبت نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم فرا رسیده است. دانشگاه‌های مختلف کشور با در نظر گرفتن شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت دانشجویان اطلاعیه‌ای در این خصوص صادر کرده اند.

بیشتر بخوانید:
تأکید عضو کمیسیون آموزش مجلس بر غلط بودن انتشار مقاله به عنوان شرط دفاع دانشجو
مقطع ارشد ۲ سال است و اگر یک نیمسال به آن اضافه کنیم دانشگاه‌ها اعتراض می‌کنند!

دانشگاه شریف
تقویم آموزشی نیم سال اول و دوم تحصیلی دانشگاه صنعتی شریف اصلاح شد. بر این اساس دانشجویان نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از یکم تا ۹ دی ماه ۹۹ مهلت داشتند نسبت به حذف تک درس خود اقدام کنند. همچنین آخرین مهلت برای حذف نیم سال تحصیلی نیز  ۱۰ دی ماه ۹۹ در نظر گرفته شده بود. نظرسنجی ۱۳ دی ماه پایان یافت و کلاس‌ها تا ۱۴ دی ماه ادامه داشت.

بر این اساس امتحانات سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویان دانشگاه شریف از ۲۹ دی ماه ۹۹ آغاز می‌شود و ۱۲ بهمن ماه پایان می‌یابد. مهلت ارسال نمره ۲۵ بهمن ماه ۹۹ و نمره دروس پروژه دار ۲ اسفند ماه خواهد بود.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه امیرکبیر
شروع کلاس‌ها در دانشگاه امیرکبیر از شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ آغاز شد و حذف و اضافه در تاریخ‌های ۶ و ۷ مهر انجام شد و آخرین مهلت حذف اضطراری در تاریخ ۶ دی انجام شد و ۱۳ الی ۱۷ دی زمان پایان کلاس‌های دانشگاه امیرکبیر اعلام شد و بر اساس تقویم آموزشی این دانشگاه زمان شروع امتحانات پایان ترم  از شنبه ۲۰ دی آغاز شده و تا ۲ بهمن ادامه دارد.  

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه علم و صنعت 
ابوالفضل واحدی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی اظهار کرد:  امتحانات دانشگاه علم و صنعت برای تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

او افزود: دانشجویانی که کلاس‌های آنان از تاریخ ۲۹ شهریور شروع شده امتحاناتشان هم از ۲۰ دی آغاز شده و تا ۴ بهمن امتحان دارد و نودانشجویانی که کلاس‌های شان از آبان شروع شده از تاریخ ۵ بهمن تا ۱۵ بهمن باید برای امتحانات پایان ترم حاضر شوند.

واحدی تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت به منظور برقراری عدالت و اصالت امتحانات برای استادان کارگاه‌های مربوط به روش‌های برگزاری آزمون‌های مجازی ایجاد کرده تا با بکارگیری و انتخاب روش‌های مختلف از استرس دانشجویان کم کند، چرا که برخی از شیوه‌های امتحانی استادان قابلیت برگشت ندارد و استادان باید برای این معضل چاره‌ای بیندیشند و یا از روش‌های دیگری که آموزش دیده اند امتحان بگیرند.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه تهران 
حسین حسینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی اظهار کرد: ترم جدید برای تمامی دانشجویان نو ورود و قدیمی از تاریخ ۲ اسفند آغاز می‌شود. دو تقویم آموزشی را برای برگزاری امتحانات پایان ترم به علت تاخیر ورود دانشجویان جدید الورود به دانشگاه مصوب کرده ایم تا آزمون پایان ترم نودانشجویان با تاخیر برگزار شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران درباره تمهیدات اندیشیده شده برای زمان امتحانات در صورت قطعی برق گفت: هرگونه مخاطرات محیطی که باعث ایجاد تداخل در برگزاری امتحانات دانشجویان شود صد درصد برای دانشگاه‌ها مسائل مهمی را ایجاد می‌کند که در این زمان مسئولان باید تمهیدات لازم را در چنین شرایطی فراهم کنند و در صورت برگزار نشدن به موقع امتحانات در تاریخ مقرر استادان و واحد‌های دانشگاه تهران بایستی مجدد از دانشجویان امتحان آن درس را بگیرند.

حسینی ادامه داد: امتحانات میان ترم دانشگاه تهران از تاریخ ۱۷ آبان شروع شد و تا ۲۸ آبان ادامه داشت و حذف اضطراری ترم جاری در تاریخ‌های ۶، ۷ و ۸ دی انجام شد. از تاریخ ۱۳ تا ۱۸ دی ارزشیابی دانشجویان توسط استادان انجام شد و ۲۴ دی در تقویم آموزشی این دانشگاه پایان کلاس‌ها ثبت شد. در تقویم آموزشی دانشگاه تهران ۲۵ دی آغاز امتحانات بوده و تا ۹ بهمن این روند ادامه دارد.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شهیدبهشتی تقویم تفصیلی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را منتشر کرد. مطابق این تقویم، انتخاب واحد دانشجویان برای نیمسال اول در بازه زمانی  ۱۵ تا ۱۸ شهریورماه انجام و شروع کلاس‌های آموزشی از روز شنبه ۲۲ شهریورماه بوده است.

براین اساس تمامی کلاس‌های دانشجویان چهارشنبه دهم دی ماه ۹۹ پایان یافت و دانشجویان از روز شنبه، ۱۳ دی ماه تا پنجشنبه ۲۵ دی ماه  امتحانات پایان ترم خود را گذرانند.

طبق اعلام دانشگاه شهیدبهشتی آخرین مهلت برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه و رساله مقطع تحصیلات تکمیلی ۳۰ بهمن ماه ۹۹ است.

دانشگاه شهیدبهشتی در این تقویم آموزشی تفصیلی، شروع انتخاب واحد نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را در بازه زمانی ۴ تا ۷ بهمن ماه ۹۹، شروع کلاس‌های آموزشی را از روز شنبه، ۱۱ بهمن ماه و پایان آن‌ها را ۱۲ خردادماه ۱۴۰۰ تعیین کرده است تا دانشجویان بتوانند در بازه زمانی ۱۸ تا ۳۱ خردادماه امتحانات پایان ترم خود را بگذرانند.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه خوارزمی 
محمدحسین عبداللهی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهیاظهار کرد: امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه خوارزمی از روز دو شنبه یعنی ۲۲ دی آغاز شده و به مدت ۲ هفته ادامه دارد.

او افزود: به استادان دانشگاه خوارزمی این اختیار را داده بودیم تا در طول ترم به صورت متناوب دانشجویان را ارزیابی کرده و نمره پایانی امتحان آن‌ها را ملاک نمره دهی قرار ندهند.

عبداللهی تصریح کرد: در شورای آموزشی دانشگاه مصوب شد که نحوه و تاریخ برگزاری امتحانات نودانشجویان به دانشکده‌ها واگذار شود تا در صورت کمبود وقت، زمان امتحانات را به مدت ۳ هفته ادامه دهند و در نهایت نمرات امتحانی نودانشجویان مقطع کارشناسی را تا اول اسفند و مقطع کارشناسی ارشد را تا ۱۵ اسفند متناسب با محتوی درسی اعلام کنند.

او با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مستقر هستند، تاکید کرد: دانشگاه خوارزمی از همان ابتدای شیوع کرونا به منظور ارائه دروس عملی به صورت حضوری و مجازی شرایط سکونت دانشجویان در خوابگاه را فراهم کرد و باید گفت که ارائه هیچ کدام از دروس عملی این  دانشگاه با مشکل مواجه نشده است.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه علامه طباطبایی
معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی تقویم آموزشی نیم سال تحصیلی ۱۳۹۹_ ۱۴۰۰ این دانشگاه را به شرح زیر اعلام کرد: 

پایان حذف اضطراری دروس در تاریخ ۸ آذر، پایان کلاس‌های دانشجویان قدیمی در تاریخ ۳ دی و پایان کلاس‌های نودانشجویان ۱ بهمن انجام شد. همچنین برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانشجویان قدیمی از تاریخ ۶ دی تا ۱ بهمن در حال برگزاری است و امتحانات پایان ترم دانشجویان از ۴ لغایت ۱۵ بهمن انجام می‌شود.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه سوره
دانشگاه سوره در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مهلت انجام ارزشیابی نیمسال اول برای نودانشجویان ۱۴۰۰-۹۹ مطابق با تقویم ثبت نام تا تاریخ ۹۹/۱۰/۱۷ انجام شد. کلاس‌ها نیز از ۲۹ شهریور ماه آغاز و حذف و اضافه در روز‌های شنبه و یکشنبه در تاریخ‌های ۱۹ و ۲۰ مهرماه انجام شد.

همچنین حذف اضطراری از روز ۲۷ مهر آغاز  و تا ۱۹ آذرماه ادامه داشت. پایان کلاس‌ها نیز ۱۸ دی ماه بود و امتحانات از ۲۵ دی ماه آغاز می‌شود و تا ۹ بهمن ماه ادامه دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مجاز هستند در هر سال تحصیلی حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۰ واحد و مقطع کارشناسی ارشد حداقل ۸ و حداکثر ۱۴ واحد انتخاب کنند. همچنین حضور دانشجو در تمام جلسات مربوط به هر درس الزامی است.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

 دانشگاه الزهرا
آخرین مهلت حذف اضطراری در دانشگاه الزهرا ۴ دی بود و گستره ارزشیابی از ۶ تا ۱۶ دی انجام شد و پایان کلاس‌ها در این دانشگاه ۱۸ دی اعلام شد و شروع امتحانات در این دانشگاه از تاریخ ۲۰ دی آغاز شده و تا ۹ بهمن ادامه دارد.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
بازه زمانی کلاس‌های دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از تاریخ ۲۹ شهریور تا ۱۹ دی ادامه داشت و ارزشیابی اساتید توسط دانشجویان از سوم تا دهم دی انجام شد و امتحانات پایان ترم برای تمامی دانشجویان این دانشگاه از ۲۰ دی شروع شده و  تا ۶ بهمن برگزار خواهد شد.  

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه تربیت مدرس
طبق تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس شروع کلاس‌ها در این دانشگاه برای دانشجویان دکتری از تاریخ ۱۰ آبان برای دانشجویان ارشد از تاریخ ۱۷ آبان بوده و پایان کلاس‌ها در تاریخ ۲ بهمن اعلام شد و ارزشیابی استادان در تاریخ ۲۰ دی تا ۲ بهمن انجام پذیرفت.

همچنین امتحانات دروس مدرسی از ۴ تا ۹ بهمن و امتحانات دروس از ۱۱ تا ۲۳ بهمن برگزار می‌شود و ثبت اولیه نمرات در سامانه گلستان توسط استاد درس از ۴ تا ۲۹ بهمن خواهد بود و مهلت اعتراض دانشجویان ۳۰ بهمن تا ۴ اسفند است. در پایان ثبت نهایی نمرات و قفل توسط استاد درس از تاریخ ۵ تا ۹ اسفند انجام می شود.

درحال تکمیل/آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

دانشگاه آزاد
براساس تقویم آموزشی و با عنایت به بازه زمانی شروع و پایان کلاس‌ها در نیمسال اول برای ورودی‌های قبل از ۹۹، تعداد جلسات کلاس‌ها برای دانشجویان غیر پزشکی ۱۶ هفته و برای دانشجویان گروه پزشکی و دامپزشکی ۱۷ هفته بوده است.

همچنین با توجه به تاخیر در شروع کلاس‌های درسی دانشجویان ورودی جدید در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹، واحد‌ها و مراکز دانشگاهی موظف به تشکیل کلاس‌ها به منظور تکمیل تعداد جلسات تا قبل از امتحانات بوده اند.  شروع کلاس‌های درسی دانشجویان نیم‌سال اول ورودی قبل از ۹۹ از ۲۹ شهریور ماه بوده و تا ۲ بهمن ماه ۹۹ ادامه داشت. امتحانات نیز  از ۴ بهمن ماه ۹۹ تا ۱۶ بهمن ماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

ثبت نام و انتخاب واحد نیم‌سال اول  دانشجویان ورودی سال ۹۹، ۸ تا ۱۵ آبان ماه ۹۹ انجام شد. کلاس‌های دانشجویان نیز از ۱۷ آبان ماه ۹۹ آغاز شد و ۱۶ بهمن ماه ۹۹ پایان خواهد یافت. امتحانات دانشجویان نیز در بازه زمانی ۱۸ بهمن ماه ۹۹ تا ۲۹ بهمن ماه ۹۹ ادامه خواهد داشت.

ثبت نام نیم‌سال دوم دانشجویان ورودی سال ۹۹ نیز از ۲۰ بهمن ماه ۹۹ آغاز  شد و تا ۳۰ بهمن ماه ۹۹ ادامه دارد. کلاس‌های درسی دانشجویان پزشکی و غیر پزشکی نیز از ۲ اسفند ماه آغاز می‌شود، برای دانشجویان غیرپزشکی تا ۳ تیر ماه ۱۴۰۰ و دانشجویان پزشکی تا ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. همچنین امتحانات دانشجویان از ۱۲ تا ۲۴ تیر ماه برگزار خواهد شد.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
3 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
3 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
5 ماه پیش