شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی در نیمسال اول ابلاغ شد

به گزارش ویکی گرام،  «شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی(غیرپزشکی) در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399» از سوی دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ شد.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

به گزارش ایسنا، این شیوه‌نامه به منظور بهبود کیفیت اجرای ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی و جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان و در راستای حفظ کیفیت برگزاری آزمون با رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و در راستای حفظ سلامتی دانشجویان دوره دکتری تخصصی ابلاغ شده است.

در این شیوه‌نامه آمده است: بخش کتبی (طرح سؤال) آزمون جامع در تمامی رشته ها، منطقه ای بوده و برگزاری آن به صورت حضوری است. ضرورت دارد کمیته برگزاری آزمون جامع با محوریت استان معین در هر منطقه تشکیل شود تا هماهنگی لازم در زمینه برنامه ریزی و برگزاری را به عمل آورند. ارزیابی کتبی در واحد مرکز استان یا سایر واحدهای استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور تعداد مراجعان حداکثر 30 نفر در هر محل متناسب با امکانات واحدهای دانشگاهی در هر مقطع زمانی صبح و بعدازظهر برگزار شود. در مناطق قرمز و نارنجی، ارزیابی کتبی در تمام رشته‌ها می‌تواند به صورت غیرحضوری(با استفاده از سامانه اعلام شده از سوی مرکز فناوری دانشگاه) برگزار شود.

بیشتر بخوانید:
تأکید عضو کمیسیون آموزش مجلس بر غلط بودن انتشار مقاله به عنوان شرط دفاع دانشجو
مقطع ارشد ۲ سال است و اگر یک نیمسال به آن اضافه کنیم دانشگاه‌ها اعتراض می‌کنند!

براساس بندهای این شیوه‌نامه؛ دانشجویانی که با توجه به وضعیت شهر محل تحصیل آنها ملزم به شرکت در آزمون جامع به صورت حضوری هستند، می توانند نزدیک ترین واحد دانشگاهی به محل سکونت خود را به عنوان محل برگزاری آزمون کتبی ارزیابی جامع انتخاب کرده و مراتب را به واحد دانشگاهی مبدأ اعلام کنند. واحدهای دانشگاهی مبدأ و مقصد ضرورت دارد که هماهنگی لازم را به عمل آورند. واحدهای مقصد باید ضمن تنظیم صورتجلسه و تهیه رونوشت از پاسخنامه ها، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصل پاسخنامه ها به واحدهای دانشگاهی مبدأ اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در بخش پایانی این شیوه نامه آمده است: بخش شفاهی آزمون جامع به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه «دان» یا دیگر سامانه های آموزشی واحدهای دانشگاهی برگزار می شود. در این خصوص ذخیره فایل بخش شفاهی ارزیابی جامع ضروری است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش