شرایط ترفیع سمت اعضای هیئت علمی

به گزارش ویکی گرام، ابوالفضل واحدی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: به ازای هر سال خدمات آموزشی و پژوهشی قابل قبول اعضای هیئت علمی ترفیع سمت می‌گیرند.

کانال تلگرامی آخرین رویداد های علمی،فرهنگی،دانشگاه

او افزود: مطابق آئین نامه مصوب وزارت علوم و شیوه نامه‌های دانشگاه مربوطه در صورتی که عضو هیئت علمی در ۴ محور فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی فعالیت داشته باشد پرونده‌اش به کمیته منتخب دانشکده ارسال می‌شود که پس از بررسی‌های لازم پرونده به کمیسیون تخصصی هیئت ممیزه فرستاده می‌شود. اگر در این مرحله هم فعالیت‌ها قابل قبول بود فرد ارتقای سمت می‌گیرد.

واحدی تاکید کرد: ارتقای اعضای هیئت علمی دارای یک مصوبه‌ است که آن مورد قبول وزارت علوم قرار گرفته و در آن ذکر شده که هر دانشگاه می‌تواند در این زمینه قوانین و ضوابط خود را اعمال کند و در صورتیکه به تایید هیئت امنای مرکز رسید بر مبنای آن عمل کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی یکی است، اما هر دانشگاهی متناسب با شرایط خود وضعیت ارتقای اعضای هیئت علمی را عملی می‌کند.

بیشتر بخوانید:
امتحان نو دانشجویان با تاخیر برگزار می‌شود
رایزنی وزارت علوم با ستاد کرونا برای ارائه حضوری دروس عملی
شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی در نیمسال اول ابلاغ شد


واحدی در پایان یادآوری کرد: ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌هایی که ورودی‌های بهتری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی را دارند نسبت به دانشگاه‌هایی که از این امکانات برخوردار نیستند و در مناطق محروم قرار دارند توسط هیئت ممیزه‌های دانشگاه‌ها با شیوه درست و منطقی انجام می‌شود.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش